Як не падати духом на серед потоку інформації, а натомість проводити час на карантині з користю – нам вже розповідали зіркові друзі нашого видання у першій та другій частині рубрики “Зірки на карантині”. Тим часом ми продовжуємо опитувати відомих артистів, телеведучих та лідерів думок, як перенести своє життя в онлайн-режим.
Сергій Притула, телеведучий

Дотримуємось карантину максимально строго. Вихід з дому максимально мінімізовано. Рятує наявність тераси. Діти мають змогу проводити час на свіжому повітрі, гратися, малювати крейдою по плитці, буцати м’яч, тощо. За останній тиждень я був один раз у продуктовому і раз на заправці. Ще раз в магазин їздила дружина. Обов’язково в респіраторній масці і в одноразових рукавичках. Верхній одяг потім залишається в окремо відведеному для цього місці, миття рук та використання антисептика – обов’язкове. І не тільки тоді, коли самі виходимо з дому, але й тоді, коли доставка привозить нам якісь замовлення.
Чим зайняті вдома? О, Боже… та тут роботи, як виявилось, хоч гать гати! Особисто я опановую ті території, до яких раніше руки не доходили: зареєструвався на Патреоні, для ще одного волонтерського напрямку, завів власний Youtube-канал, активно формую новий гастрольний графік, розуміючи, що всі 30 з гаком концертів, які були у квітні/травні не відбудуться, займаюсь оптимізацією витрат та ламаю голову, чим завантажити колектив на карантині, щоб десь компенсувати недоотриманий прибуток. Зрештою, є книги, фільми і соцмережі. Донька не натішиться, що мама з татом цілий день вдома! Завжди вигадує якісь оказії: «пікніки», «збирання грибочків та ягід», «лікування Мікі-Мауса» тощо. Синові адаптація до карантину давалась трохи складніше, позаяк, раніше у нього був дуже насичений графік, попри школу. Зараз його день розбитий на кілька сегментів, на кшталт, тут шкільні завдання, які задавали на канікули, тут читання, тут ЛФК, тут онлайн заняття з англійської, тут онлайн з комп’ютерної академії. Ну і має віддушину, бо зараз ми не так строго лімітуємо його у спілкуванні з комп’ютером.

Одним словом, сили кинуті на те, щоб адаптуватись до подібного графіку на тривалу перспективу. Для мене в цей період найголовніше відкриття – це чергове захоплення самоорганізацією українців. Там, де влада не справляється, багато хто не сидить, склавши руки, а підставляє плече. Хтось підвозить лікарів, хтось перепрофілював своє виробництво на пошив захисних костюмів для медиків, хтось їх купує і розвозить по лікарнях (я зараз стою в черзі на придбання сотні комплектів для полтавських медиків і та черга сформована з волонтерів), хтось забезпечує стареньких, щоб вони не виходили з дому, будучи в групі ризику. Ось це головне і найяскравіше враження!
Частково перевів спілкування з аудиторією в інтернет в деяких моментах (ютуб-канал). Але якщо говорити про перенесення, приміром, «вар’ятівського» контенту в онлайн, то тут є певний клопіт. Ми не музиканти, щоб грати та наспівувати улюблені пісні своїй аудиторії. І навіть не читці поезії, коли можна це робити на камеру без фітбеку в цю ж секунду. Гумор потребує сторонньої реакції і розказувати монолог чи розігрувати мініатюру без глядачів, в тишину – це трохи не та історія. Але ми щось придумаємо!
Ірина Горова, продюсер Mozgi Entertainment, CEO MOZGI Group

Наша родина та компанія максимально відповідально поставилися до ситуації. Ми дотримуємося карантину та всіх рекомендацій. Але це не заважає нам активно праюцвати, займатися саморозвитком та шукати нові нестандартні рішення. Разом з дочкою та сином виходимо 2 рази на день на прогулянку з нашим мопсом Жориком. Якщо їдемо з Наташею до магазину, обов’язково одягаємо захисні маски та рукавички. Звісно, відвідуємо наших бабусь та дідуся – завозимо їм все необхідне, щоб мінімізувати їхні виходи з дому.
Вдома працюємо навіть більше, ніж раніше! Але в мене з’явився час на медитацію та вивчення англійської мови. Зараз я більше уваги приділяю спорту: біг завжди був «не моя історія», на відміну від gym та великого тенісу, але щоб не втратити форму, я почала бігати рано вранці 5-6 км. З дітьми ми граємо в настільні ігри, дивимось кіно, багато спілкуємося, вчимося готувати. Оскільки зараз ми відмовилися від помічниці по дому, у всіх членів родини з’явилися нові обов’язки. Наприклад, Андрій витирає пил, пилососить…У всьому є позитивні боки!

Акцент робимо на збереження внутрішнього спокою, підтримку здоров’я родини та робітників, пошук нових ринків та креативних рішень. Головне відкриття в тому, що карантин – можливість появи нових корисних звичок та повернення до давно втрачених цінностей.
Ми почали більше спілкуватися з родиною, бувати вдома, насолоджуватися сімейним затишком. Нас ніби повернули у дитинство. А оскільки карантин продовжили, у нас з’явиться більше часу все це усвідомити та внести зміни у своє пост-життя. Наприклад, у мене вже виробилися нові онлайн-звички – для зв’язку з колегами частіше використовую програми типу Zoom замість мобільного телефону.
Ми вигадуємо нові проекти, які зможуть бути актуальними після закінчення карантину. Незабаром вийде перший випуск 2POPODCAST – нового формату від Потапа та Позитива. Це новий для нас досвід – весела, креативна та цікава YouTube-програма. Ми максимально переводимо все в онлайн. Головне – вчасно зорієнтуватися та створити новий продукт, якій буде успішно жити після.
Michelle Andrade, україно-болівійська співачка

Ми з мамою заздалегідь запаслися усім необхідним, щоб рідше виходити з дому та не контактувати з іншими людьми. Уся наша команда також перейшла на домашній режим, але це не заважає нам залишатися на зв’язку та працювати 24/7. Якщо спочатку були думки: як ми зможемо сидіти вдома, то зараз цікаво – як ми після цього вийдемо з такого режиму. Наше життя стовідсотково зміниться і нам теж буде потрібно переналаштовуватися.
За 2 тижні я виходила приблизно 3 рази: до магазину та щоб поповнити запас захисних масок. Незважаючи на те, що зараз дуже гарна погода, я не ризикую, оскільки відчуваю відповідальність за здоров’я моєї мами та оточуючих. Якщо ви вирішили вийти на вулицю, будь ласка, не забувайте про вологі серветки, антисептики, маски та рукавички.
Я зрозуміла, що вдома можна займатися усім! Я прокидаюся о 6 ранку, починаю ранок з йоги, готую сніданок, займаюся музикою, випускаю пісні та пишу нові тексти, фотографуюсь, вчусь монтувати відео, надихаюсь затишною атмосферою свого будинку. До речі, атмосфера для мене дуже важлива, тому я запаслась запашними свічками та гірляндами.

Зараз приділяю увагу тому, на що не вистачало часу через графік. Поки що найважче дається фортепіано. Але я відчуваю неймовірний внутрішній спокій, звільняю свідомість, щоб наповнитися чимось новим. Намагаюся бути корисною сама для себе.
Необов’язково кудись бігти та їхати, щоб розвиватися. В мене є все необхідне: телефон, комп’ютер, маленька домашня студія звукозапису, свічки, коврик та усілякі атрибути для спорту, класна музика та книги, спілкування, моя творчість… Коли я подивилась на карантин з цього боку, зрозуміла, який це романтичний час для нас усіх. Треба намагатися отримати від нього задоволення.
Звісно, я публічна людина, яка завжди присутня в онлайн. Але в першу чергу я продовжую ділитися емоціями крізь фото, пости, пісні, свою творчість. Наприклад, нещодавно вийшов новий кліп PROUD – дуже вчасне нагадування усім нам про те, як важливо підтримувати один одного. Особливо зараз!
Олег Собчук, лідер гурту СКАЙ

В цей час намагаємось бути максимально обережними. Маски, дезінфектори і так далі. Ніяких гостей. Раз в день виходжу я з песиком (в нас такса, звуть Ештон). Я – в масці, Ештон – без маски (у нього є прививка від Коронавірусу). Заодно і в магазин заходжу. Інколи на цьому посту мене змінює дружина. Діти виходять з нами на годинку в парк раз в два дні теж в масках.
Але знаєте, зайнятися є чим у всіх. Ми не нудьгуємо. Я читаю, пишу пісні, працюю в звуковому редакторі Logic, граю на гітарі, пишу в ютюб, слухаю семінари, спілкуюся з прихильниками в соціальних мережах, навчаюся яхтингу, дивлюся фільми про море. Діти роблять уроки, граються в комп’ютерні ігри, спілкуються з друзями по телефону, усі разом готуємо щось смачненьке, дивимося фільми, займаємося фізкультурою. Одним словом, як і всі, робимо ставку на самовдосконалення і спілкування.

Шкода, звісно, що за усі ці «інсайти» ми платимо такою ціною, та попри негатив і трагічність цієї пандемії є багато і позитивних моментів звісно. Швидкість подій знизилася в рази в планетарному масштабі. Рідні частіше разом. Є багато часу, щоб подумати, зробити незроблене і навчитися новому. Я особисто чітко зрозумів і усвідомив, що і хто для мене важливі в цьому житті. А також хто я, куди я і чому я… Раніше в метушні не було такої чіткості. У інших людей теж відбувається такий процес і це добре. Шкода що такою ціною звісно..
Зі своєю аудиторією я постійно на зв’язку. Бо все, що роблю я і СКАЙ в цілому, все це робиться для людей, для наших шанувальників, число яких зростає, і ми дуже раді з цього приводу. Дуже хочу, щоб коронавірус був якнайшвидше переможений, і ми продовжили відриватися разом на наших концертах. Будьте здорові! Любимо і поважаємо вас!
Читайте також, як проводять карантин Олександр Педан, Злата Огнєвіч, Сергій Бабкін, Олена Лавренюк та Оля Цибульська, Артем Пивоваров, Соня Сотник, а також Катерина Кухар та Олександр Стоянов.