fbpx

За хвилину до опівночі дізнайся про цей день в історії: перша жінка на данському престолі

За хвилину до опівночі дізнайся про цей день в історії: перша жінка на данському престолі

Сьогодні, 14 січня, в Данії, Гренландії та на Фарерських островах відзначають 50-річчя з дня, коли королева Маргрете ІІ зійшла на престол, ставши першою королевою Данії з 1412 року. 

81-річна Маргрете II стала другим монархом Данії, який пробув на троні настільки довго – після Крістіана IV, який правив у XVI-XVII столітті і був королем 60 років, майже все життя.

Головні урочистості з нагоди річниці довелось відкласти у зв’язку із ситуацією з коронавірусом, але деякі церемонії відбулися сьогодні та продовжаться найближчими днями.

Крім того, що Маргрете — найосвіченіший монарх, вона ще й найбільш творча представниця серед європейських “роялз”. Королева чудово малює — її картини, написані під псевдонімом Інгахільд Гратмер, виставляються у данських галереях, а ілюстрації до “Володаря кілець” отримали особисте схвалення Джона Толкіна та прикрасили національне видання книги 1977 року. Також королева особисто брала участь у перекладі епічної історії про сміливих хоббітів рідною мовою. Разом із чоловіком вона також переклала на данську кілька робіт Сімони де Бовуар. Також Маргрете розробила сценографію та костюми до кількох балетних постановок та фільмів.

З нагоди ювілею правління, згадуємо декілька мудрих цитат королеви.

“Відмінною рисою демократії має бути, не те, що більшість має рацію, а те, що всі поступаються одна одній”.

“Я не хочу, щоб на мене дивилися як на глянцеву картинку, але й вивертати себе навиворіт теж не хочу”.

“Я дуже боюся стати старою нудною тіткою. Мені здається, у мене є всі якості, щоб стати нею”.

“Я намагалася навчити своїх дітей говорити класичною мовою без слів-паразитів, але я також перейняла багато молодіжних слів у них і мені подобається їх застосовувати. Іноді ти носиш шорти та футболку, іноді сукню, чи не так?”

“У певному сенсі моє життя схоже життя багатьох інших жінок, за одним винятком. Жінки, які обіймають найвищі посади – це люди, які зробили ставку на кар’єру. А я стала монархом автоматично”. 

“Скромність – рідкісна чеснота, але як її виявити, якщо ви її не пропагуєте?”

“Відповідальність – це нитка, яка пов’язує нас, людей, разом – у сім’ї, країні, світі”.

“Іноді мені здається, що люди забувають, що якщо ти народився, то ти у будь-якому разі помреш. З цим нічого не вдієш. Сьогодні це майже образа для вмираючих людей. Так не можна сприймати щось таке фундаментальне та неминуче”.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59