fbpx

З любов’ю до себе: головні велнес-тренди на цей рік

З любов’ю до себе: головні велнес-тренди на цей рік

Якщо ви обіцяєте собі з понеділка почати нове життя, повне здорових звичок (якраз коли закінчаться усі святкові страви), але не знаєте поки, з чого почати, ми підготували для вас шпаргалку. Це список головних велнес-трендів, котрим світові спеціалісти пророкують у цьому році приголомшливий ріст популярності та рятувальну функцію від фізичних та психологічних недугів. Беремо на олівець, а краще – в роботу! 

Віртуальний фітнес 

З любов'ю до себе: головні велнес-тренди на цей рік 1

Оскільки фітнес-центри продовжують страждати від карантинних обмежень та готуються в черговий раз зачинити свої двері на локдаун, багато як завзятих любителів спорту, так і початківців, звертаються до віртуальних занять. З одного боку це ніби обмежило роботу з тренером, але з іншого – розширило вибір напрямку та співпрацю саме з тими тренерами, до яких хотілось потрапити. Якщо раніше клієнти спортзалів обирали локацію та наставника, опираючись на близькість розташування залу до дому чи офісу, то тепер вони можуть обрати кого завгодно і де завгодно. Онлайн-заняття відкрили доступ навіть до тренерів з інших країн, а відпавша необхідність прямувати до зали пробудила лінивців обрати для себе той вид фізичного навантаження, який справді їм до вподоби. Загалом ця тенденція, як пророкують експерти, зробить спорт ближчим, доступнішим та економічнішим для ширшої аудиторії. 

Тренування просто неба 

З любов'ю до себе: головні велнес-тренди на цей рік 2

Ще один тренд, пов’язаний зі спортом, який тільки набиратиме обертів цього року – тренування просто неба. З початком пандемії фітнес-студії проводили заняття на свіжому повітрі, аби хоч якось підтримувати зв’язок зі своєю аудиторію. Згодом, коли фітнес-хаби мали змогу знову відчинити свої двері, виявилось, що багато відвідувачів не хоче повертатись до душної зали. Тепер, незалежно від погоди, тренажерки та студії сподіваються продовжувати тренування на вулиці, тому що свіже повітря та відкрите небо сприяють виробленню ендорфіну та роблять заняття більш ефективними. Крім того, розваги та спорт на дворі чудово вписуються в такі концепції, як коттеджкор та фрілуфтслів – норвезька філософія, що пропагує більше часу проводити на природі, що стали окремими лайфстайл-трендами цього року.

Підвищення якості сну

З любов'ю до себе: головні велнес-тренди на цей рік 3

Переваги, пов’язані з повноцінним сном, нескінченні, проте більшість з нас все ще не висипається регулярно. Недотримання рекомендованих годин сну пов’язане із збільшенням ваги та ожирінням, високим кров’яним тиском, діабетом, депресією, серцевими захворюваннями, інсультом та більшим ризиком смерті. Крім того, сон менше 7 годин пов’язаний із порушенням імунної системи, зниженням когнітивних можливостей та підвищеним ризиком нещасних випадків. Тому цьогоріч ритуали, що допомагають покращити сон, стануть як ніколи затребуваними та вигадливими – від додатків, що відстежують сон і дають важливу інформацію про режим сну до гаджетами для медитації та очищення повітря, а також спеціальних процедур, як от йога для сну. 

Відстеження стрибків стресу 

З любов'ю до себе: головні велнес-тренди на цей рік 4

Рівень стресу враховується як новий показник здоров’я на 2021 рік. Ми всі знаємо про його шкідливий вплив, але не знаємо, як його відстежувати, аби тримати ситуацію під контролем та не дозволяти собі провалюватись в стресові ями. Тому гаджети, додатки та різні програми, що допомагають відстежити показники здоровя, спричинені стресом, набудуть нової сили: Garmin, Whoop, Samsung Health та Oura раніше вимірювали рівень вашого стану за допомогою даних про частоту серцевих скорочень, але останні техноновинки пішли ще далі: Apple Watch Series 6 використовує монітор крові на кисень, тоді як годинник FitBit Sense дивиться на рівень вологи на шкірі.

Постукування EFT

З любов'ю до себе: головні велнес-тренди на цей рік 5

Акупунктура впала в немилість на тлі зростання постукування EFT (Emotional Freedom Technique/ Техніка емоційної свободи). Насправді ці обидва способи, запозичені зі східної медицини, є дієвими, працюючи з меридіанальними точками на тілі, щоб стимулювати природний енергетичний баланс. Але EFT робить процес приємнішим,  використовуючи кінчики пальців замість голки. Техніка медичного постукування працює з фізичними хворобами та будь-яким видом емоційного стресу – це тревога, страхи, вина, всі види залежностей, обмежувальні переконання, які не дають вести успішне життя. Будь-яка проблема, яка має емоційну основу, може бути подолана за допомогою цього методу.

Йога для очей 

З любов'ю до себе: головні велнес-тренди на цей рік 6

Швидше за все, без обідніх перерв з колегами та робочих засідань в zoom ви зараз проводите більше часу перед монітором, ніж будь-коли раніше. Після чого очі відчуваються настільки напруженими, що викликають головний біль. Врятувати ситуацію допомагає йога для очей. Практика використовує крихітні масажні рухи, щоб зняти напруження з очей та опрацювати зону навколо них. Наші очі завжди в русі, а ми при цьому ніколи не робимо розтяжку м’язів, яка є обов’язковою, для тіла, скажімо, після занять в тренажерній залі та пробіжки. Тим більше, що йога для очей не потребує особливих зусиль. Спеціалісти кажуть, що тут працює правило “Less is more”:  спрямовуйте погляд вгору, вниз, ліворуч та праворуч по 10 секунд в кожен бік, обережно розминаючи надбрів’я та обводячи очі руками.

Інфрачервона ковдра

З любов'ю до себе: головні велнес-тренди на цей рік 7

Інфрачервона ковдра пропонує безліч переваг для здоров’я: від прискорення обміну речовин до полегшення болю в м’язах і поліпшення травлення. Вона діє на організм з ефектом, подібним до фінської сауни. Крім того, така ковдра також виштовхує з ліжка тривогу, створюючи затишний кокон, який змусить вас почувати себе захищеними та спокійними.

Вушне насіння

З любов'ю до себе: головні велнес-тренди на цей рік 8

Якось ми вже розповідали вам про вушне насіння, яке при правильному використанні допомагає боротися з цілою низкою проблем фізичного, а також ментального здоров’я: хронічний біль, особливо біль в попереку, безсоння та інші проблеми зі сном, депресія, тривожність, стрес, безпліддя, мігрень та інші головні болі, різні види залежностей, боротьба із зайвою вагою. Подібно до постукування та акупунктури, насіння рослин (або його ювелірну імітацію) розміщують на точках тиску у вухах, щоб зняти напругу. На даний момент шанувальниками велнес-тренду є безліч голівудських зірок, серед яких Кейт Мосс та Пенелопа Крус.

Soundscaping

З любов'ю до себе: головні велнес-тренди на цей рік 9

Soundscaping – це техніка створення звукового простору, яка поєднує шумотерапію з психоделіками для активації частин мозку, що мають терапевтичний ефект. Лондонська компанія Wavepaths вважається засновником цієї тенденції саме для позитивного впливу на здоров’я і розповідає про неї так: “Емоційне відновлення є дійсно важливою складовою хорошого самопочуття, і музика – це той канал, за допомогою якого це можна зробити”. Користувачі програми вводять свої музичні уподобання, часові рамки, психічний стан і те, де ви хотіли б бути після завершення кожного сеансу, а веб-сайт створює унікальний звуковий пейзаж, занурення в який обіцяє покращення емоційного стану та самочуття.

Skinimalism 

З любов'ю до себе: головні велнес-тренди на цей рік 10

Швидше за все, ви вже знаходитесь в цьому потязі, непомітно для себе слідуючи мінімалізму в мейкапі. Коли більшість з нас працює вдома і розмовляє з колегами по телефону чи відеозв’язку, а не віч-на-віч, наша насичена мейкап-рутина зникла зі звичного життя майже так само, як, наприклад, подорожі чи вечірки в барах по п’ятницям. Замість важкої тональної основи та тонн контурінгу, максимум, що зараз йде в хід – це точковий коректор та легкі зволожувачі з прозорим тонуючим ефектом. Соціальна мережа Pinterest зазначила, що протягом 2020 року в чотири рази більше користувачів вводили пошуковий запит “шкіра, що світиться від природи”, а кількість користувачів, які шукали варіанти нанесення “природного щоденного макіяжу” збільшились на 180%. І ця тенденція зростає. Замість того, щоб хотіти виглядати бездоганно, нам стало комфортно в образі “natural glam”, який дозволяє більше не ховати веснянки, дрібні плями та інші “недосконалості” на обличчі.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59