fbpx

Зворотнє миття голови: нова рутина для красивого волосся

Зворотнє миття голови: нова рутина для красивого волосся

Шампунь – кондиціонер – змити. Така проста схема догляду за волоссям, яка не потребує доказів та пояснень. Але, здається, ми весь цей час мили голову неправильно. Що, якщо насправді спочатку треба нанести кондиціонер, а вже потім шампунь? У нас є аргументи, які докорінно змінять ваш догляд за волоссям.

Важлива теорія

Зворотнє миття голови: нова рутина для красивого волосся 1

Коли ви спочатку миєте шампунем, ви видаляєте з волосся бруд і жир, але в процесі ви також змиваєте й природні олії волосся, які захищають і додають йому блиск і м’якість. На ідеї збереження максимальної м’якості й заснований метод зворотного миття голови. Якщо спочатку нанести кондиціонер, він утворить захисну плівку на волоссі. Потім, коли ви наносите шампунь, його жорсткі речовини не можуть проникнути настільки ж глибоко, тому волосся зберігає отримане раніше зволоження. Такий метод вважають більш ніжним, але не менш ефективним очищенням.

Вважають, що метод зворотного використання засобів скоріше має візуальний ефект, аніж лікувальний. З цим не можна не погодитися. Втім, не варто його й недооцінювати. Волосся і справді після такого очищення відчувається більш пружнім, а дрібні волосинки не стирчать довкола ореолом. 

Одні плюси

Зворотнє миття голови: нова рутина для красивого волосся 2

Метод зворотного миття голови підходить практично для будь-якого типу волосся. Тонке та ослаблене стане значно слухнянішим, адже шампунь змиє надлишок кондиціонеру, який часто обтяжує таке волосся. Так само це подіє й для волосся без об’єму. Зворотне миття виграшне не тільки для тонких пасм – кучеряве волосся виглядатиме текстурнішим, завитки набудуть гарної форми та краще лежатимуть.

В той же час, сухе або ж пошкоджене волосся отримає більше догляду, адже тут кондиціонер захищає від надмірного пересушування шампунем. За допомогою цього методу ви знизите до мінімуму пошкодження волосся та зменшите ефект посічених кінчиків. До того ж, цей метод підходить тим, кому доводиться мити голову чи не щодня: шампунь опісля кондиціонеру краще очищує волосся, тому воно довше має гарний вигляд. 

Трихологи не вбачають у цьому методі шкоди, адже, на відміну від ко-вошингу, ми не прибираємо важливі ланки процесу. Тобто шкіра голови так само отримує необхідне очищення звичними засобами, а головний ефект стосується безпосередньо довжини волосся.

На практиці

Зворотнє миття голови: нова рутина для красивого волосся 3

Тож, перший крок у цьому методі миття голови — нанести кондиціонер на вологе волосся. Далі без сюрпризів: його треба протримати на волоссі декілька хвилин та змити. Однак не намагайтеся очистити волосся до скрипу вже на цьому етапі. Пам’ятайте, що кондиціонером ми лише надаємо зволоження. 

Далі черга шампуню. Можливо, вам знадобиться його трохи менше, ніж ви звичайно використовуєте. Приділіть увагу шкірі голови, зробіть невеличкий самомасаж. І змийте. Бачите, нічого складного!

Із масками шаблон такий самий: спочатку нанесіть маску, нехай вона зробить свою справу, а вже потім вимийте голову із шампунем. Це запобігатиме надмірному живленню витончених локонів.

Якщо ж ви полюбляєте використовувати олії для догляду за волоссям, їх також необхідно наносити завчасно, до використання кондиціонеру та шампуню. 

Додаткові трюки

Зворотнє миття голови: нова рутина для красивого волосся 4

Перед закінченням душу, швидко ополосніть волосся прохолодною водою. Тільки ж не крижаною! Просто зменшіть температуру на кілька градусів. Так ви надасте волоссю більше яскравого блиску.

Нагадаємо, що ви можете наносити кондиціонер близько до шкіри голови (а з коротким волоссям інакше й не виходить), але уникайте безпосереднього нанесення на корені. Це впливає не тільки на чистоту коренів, але й на стан голови та волосяних цибулин загалом.

Зворотнє миття голови: нова рутина для красивого волосся 5

Якщо ваше волосся сухе, густе і грубе, після миття все ж нанесіть краплю кондиціонеру. Жорстке волосся має тенденцію дуже швидко втрачати вологу, тому використання невеликої кількості незмивного кондиціонеру утримує вологу, зменшує стирчання волосся на всі боки і надає здоровий блиск. 

Натуральні олії (арганова, мигдальна та бабасу) також чудово працюють як незмивний кондиціонер. Але варто наносити лишень кілька краплинок, розтертих між долонями. Адже у зворотному методі об’єм – наше все! 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59