Візажист Христина Кілінська розповідає, чому у базовому б’юті-арсеналі повинен бути консилер, та як з ним подружитись.
Особисто я вважаю консилер геніальним винаходом косметичної індустрії і люблю його за компактний розмір та вау-ефект в результаті. Отже, чим він відрізняється від тону та коректору? Перш за все, зоною призначення. Консилер використовується на одній з найбільш ніжних ділянок обличчя — зоною під очима та на повіках. Товщина шкіри у цих ділянках складає лише 0,5 мм, тому до засобу додають більше зволожуючих компонентів (олій, вітамінів, гіалуронової кислоти, пептидів) та більше пігменту для маскування синців.

Щоб не плутатись у назвах, коректор призначений для менш чутливих ділянок (підборіддя, щоки, ніс, чоло) і за рахунок густішої текстури маскує почервоніння та інші нюанси шкіри. А тональний засіб, якщо його нанести під очі, хоч і сильно не зашкодить, але і не приховає наслідки робочого тижня або вечірки минулої ночі.
Помилки у користуванні консилером
Отже, існує чотири найпоширеніші помилки, через які дівчата не розуміють, як обрати зручний для себе варіант. Враховуємо та ліквідовуємо!
1. Недостатнє зволоження шкіри перед макіяжем. І, як результат, засіб лягає нерівномірно, забивається у мімічні зморшки та стягує шкіру. Іноді ми забуваємо, що зміна погодних умов, сухе повітря у приміщенні, стрес впливають на стан шкіри та її сяйво. Не полінуйтесь за 10 хвилин до мейкапу нанести крем або сироватку для зони під очима та зробити легкий масаж подушечками пальців. Зробіть це вашим особливим ритуалом піклування про красу.

2. Занадто світлий відтінок. Дійсно, шкіра під очима має сяючий вигляд, вона там іноді трохи світліша, але буквально на півтону-тон. Якщо влітку ви погано засмагаєте, беріть перші 2-3 відтінки у лінійці або орієнтуйтесь на помітки “cold”, “neutral”, “light”. Якщо ж, навпаки, ви маєте теплий колір шкіри, швидше за все вам підійдуть консилери з поміткою “warm”, “beige”, “medium”.

3. Неправильне місце нанесення. Якщо ви уважно подивитесь на себе без косметики та з гарним освітленням, найбільш темна ділянка під очима — внутрішній кутик ока. Саме туди слід нанести найбільшу кількість засобу. Бажано це зробити подушечкою пальця, оскільки через температуру тіла він стане більш пластичним. Те, що лишилося після першого дотику, можна нанести під око, оминаючи зону активної міміки (або лишаючи дуже тонкий шар).

4. Занадто щільна текстура. Щільна текстура може бути у нагоді, коли вам необхідний стійкий макіяж (виступ, фотосесія, весілля), а на кожен день краще обрати більш легку форму зі світовідбиваючими частинками. Звертайте увагу на склад, де можуть бути перелічені олії, экстракти рослин, гіалуронова кислота, тощо.

Який консилер обрати
Після теорії приступимо до практики із топовими консилерами різних марок.
Touché Eclat YSL

Один із бестселерів бренду вже багато років, оскільки має надлегку текстуру та світовідбиваючі частинки. Зручний пензлик допомагає краще нанести консилер під очі та потім розподілити пальчиками.
Замовити: www.brocard.ua
Double Wear Stay-in-Place Concealer Estée Lauder

Підходить тим, хто хоче сховати виражені синці. Засіб має високу покриваючу здібність навіть із тоненьким шаром.
Замовити: www.notino.ua
Shiseido Synchro Skin Self-Refreshing Concealer

Надзвичайно пластичний консилер, який гарно зволожує шкіру під очима і безкомпромісно прибирає сліди втоми з обличчя. Варто бути обережним із кількістю засобу та додавати шар за шаром при необхідності.
Замовити: makeup.com.ua
M.A.C. Pro Longwear

Той самий варіант, коли необхідний макіяж на весь день. Дуже густий і щільний засіб, тому краще використовувати його із пухнастим маленьким пензликом.
Замовити: www.brocard.ua
Maybelline Affinitone Concealer

Найбюджетніший із усіх варіантів, але чудово перекриває синці, має середню щільність та ледь помітний сяючий фініш.
Замовити: www.watsons.ua