fbpx

Окрім “Спенсер”: фільми про принцесу Діану, які показуюють її справжнє обличчя

Окрім “Спенсер”: фільми про принцесу Діану, які показуюють її справжнє обличчя

Свого часу Діані Спенсер вдалося стати голосом поколінь, символом зрушень, іконою стилю та прикладом селф-мейд жінки. Її вплив, а разом з тим і фанатська база не обмежуються лише Великою Британією. Навіть за життя про леді Ді встигли зняти багато фільмів про її незвичне становлення принцеси Уельської. А після трагічної автокатастрофи досліджень стало ще більше, а фанати почали відшуковувати та вигадувати можливі теорії змови – аж так вони не хотіли вірити у трагічну реальність подій. 

Її переважно позитивний суспільний імідж різко контрастує з ранньою та трагічною смертю. Навіть через десятиліття глядачі все ще захоплюються нею, та чи не кожна друга згадка королівської родини стосується саме леді Ді. Днями відбулась українська прем’єра довгоочікуваного фільму «Спенсер», який висвітлює нелегке життя принцеси при Королівському дворі. Гадаємо, після перегляду ви захочете більше дізнатися про цю видатну постать, тож ми зробили must-see список кіно-робіт, які допоможуть краще зрозуміти вагомість постаті леді Ді. 

Діана: історія кохання/ Diana (2013)

Окрім "Спенсер": фільми про принцесу Діану, які показуюють її справжнє обличчя 1

Коли Наомі Вотс отримала роль принцеси Діани, глядачі були в захваті. Здавалося, що Діана нарешті отримає байопік, на який вона заслуговувала. Одначе увага у фільмі була зосереджена на останніх роках життя Діани, із її переживаннями щодо розлучення та подальшого роману з лікарем Хаснетом Ханом. 

Така романтизована подача не надто вразила кінокритиків та глядачів, тож рейтинг фільму не зашкалює. Але це кіно – гарна база, аби швидко поринути у головні події у житті принцеси Діани. 

Діана, наша мати: її життя та спадок/ Diana, Our Mother: Her Life and Legacy (2017)

Окрім "Спенсер": фільми про принцесу Діану, які показуюють її справжнє обличчя 2

Документальний фільм 2017 року. Він знятий на замовлення принца Вільяма та принца Гаррі на честь 20-ї річниці смерті їхньої матері. Як у гарній документальній роботі, тут немає художніх прикрашань та неперевірених даних. Саме тут можна побачити інтерв’ю з обома принцами, а також друзями та родиною, що дозволяє краще пізнати особистість принцеси. 

Діана: її власними словами/ Diana: In Her Own Words (2017)

Окрім "Спенсер": фільми про принцесу Діану, які показуюють її справжнє обличчя 3

Це телевізійний документальний фільм за участі самої леді Ді. Робота складається з декількох особистих інтерв’ю між принцесою та журналістом Ендрю Мортоном. Діана відверто розповідає про свої труднощі у ролі принцеси та складні стосунки з принцом Чарльзом. 

Це найкраща можливість, аби почути піднесений та емоційний голос Діани Спенсер. Ну і дізнатися більше про день, який вона сама називає «найгіршим ​​у своєму житті». 

Корона/ The Crown (2020)

Окрім "Спенсер": фільми про принцесу Діану, які показуюють її справжнє обличчя 4

Четвертий сезон цього популярного серіалу головним чином присвячений історії принцеси Уельської. Ми бачимо, як вона бореться з розладом харчової поведінки, із відчуттям ізоляції від Чарльза та решти його сім’ї, а також зі складними соціальними правилами при королівському дворі.

Честь зображати культурну ікону випала Еммі Коррін, яка чудово впоралася, отримала купу позитивних відгуків від глядачів, а також нагороду «Золотий Глобус». 

Королева/ The Queen (2006)

Окрім "Спенсер": фільми про принцесу Діану, які показуюють її справжнє обличчя 5

І хоча фільм більше зачіпає життєпис королеви Великобританії Єлизавети II, сюжет безпосередньо пов’язаний з леді Ді. Тут мова йде про смерть Діани та який вплив ця новина мала на королівську сім’ю з точки зору приватного життя. У фільмі королеву зіграла Гелен Міррен, та так вдало, що за цю роль акторка отримала не тільки «Оскар», але й особисте запрошення до Букінгемського палацу.

Діана: змова троянд/ Diana: The Rose Conspiracy (2005)

Окрім "Спенсер": фільми про принцесу Діану, які показуюють її справжнє обличчя 6

Протягом багатьох років після події 1997 року не вщухали балачки щодо смерті Діани. З’являлися теорії змови та думки, що насправді принцеса жива, а автокатастрофа – просто інсценування. Тож у 2005 році уругвайський художник Мартін Састре показав альтернативну реальність: що, якщо Діана не померла в Парижі, а натомість живе під прикриттям у районі Монтевідео в Уругваї.

Сюрреалістичний фільм показує Діану, яка, як усі, ходить магазинами, не обтяжена королівськими вимогами та проживає своє спокійне і щасливе життя без набридливих папараці. 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59