fbpx

Захист від вірусу: чому модники ходять в масках та чи є в цьому сенс

Захист від вірусу: чому модники ходять в масках та чи є в цьому сенс

Фешн-інсайдери завжди диктують тренди, навіть якщо ті зумовлені не модними ідеями, а дзеркалять оточуючі обставини та нагальні питання у суспільстві. Так, нещодавні тижні моди показали, що головним аксесуаром на подіумі та поза ним стали маски для обличчя, що не дивно, врахувуючи зростаючу епідемію коронавірусу. Розповідаємо, чому цьому тренду варто слідувати, навіть якщо ви далекі від моди.

Захист від вірусу: чому модники ходять в масках та чи є в цьому сенс 1

Реакція фешн-спільноти на коронавірус

Так сталось, що розпал зараження короновірусом (офіційна назва якого – COVID-19) співпав з перебігом тижнів моди у світових столицях — Нью-Йорку, Лондоні, Мілані та Парижі. І вже зараз можна сказати, що цей сезон ще надовго залишиться помітним відбитком в історії фешн-індустрії з багатьох причин. По-перше, гламурному ком’юніті важко відзначати новий сезон модної феєрії на фоні новин про збільшення кількості інфікованих та смертельних випадків від вірусу по всьому світі.

Захист від вірусу: чому модники ходять в масках та чи є в цьому сенс 2
The Blonds show

По-друге, карантин та закриті кордони значно зменшили кількість відвідувачів модного марафону, деякі бренди провели свої покази у приміщеннях з пустими стільцями для гостей, а багато хто й зовсім скасував івенти. Звісно, умови карантину не могли не вплинути на серйозні фінансові втрати, оскільки лише Китай відповідає за третину продажів люксової продукції у світі, і мало хто з першоосередку коронавірусу зміг потрапити на закупки до Європи чи США.

Захист від вірусу: чому модники ходять в масках та чи є в цьому сенс 3
Marine Serre show

По-третє, фешн-індустрія завжди найоперативніше та найчіткіше відображала актуальну повістку дня, і епідемія коронавірусу не стала виключенням. Так, фешн-спільнота була серед тих, хто примусив гучніше заговорити соцмережі про антивірусні маски, придивитись до них уважніше, вивчити ефективність та нарешті припинити їх ігнорувати.

Захист від вірусу: чому модники ходять в масках та чи є в цьому сенс 4
Blancore show

За сумним збігом обставин, маска стала найхайповішим аксесуаром цього сезону, з’явившись на моделях на подіумі, на гостях почесного першого ряду та на інфлюенсерах і блогерах, які позували світовим фешн-фотографам. Так, на Паризькому тижні моди відзначилась дизайнер Marine Serre, яка випустила моделей на подіум в різнокаліберних масках-аксесуарах то на все обличчя, то лише на його частину. Аналогічна деталь образу стала особливою відзнакою показу американських брендів The Blonds та Blancore. Капюшони, доволі щільно закриваючі пів лиця від погроз світу, були представлені також і в рамках колекції Каньє Веста Yeezy Season 8.

Захист від вірусу: чому модники ходять в масках та чи є в цьому сенс 5
Yeezy Season 8 show

Свої версії того, як навіть під час карантину виглядати елегантно, не нехтуючи настановами лікарів, продемонстрували японська модель Козуе Акімото, голландський інфлюенсер Ромі Д’Фонсека, стиліст Марина Інгварссон та багато інших відвідувачів. Вони здивували винахідливими ідеями того, як маска може вписатись у вишуканий образ – в тон тотал-луку, з яскравим принтом чи вишивкою, або ж контрастувати однотонним штрихом.

Захист від вірусу: чому модники ходять в масках та чи є в цьому сенс 6

Хоча, не дивлячись на фото у фешн-блогах, противірусна маска, звісно, не модний тренд, а необхідний мінімум для захисту здоров’я. То ж варто дізнатись, яку саме потрібно обирати.

Який захист насправді надає противірусна маска?

Проста медична маска

Захист від вірусу: чому модники ходять в масках та чи є в цьому сенс 7

Найненадійніший захист від коронавірусу – проста медична маска на резинках, що кріпляться за вуха, яку в першу чергу змітають з аптечних полиць у багатьох країнах, включаючи нашу. Така маска не запобігає зараженню. Тим більше, що вона не щільно прилягає до обличчя, ніс залишається відкритим, а значить, вірус може вільно потрапити до організму.

Хірургічна маска

Захист від вірусу: чому модники ходять в масках та чи є в цьому сенс 8

Хірургічна маска буває різних видів. Зазвичай вона більш щільна, закриває ніс і рот, її використовує лікарський персонал, наприклад, в операційних. Хірургічна маска, яка знаходиться у вільному продажі, також нещільно прилягає до обличчя. Таким чином, вірус може проникнути через поверхню маски або через її бічні сторони, тому на неї ледь можна покластися у питаннях захисту. Професійні хірургічні маски, які використовують в операційних, дійсно закривають обличчя з боків, та кріпляться підв’язками на потилиці. Однак і така маска не закриває обличчя герметично, а отже, не забезпечує тотальний захист від вірусу.

Маска № 95

Захист від вірусу: чому модники ходять в масках та чи є в цьому сенс 9

Маска, яку можна вважати більш ефективним засобом захисту – це маска № 95 (респіратор). Цифра 95 в її позначенні вказана не випадково. Ця маска запобігає 95% випадків потрапляння вірусів в організм. Однак мова йде про віруси, розмір яких є 3 мікрона і більше. Оскільки, за наявною оцінкою експертів, розмір коронавіруса є меншим, то й респіратор не надає 100% гарантії захисту. Крім того, ця маска не підходить для дітей, а також для людей з проблемами дихання.

Маска FFP3

Захист від вірусу: чому модники ходять в масках та чи є в цьому сенс 10

Респіратори класу захисту FFP3 на сьогодні є найнадійнішим (майже ідеальним) захистом від вірусу, відфільтровуючи 99% твердих і рідких частинок. Вони володіють найбільшими і багатошаровими фільтрами і незамінні, наприклад, при здійсненні робіт з особливо небезпечними матеріалами – наприклад, при шліфуванні і різці скла, зварюванні нержавіючої сталі та алюмінію. Ці респіратори використовуються в зонах найвищого ризику і здатні захищати від особливо небезпечних вірусів і радіації.

Є одне “але”

Захист від вірусу: чому модники ходять в масках та чи є в цьому сенс 11

Чому маска FFP3 є “майже” ідеальною? Тому що і вона, на жаль, не надає абсолютного захисту від коронавірусу. Заковика у тому, що розмір коронавірусу поки невідомий. Наприклад, діаметр його “двоюрідного брата” – вірусу SARS, епідемія якого спалахнула у 2003 році, становить 0,1 мікрон. Маска, яка максимально притиснута до обличчя, запобігає проникненню вірусу діаметром 0,3 мікрона і більше. Таким чином, теоретично коронавірус може потрапити в організм крізь будь-яку маску.

Захист від вірусу: чому модники ходять в масках та чи є в цьому сенс 12

Крім того, існує побоювання, що коронавірус може потрапляти в організм через слизову оболонку очей. Якщо це припущення виявиться вірним, то, знову ж таки, ніяка маска не гарантує захисту від зараження. Нарешті, ще одна гіпотеза, згідно з якою вірус може потрапити в організм, – при дотику до зараженої поверхні. Згідно з наявними відомостями, вірус зберігає життєздатність на поверхнях близько 9 днів. І тут теж маски безсилі.

Стоп, паніка!

Захист від вірусу: чому модники ходять в масках та чи є в цьому сенс 13

Перш ніж падати у відчай, слід мати на увазі й іншу пораду фахівців — краще все ж мати при собі маску, ніж зневірено обходитись без неї. Пов’язка на обличчі затримує дрібні краплі слини та слизу, в яких містяться частинки будь-якого вірусу. Завдяки цьому загальна кількість вірусу, що потрапляє від хворого в організм не зараженої людини, буде значно нижчою. А чим менша кількість таких часточок потрапить до організму, тим вище шанси, що імунітет впорається з ними.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59