fbpx

Замість матчі: гречаний чай — новий напій-суперфуд

Замість матчі: гречаний чай — новий напій-суперфуд

Незважаючи на те, що ми, жителі великого міста, жити не можемо без кави та всіляко її культивуємо, інколи все ж ми знаходимо достойну альтернативу гарячому напою. Особливо тоді, коли настає час піклуватися про здоров’я, на яке, будьмо відвертими, кава великими порціями впливає згубно. У різний час нішу заміни кави займали і зелений чай, і каркаде, і матча, і напій “місячне молоко”. Якщо ж всі ці напої на вас вже не справляють враження, пропонуємо спробувати дещо новеньке — гречаний чай. 

Що це таке гречаний чай

Замість матчі: гречаний чай — новий напій-суперфуд 1

Якщо ви хочете запитати, чи має гречаний чай якесь відношення до гречки, яку ми звикли їсти на гарнір — відповімо одразу: і так, і ні. Тобто, ні, напій заварюється не з того зерна, яке ми купуємо у супермаркеті для приготування каші. Але так, для чай заварюється із зерен татарської гречки — дикого виду рослини, який все одно є тим же сімейством культури, що і звична нам гречка. Просто татарська гречка має ряд переваг: по-перше, вона містить у сотні разів більше корисних речовин. А по-друге, має абсолютно дивовижний десертний горіховий смак, коли її заварюють. Але все по порядку. 

В чому користь гречаного чаю

Замість матчі: гречаний чай — новий напій-суперфуд 2

Гречаний чай містить вітаміни А, В, Е, РР, калій, кальцій, мідь, залізо, алюміній, ванадій, магній, марганець, фосфор, цинк, натрій та хром, а також клітковину, білок, флаваноїди та рутин. Вміст останнього у гречаному чаї перевищує його ж вміст у гречаній каші у 120 разів. Це важливо, тому що саме рутин сприяє роботі кровотоку та відповідає за зовнішній вигляд шкіри і навіть знижує ризик появи пігментних плям. А ще гречаний чай нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, виводить зайві рідини, покращує метаболізм, сприяє зниженню ваги, а також підвищує імунітет та бореться із запальними процесами.

Аби отримати максимум користі для організму, експерти радять вживати гречаний чай циклічно — пити його тричі на день протягом місяця, а потім робити перерву у два тижні. Хоча, наприклад, в Японії, звідки цей напій родом, його п’ють щодня, незважаючи на годину. Через те, що гречаний чай зовсім не містить кофеїну та інших збуджуючих речовин, його можна спокійно пити навіть пізно ввечері. А ще, на відміну від інших гарячих напоїв, він не має протипоказань до вживання дітям чи вагітним жінкам. 

Як правильно заварювати гречаний чай 

Замість матчі: гречаний чай — новий напій-суперфуд 3

Ще один величезний плюс цього напою в тому, що він не має жодних специфічних правил заварювання. В азійських країнах, де росте татарська гречка та де цей чай є частиною денного меню, його просто заливають окропом (з багатьма іншими видами чаю, до речі, такого робити не можна, зазвичай температура води при заварюванні має бути близько 80 градусів). На стандартний чайник (350 мл) вам знадобиться 3-4 лодки гречаних гранул та 1-2 хвилини на заварювання. Якщо хочете почили смак та зробити його більш насиченим, можете подовжити час заварювання. До речі, зерна гречаного чаю дозволяють повторювати цей ритуал до трьох разів на тій же “заварці”. А найцікавішою особливістю цього напою є те, що після отримання настою зерна, що залишилися, можна з’їсти. Так, ви правильно розумієте — просто як звичайну варену гречку.

Де придбати гречаний чай 

Замість матчі: гречаний чай — новий напій-суперфуд 4

Ви могли раніше просто не звертати уваги на цей напій, але насправді асортимент магазинів давно вже пропонує різні види гречаного чаю, який може бути темним або світлим (в залежності від рівня обжарки), в цільних зернах або спресованих гранулах, з домішками чи без. Можете також орієнтуватись на азійські назви чаю: в Китаї гречаний чай називають Ку Цяо (Ku Qiao Cha), в Японії — Соба-Тя (Soba Cha), а в Кореї — Маеміл (Maemil-cha). 

Гречаний чай в стіках Izumi 

Замість матчі: гречаний чай — новий напій-суперфуд 5

Замовити: freshmart.com.ua

Гречаний чай Siva

Замість матчі: гречаний чай — новий напій-суперфуд 6

Замовити: coffeeok.com.ua

Гречаний чай “Країна чаювання”

Замість матчі: гречаний чай — новий напій-суперфуд 7

Замовити: rozetka.com.ua

Чай з чорної гречки Hillary Tartary 

Замість матчі: гречаний чай — новий напій-суперфуд 8

Замовити: hillary-shop.com.ua

Гречаний чайний напій для дітей “Груша-ваніль” Nature’s own Factory

Замість матчі: гречаний чай — новий напій-суперфуд 9

Замовити: shine-bright.com.ua

Гречаний чай  Nature’s own Factory

Замість матчі: гречаний чай — новий напій-суперфуд 10

Замовити: bloomstore.com.ua

Чай з білої татарської гречки Nong Chan Pin

Замість матчі: гречаний чай — новий напій-суперфуд 11

Замовити: www.zavarka.net.ua

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59