fbpx

ЄС дозволив подорожі для щеплених вакциною CoronaVac

ЄС дозволив подорожі для щеплених вакциною CoronaVac

22 лютого Рада Європейського Союзу прийняла оновлену рекомендацію щодо тимчасового обмеження несуттєвих поїздок, яка почне діяти з 1 березня 2022 року.

“Держави-члени мають зняти тимчасові обмеження на несуттєві подорожі для осіб, щеплених вакцинами, схваленими ЄС або ВООЗ, у разі якщо отримали останню дозу початкової вакцинації не менше ніж за 14 днів та не більше ніж за 270 днів до в’їзду, або якщо отримали бустерну дозу”, – йдеться в рекомендації.

На даний момент у Європейському Союзі схвалені вакцини від п’яти виробників: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson та Novavax. Популярна в Україні китайська вакцина CoronaVac від Sinovac затверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), але не схвалена для застосування в самому ЄС. Через це досі вона давала дозвіл на в’їзд лише до невеликої кількості держав ЄС. Проте оновлена рекомендація скасовує дану проблему. 

Але в цьому випадку для осіб, вакцинованих CoronaVac, країни-члени також можуть вимагати негативного результату ПЛР-тесту не раніше, ніж за 72 години до відправлення, і можуть застосовувати додаткові заходи, такі як карантин або ізоляція. Для людей, які одужали від COVID-19, подорожі будуть дозволені впродовж 180 днів після одужання.

Рішення про конкретну схему допуску кожна держава ухвалює самостійно.

ЄС дозволив подорожі для щеплених вакциною CoronaVac 1
Читай нас в Google News
Підписатися
23-59