fbpx

Зонування ароматами: як підбір запахів може покращити ваш день

Зонування ароматами: як підбір запахів може покращити ваш день

Якщо ви з числа тих людей, які перенесли на час карантину свою роботу та все своє життя додому і тепер не можете відвоювати власні кордони, де бізнес змішався з особистим, офісні обов’язки сплелись з домашніми справами, а ділові зустрічі проходять на фоні крику дітей, вам терміново потрібно освоїти зонування ароматами. Розповідаємо, що це за методика структуризації простору і часу, а також показуємо, чим пахне продуктивність, мотивація та релакс. 

Протягом останнього року запит “зонування ароматами”, який англійською звучить як “fragrance-zoning” або “scent-scaping”, у пошукових системах зріс на 182% та водночас став новим велнес-трендом. 

Зонування ароматами: як підбір запахів може покращити ваш день 1

Що це таке 

Принцип зонування, за аналогією парфумерного гардеробу, пропонує розподіляти день та простір ароматами, аби запахи чітко окреслювали кордони. Причому, аби покращити самопочуття і додати собі правильного настрою у різну пору доби, зонувати день можна у кількаа способів. Наприклад, виходячи з часових рамок – є аромати для бадьорого ранку, для оновлення енергії після обіду та розслабляючі запахи для вечора, які допомагають поринути у приємний сон. 

Є аромати, які діють на емоційному рівні, тому ви можете їх використовувати в залежності від того, які активності чекають вас протягом дня. Наприклад, деякі ефірні олії допомагають зняти стрес, інші – налаштовують на творчий процес, а якісь підбадьорюють дух, тому сприяють більш енергійним та якісним заняттям спортом. 

Зонування ароматами: як підбір запахів може покращити ваш день 2

Далі ароматами можна відділяти частини домівки. Наприклад, свій робочий куточок наповнити свіжою цитрусовою вуалью, яка налаштує на робочий лад. А запах прянощів у вітальні допоможе відпочити та створити особливу теплу атмосферу для сімейної вечері. Спеціалісти з ароматерапії навіть радять використовувати різні аромати у будні та вихідні, аби допомогти мозку розділити ці часові відрізки, особливо, якщо і в ті, й в інші дні ви здебільшого знаходитесь вдома. 

Словом, для кожного приводу та простору є свій підходящий запах, який ви можете обрати у зручному для себе форматі. Це можуть бути аромасвічки, дифузори, спреї, аромапалички, парфуми, аромалампи чи пляшечки з ефірними оліями.  

Зонування ароматами: як підбір запахів може покращити ваш день 3

Як це допомагає покращити життя 

“Ми можемо обрати запахи, щоб допомогти собі зосередитись на роботі щоб спонукати себе до фізичних вправ; щоб зменшити стрес… Я рекомендую використовувати аромати для структурування дня як ранковий та вечірній ритуал”, – каже невролог Сара Сварт. Таким чином, певний аромат може послати підсвідомі тригери нашому мозку та змінювати настрій. “Наш нюх пов’язаний з ділянкою мозку, яка керує інстинктом, пам’яттю та емоціями, який є найбільш примітивним серед усіх почуттів”, – говорить директор компанії Aromatherapy Associates Крістіна Сальчедас. “Завдяки цим ароматичним сесіям, ефірні олії та парфуми можуть динамічно впливати на наш емоційний стан. Вони допомагають трансформувати настрій, переходячи нас від одного душевного стану до іншого”.

Зонування ароматами: як підбір запахів може покращити ваш день 4

Які аромати обрати

Ось кілька не складних запахів, які знавці ароматерапії рекомендують використовувати для різних задач. 

Для відпочинку у колі родини: пряне яблуко та кориця 

Зонування ароматами: як підбір запахів може покращити ваш день 5

Де замовити: rozetka.com.ua

Для релаксу та підготовки до сну: лаванда

Зонування ароматами: як підбір запахів може покращити ваш день 6

Де замовити: makeup.com.ua

Для поповнення запасу енергії: аромат лісу

Зонування ароматами: як підбір запахів може покращити ваш день 7

Де замовити: makeup.com.ua

Для концентрації уваги: лемонграсс

Зонування ароматами: як підбір запахів може покращити ваш день 8

Де замовити: makeup.com.ua

Для продуктивного тренування: цедра вербени

Зонування ароматами: як підбір запахів може покращити ваш день 9

Де замовити: zelena.ua

Для романтичного вечора: букет афродизіаків

Зонування ароматами: як підбір запахів може покращити ваш день 10

Де замовити: lovebox.com.ua

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59