26 січня 1998 року президент США Білл Клінтон зробив сенсаційну заяву, з якої почався відлік до кінця його політичної кар’єри. Він дав перший офіційний коментар про чутки щодо його роману зі стажером Білого дому Монікою Левінські.
«Я не був у сексуальних стосунках із цією жінкою, міс Левінські», – таку заяву зробив Білл Клінтон на пресконференції 26 січня 1998 року, яка пізніше була кваліфікована як кривосвідчення.

З того моменту пройшло майже чверть століття, а образ Моніки Левінські встиг перевтілитись із легковажної стажерки в ікону епохи #MeToo. Доказом тому є хоча б нещодавній серіал “Імпічмент: американська історія злочинів”, одним з продюсерів якого виступила й сама Левінські. Історія, що ледь не призвела до відставки президента США, розказана з позиції жінок, що бралиу ній участь.
Ми пригадуємо цитати з преси про скандал, який досі залишає більше питань, аніж відповідей, а також постать Моніки Левінські в ньому зокрема.
«Є щось ненормальне в цій жінці, яка позує з американським прапором, ніби демонструючи свою головну роль у справі, здатній знищити президента» (The New York Times)
«Забудьте про реформу медстрахування або зниження податків. Вашингтон одержимий маленькою коктейльною сукнею темно-синього кольору, яка, як повідомляється, була поцуплена однією стажеркою з магазину The Gap» (CNN)
«Проведіть з Монікою дві хвилини – і ви зрозумієте, чому президент не встояв» (New York Magazine)
«Історія Моніки – видатний приклад слатшеймінгу, коли основою звинувачень є чиясь сексуальна активність – реальна, передбачувана чи вигадана» (The Conversation)
«Колись Левінські була одним із найбільш зганьбованих людей XX століття, над нею сміявся буквально весь світ. Тепер вона перевідкрила себе і стала шанованим і проникливим борцем із буллінгом» (The Guardian)
«Головна мета цієї ідеї (серіалу) для мене — зробити, щоб подібного більше не сталося ні з ким. Але я все ще переживаю, що мене знову не вірно зрозуміють». (Моніка Левінські для The Hollywood Reporter)