fbpx

Який він, ідеальний санскрін: лікар-дерматолог про догляд за шкірою влітку

Який він, ідеальний санскрін: лікар-дерматолог про догляд за шкірою влітку

Окрім того, що стрес здатний проявлятися проблемами зі шкірою, багато українців змушені були змінити свій щоденний догляд, що також не покращує стан обличчя. Та й яскраве сонце і тепла погода тішать лише настрій, однак можуть бути оманливими для нашої шкіри. Тож саме час згадати про особливості захисту від ультрафіолету.

Дерматологиня Юлія Мірошник порадила, що робити, коли під рукою немає звичних косметичних засобів та чітко пояснила, які є види UV-захисту, типи фільтрів, а також нагадала про особливості використання санскрінів.

Коли немає доступу до звичайної косметики

Який він, ідеальний санскрін: лікар-дерматолог про догляд за шкірою влітку 1

Я рекомендую в такому випадку придбати догляд максимально наближений до свого. Якщо ви обираєте між мас-маркетом і аптечним брендом, краще віддати перевагу засобам з аптеки. Якщо у вас немає можливості проконсультуватися зі своїм косметологом, потрібно орієнтуватися на свій тип шкіри та склад косметичного засобу. Наприклад, власникам комбінованого типу шкіри знадобиться догляд, що включає і кислоти, і зволожувальні компоненти. А от для сухої шкіри потрібно звернути більше уваги на засоби з церамідами та ліпідами, а також мінімізувати вплив агресивних компонентів.

Пам’ятка про щоденний догляд

Незалежно від вашого типу шкіри, очищення шкіри має бути неагресивним:

 • Уникайте засоби для очищення, що містять жорсткі ПАР (поверхнево-активні речовини): лаурил сульфат натрію – Sodium Lauryl Sulfate (SLS), лаурет сульфат натрію – Sodium Laureth Sulfate (SLES), мирет сульфат натрію – Sodium Myreth Sulfate.
 • Добре видаляйте шар стійких зовнішніх забруднень та обов’язково змивайте залишки макіяжу. Використовуйте для цього гідрофільні олії або міцелярну воду, а потім, на другому етапі – засіб для очищення. Цього буде достатньо.
 • Зволожувальний крем повинен містити власне зволожувальні речовини та антиоксиданти: сечовину, гіалуронову кислоту, колаген, вітаміни С та Е для захисту шкіри від пошкоджувальної дії вільних радикалів, які сприяють старінню шкіри.

Про догляд за шкірою влітку

Який він, ідеальний санскрін: лікар-дерматолог про догляд за шкірою влітку 2

Головною особливістю є додання сонцезахисних засобів до щоденної рутини. Вони потрібні для убезпечення шкіри від ультрафіолетового випромінювання. Я рекомендую звертати увагу на креми, які містять комбіновані фільтри (фізичні і хімічні одночасно). Вони не вибілюють шкіру, не сушать і стійко носяться.

Головні помилки у виборі санскріну

1. Використовувати сонцезахисний крем весь рік. Шкіра повинна відпочивати від постійного застосування spf-засобів і отримувати невелику дозу ультрафіолету.

2. Застосовувати креми тільки з хімічними фільтрами захисту. Я рекомендую використовувати засоби з комбінованими фільтрами або тільки з фізичними.

3. Нехтувати оновленням крему. Сонцезахисний крем потрібно оновлювати кожні дві години, інакше властивості крему знижуватимуться.

4. Використовувати дорослий сонцезахисний крем для дітей. Дитячі сонцезахисні креми у своєму складі містять тільки фізичні фільтри, які є найбільш безпечними для шкіри дитини. Дорослі креми можуть містити хімічні фільтри, які можуть нашкодити дітям.

5. Наносити крем тільки на обличчя. Не забувайте захищати від сонця на губи, шию та вуха – ділянки тіла, які ми зазвичай не враховуємо.

 6. Використовувати крем spf 50 у місті. 30-35 одиниць у складі денного крему або декоративної косметики достатньо для міських умов, коли майже весь день ви прибуваєте в приміщені. Обирайте засоби, в яких до 50 одиниць, якщо ви ніжитесь на теплому піску біля морської води.

Про позначки на пакуванні санскрінів

Який він, ідеальний санскрін: лікар-дерматолог про догляд за шкірою влітку 3

У виборі санскріна важливо знати, що існує три типи спектра ультрафіолетового випромінювання:

UVA-промені (1 і 2) – можуть призвести до фотостаріння, опіку очей та раку шкіри.

UVB-промені – відповідають за засмагу та опіки.

UVС-промені – не доходять до нас, оскільки повністю блокуються озоновою оболонкою.

Про фактори захисту

 • SPF (Sun Protection Factor) – захищає тільки від променів типу B, тобто не дає шкірі піддатися опіку та активному виробленню меланіну (гіперпігментація, засмага). Найчастіше використовують градацію від Spf 10 до Spf 50.
 • PPD (Persistent Pigment Darkening) – показує, у скільки разів сонцезахисний засіб здатний зменшити дозу UVA–випромінювання, тобто захищає від фотостаріння та раку шкіри. Максимальний показник на упаковці PPD 42, але його не завжди вказують на упаковці.

Про фізичні та хімічні захистні фільтри

Який він, ідеальний санскрін: лікар-дерматолог про догляд за шкірою влітку 4

Фізичних існує всього два: оксид цинку (zinc oxide) і діоксид титану (titanium dioxide) Вони відбивають сонячні промені та не підпускають їх до шкіри.

Переваги:

1. Допомагають захистити шкіру від UVA та UVB, тому є найефективнішими.

2. Бюджетні.

Недоліки:

 1. Залишають білий наліт.

2. Не рекомендується використовувати людям з чутливою шкірою та з аутоімунними захворюваннями шкіри (наприклад, червоний вовчак).

Хімічних фільтрів існує безліч. Вони трансформують енергію ультрафіолету на теплову енергію.

Сюди входить сім груп:

 • Параамінобензоати
 • Антранілати
 • Дібензоїл-метани
 • Бензофеноли
 • Саліцилати
 • Імідазоли
 • Циннамати

Одні хімічні фільтри нейтралізують промені типу В, інші ефективні проти променів А. У сучасних засобах їх намагаються поєднувати для надійнішого захисту широкого спектру.

Переваги:

1. Прозорі та комфортно відчуваються на шкірі.

2. Не вибілюють.

Недоліки:

1. Деякі з них не фотостабільні, тобто втрачають частину захисних властивостей під впливом світла.

2. Багато старих хімічних фільтрів можуть дратувати чутливу шкіру аж до алергії.

Зараз чимало брендів перейшли зі старих хімічних фільтрів (Актил саліцилат, Октокрілен, Авобензол, Мексорил, Параамінобензойна кислота, Гомосолат) на нові (Тіносорб S, Тіносорб M, Ювінул A plus, Ювінул Т150), адже вони значно безпечніші для шкіри.

Про небезпечні складники санскріну

Який він, ідеальний санскрін: лікар-дерматолог про догляд за шкірою влітку 5
 • можуть викликати алергію: амінобензойна кислота, октокрилен, бензофенон-3 (оксибензон), авобензон;
 • можуть викликати фототоксичні реакції: метилбензилиден камфори, бензофенон-3;
 • мають гормоноподібну дію, хоча їх ефект мінімальний, та й говорити про потенційну шкоду нині вже надто науково: бензофенон-3, метилбензилиден камфори, гомосалат.

Про антиоксиданти у складі сонцезахисного крему

Ці речовини відповідальні за біохімічний захист від ультрафіолету, тому ідеально, якщо вони входять до складу вашого сонцезахисного крему. Серед найефективніших антиоксидантів виділяють бета-каротин, вітамін Е, лауроілметіонінлізінат. Ідеальний сонцезахисний крем повинен містити фільтри захисту, консерванти й стабілізатори для безпечної формули, а також антиоксиданти.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59