fbpx

За хвилину до опівночі дізнайся про цей день в історії: кінець епохи Гаррі Поттера

За хвилину до опівночі дізнайся про цей день в історії: кінець епохи Гаррі Поттера

Останніми тижнями вся світова спільнота шанувальників обговорювала екранний початок історії про Гаррі Поттера — у зв’язку з виходом спецепізоду на честь 20-ї річниці від першої стрічки франшизи. 

А ми хотіли б поговорити про кінець епохи Гаррі Поттера. Адже цей день — 11 січня — в історії літератури відзначений особливою символікою. 

Так, 11 січня 2007 року Джоан Роулінг закінчила роботу над сьомим і останнім томом “Гаррі Поттер і смертельні реліквії” в номері 552 готелю Balmoral Hotel в Единбурзі. В тому ж готельному номері письменниця зробила відповідну позначку на мармуровому бюсті Гермеса: “Дж. К. Роулінг закінчила писати „Гаррі Поттера і смертельні реліквії“ в цій кімнаті 11 січня 2007 року”.

За хвилину до опівночі дізнайся про цей день в історії: кінець епохи Гаррі Поттера 1

Сьогодні цей номер перейменований на The Rowling Suite, проте досі доступний для проживання і коштує 1000 фунтів стерлінгів за ніч. Тут зберігся письмовий стіл, за яким Роулінг працювала над книгою і той самий бюст, підписаний письменницею.

Незважаючи на те, що зараз навколо постаті авторки пригод про Гаррі Поттера точаться скандали через її трансфобні висловлювання в соцмережах, книги письменниці (не лише “Петтеріана”) все ще чудово продаються та змінюють життя читачів. Наприклад, цієї осені вийшла нова дитяча книга Роулінг “Різдвяне поросятко” — фактично перша після того самого тома “Гаррі Поттер і смертельні реліквії”, написанного у 2007-му. Не дивно, що вона одразу стала бестселлером! 

За хвилину до опівночі дізнайся про цей день в історії: кінець епохи Гаррі Поттера 2

Тож радимо вам провести залишок січня за хорошими книгами, а творчість Джаон Роулінг — саме така.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59