fbpx

Як зірки долали карантин: MamaRika, Дмитро Дікусар, Ivan NAVI, Олег Панюта, Ассія Ахат

Як зірки долали карантин: MamaRika, Дмитро Дікусар, Ivan NAVI, Олег Панюта, Ассія Ахат

Незважаючи на те, якими складними були останні місяці, вони спливли доволі швидко. І от, ми не встигли й оком моргнути, як пройшов вже рік з першої хвилі тотального локдауну. Ми вирішили розділити свої відчуття невизначеності з іншими та запитали у зірок, як вони подолали цей рік, чи вдалось їм вберегтись від коронавірусу, як змінились їхні графіки, погляди на життя та смаки. Та як вони сподіваються провести майбутнє літо. 

MamaRika, співачка, радіоведуча

Як зірки долали карантин: MamaRika, Дмитро Дікусар, Ivan NAVI, Олег Панюта, Ассія Ахат 1

Дякувати Богу, ковідом ми не хворіли. Поки ще тримаємось! 

Якщо говорити про те, що не змінилось протягом цього року взагалі, так це те, що сім’я і досі на першому місці. Ми стали навіть ще ближчими за цей час.

А от все інше перевернулось догори дриґом. В роботі маємо повну відсутність концертів і абсолютно нестабільну ситуацією. Сфера розваг мабуть постраждала найбільше. Ми і досі сидимо глухо. Саме це змусило повністю змінити вектор – зараз в більшості займаємося та заробляємо на рекламі. Також особисто наша родина тричі змінювала житло за цей рік. В результаті змінили навіть місто – тепер живемо в Одесі біля моря. Хочеться затишку у такий непростий час, тим більше зайнятість дозволяє. 

Найгіршим, мабуть, у цій ситуації виявилось усвідомлювати свою глобальну безпорадність. Весь світ спантеличений і змушений грати за правилами клятого вірусу. Все, що залишається – вірити у те, що і це теж пройде. Людство безпорадне перед витівками природи.

Найбільш приємним було те, що ти стільки часу можеш приділити рідним, а також собі. Зайнятися тим, що постійно відкладав у довгий ящик через щільний графік: дочитати ту саму книгу, подивитися серіал, повалятися в обіймах чоловіка без ліміту в часі. 

У догляді за собою все залишилось, як і було. Спорт, правильне харчування (не без грішків, само собою), багато прогулянок на свіжому повітрі, позитивне мислення. Все в міру дає результат.

З подорожами, звісно, було все складно. На жаль, кожного разу, коли ми планували кудись летіти, закривалися кордон, і в результаті ми все попереднє літо провели в Одесі. Зараз знов «навострили лижі» у відпустку і по закону підлості ввели локдаун. Плюс все ж таки трішки моторошно в таких умовах подорожувати. У нас більшість знайомих із теплих країв привозять ковід. Тому, мабуть, ми і живемо в 5-ти хвилинах від моря, щоб не залежати від карантинних рамок. У нас вдома свій особистий курорт – басейн, дикі пляжі, сонце, море. 

Зате я стала більше готувати, але що стосується іншого – я не прихильниця побутового рабства. Тому в принципі все залишилося, як і було. Правда, в нашому житті з’явилися помічники – робот-пилосос та посудомийка. Так значно простіше пересиджувати карантин. Ну і, звісно, ніхто не відміняв доставку їжі!

Карантин примусив весь світ змінити пріоритети та почати цінувати правильні речі. Відповідно звички, підхід до життя, смаки за період карантину теж змінилися. Особисто я занурилася в себе, зайнялася медитацією, практикувала йогу. З чтива можу порадити дуже глибокий роман «Два життя» Конкордії Антарової.

Із серіалів обов’язковий до перегляду серіал «8 чуття» – теж надихне на роздуми. З музики останнім часом слухаю мантри у виконанні улюблених Deva Premal та Snatam Kaur. Якщо вам не вистачає балансу – саме воно.

А взагалі, мені здається, що ми всі зрозуміли, що Бог сміється над нашими планами і ця схема не працює. То ж ми живемо тут і зараз,у потоці, та повністю довіряємо Всесвіту.

Дмитро Дікусар, хореограф  

Як зірки долали карантин: MamaRika, Дмитро Дікусар, Ivan NAVI, Олег Панюта, Ассія Ахат 2

Протягом минулого року я хворів на застуду, але ковід не був виявлений. 

Цей непростий рік лише посилив у мені впевненість, що тільки любов врятує світ. Більше нема на що сподіватися. 

За цей час для мене змінилось все – нові порядки, нові обмеження, нова парадигма. 

Найбільш неприємним для мене виявилось розуміння, що люди готові піти на величезні поступки та прогини через відчуття страху і низького рівня самосвідомості.

Натомість, приємним відкриттям стало те, що люди, котрі опинились у зачиненому просторі, змушені були познайомитися з реальністю у вигляді дітей, дружин, чоловіків. Нікуди було тікати. Тому багато хто став емоційно дорослішим.

Тримати форму мені вдається за рахунок зменшення раціону. Тому що тренажерний зал постійно зачиняють і силові навантаження тепер практично відсутні.

Подорожі цьогоріч у мене були максимально лаконічними – до Одеси і назад. 

На відміну від багатьох, кардинально мої естетичні смаки не змінились. Додалось всюди рівномірно. Але це я не пов’язую з карантином. Це природний хід речей.

Плани на літо в мене наступні: жити, любити та радіти життю!

Ivan NAVI, співак

Як зірки долали карантин: MamaRika, Дмитро Дікусар, Ivan NAVI, Олег Панюта, Ассія Ахат 3

За минулий рік я не захворів на Covid19, принаймні тести нічого не виявляли. Були іноді прояви температури не високої та мінімальної слабкості,але я здавав два рази тести і вони були негативні. Нещодавно вакцинувався, тому сподіваюсь, що й не захворію.

Протягом карантину, єдине, що не змінилось взагалі – так це робота в студії. Я дуже люблю процес створення та запису музики. 

А в іншому змін було повно. Наприклад, переїзд зі Львова до Києва, все-таки я наважився на цей крок. Я просто адепт Львова і його атмосфери, але цього року зрозумів, що для мого розвитку як особистості, і як музиканта – це правильний крок. Також ще на початку локдауну минулого року почав жити разом з дівчиною, яку кохаю. Це дуже цікавий етап для мене.

Важким моментом для мене став брак спілкування з аудиторією зі сцени, скасування концертів на великих майданчиках. Ми ще 13 березня встигли відіграти у Львові сольний концерт. Дуже чекаю open air концерти. 

Серед несподівано приємних відчуттів – розуміння, що можна нікуди не поспішати, а провести час з рідними і з коханою дівчиною, виїхати в ліс або в гори, трохи заповільнитись і подумати, а що я насправді хочу, що для мене важливо. 

За здоров’ям та фізичною формою, правда, почав слідкувати ретельніше. Перше – це здоровий сон. Музиканти з моєї команди завжди кажуть, що я можу спати будь-де і будь-скільки. Сон дуже добре впливає і на самопочуття, і на зовнішній вигляд. Стараюсь більше слідкувати за тим, що я їм, тренуюсь то вдома, то в залі. 

Глобально, нікуди цього року не їздив. Але от в Карпати вибирався часто. Для мене це місце сили і перезавантаження.

Я також почав більше готувати. Поки не дуже складні страви, але от сніданки чи паста вже мені під силу. Для когось це робити вдвічі приємніше, тому інколи вмикаю всередині кулінара і вперед. Дивлюсь рецепти в Євгена Клопотенка, а дружніми порадами мені в готуванні їжі завжди допомагає шеф-повар Анатолій Цуперяк. 

От на днях дивився мультик «Душа» і фільм «Того», хоча я люблю психологічні трилери і переважно шукаю щось в цьому жанрі. Найкращий одяг для мене зараз – це або спортивні костюми, або концертні. За лютий-березень було трохи концертів як відкритих, так і корпоративних, тому змінював одяг переважно в такій послідовності. А от в музиці – мої смаки дуже стабільні. Що б не відбувалось – в плейлисті завжди буде ідеальна пісня Стінга.  

На літо планів в мене немає – просто не забігаю так далеко, бо все дуже швидко змінюється. Головне в теперішній час бути здоровим, а в усьому іншому довіряю потоку. 

Олег Панюта, телеведучий

Як зірки долали карантин: MamaRika, Дмитро Дікусар, Ivan NAVI, Олег Панюта, Ассія Ахат 4

Мені вдалось не захворіти на ковід, Господь поки оберігає.

На відміну від більшості людей, в мене за рік геть не змінився робочий графік:  щонеділі – ефір, щовівторка – планування, регулярно – зйомки, інтерв’ю

А от радикально змінився формат спілкування із рідними, друзями, знайомими: коли ти змушений спілкуватися на відстані, це – жах!

Найбільш неприємним досвідом для мене стало онлайн-життя: я і до цього не любив усі ці мітінги/борди/токінги не наживо! Та тепер, з’явився цілий пласт людей,  хто, схоже, просто отримує від такого способу спілкування задоволення. Так, це зручніше, але дуже шкідливо! 

Проте, незважаючи на глобальні обмеження та сумні новин звідусіль, багато друзів та знайомих вірять, що повернуться старі добрі часи, і це надихає! 

Серед пунктів, які допомагають мені слідкувати за собою та тримати форму – свіже повітря, прогулянки у лісі, зараз – городик, невдовзі дістану після зими велосипед. Голова і думки мають бути світлими та чистими, це – запорука здоров’я!

Про подорожі я можу лише мріяти! З моїм графіком і в нормальні часи складно було десь гайнути, а нині – і поготів. 

Я живу в будинку, тому багато чого і так маю робити – хатнє прибирання, кущі-дерева-газон, там підкрутити, тут підфарбувати. Купив собі новий девайс, садовий шредер – тепер гілки з обрізаних дерев буду подрібнювати і тирсою присипати грядки. Ще маю впорядкувати дровничок, бо після зими місце звільнилось. 

За цей час мої смаки не змінились – як і раніше, слухаю А.Б.Пугачову, італійців із золотих 80-х, «попсову» класику Вівальді, Штрауса, Моцарта. На тумбочці лежить Оруел «1984». Фільми, здебільшого, із Ганнусею дивимося – щось дитячо-наївне.

Серед найближчих планів, щойно з’явиться шпаринка, рушими до Іспанії, за якою дуже скучили. Ну, або хоча б Греція, Кіпр, Хорватія та Албаніяю Як у тому старому анекдоті: «Хоч тушкою, хоч у супчику». 

Ассія Ахат, співачка

Як зірки долали карантин: MamaRika, Дмитро Дікусар, Ivan NAVI, Олег Панюта, Ассія Ахат 5

Я перехворіла ще в жовтні минулого року. Це була легка форма, по суті відчувала хворобу всього 3 дні.

Єдине, що карантин не порушив – це мою любов до чоловіка, до близьких. Не змінилось й відчуття страху перед небезпечним вірусом за себе, родину та інших людей.

Серед радикальних змін за цей рік – зараз більше спостерігаю, аніж створюю. Поки не розумію, як я можу змінити живу концертну діяльність на музику в онлайн.

Мене досі пригнічує дистанціювання у спілкуванні та звичка до невизначеності в реалізації планів. Повна зупинка концертної діяльності музикантів. Обмеження в пересуваннях по всьому світу.

Незважаючи на легкий перебіг коронавірусної хвороби, вона залишила по собі неприємні сліди – неможливість займатися фізичними навантаженнями ще більше місяця. Також мене злякав важкий перебіг хвороби моєї мами, яка потрапила двічі з ускладненнями до лікарні. 

Тому серед приємних спогадів минулого року можу згадати лише запис альбому інструментальної музики A Date at the Movies у супроводі оркестру.

Нещодавно я почала займатися фітнесом з тренером, котрий приходить додому. А також зайнялась різними видами тренувань, в тому числі танцювальними уроками на YouTube. Регулярно раз на півроку я здаю аналізи крові та отримую рекомендації з вживання вітамінів та інших біодобавок у свій раціон.

Незважаючи на карантинні обмееження, нам все ж вдалось трохи змінити обстановку. Влітку на день народження чоловіка ми полетіли на тиждень в Хорватію. В грудні провели п’ять днів в Дубаї. У лютому я відвідала детокс-програму у Туреччині. А в березні була в Америці, де поєднувала роботу з відпочинком.

У побуті карантин також вніс свої корективи. Був довгий період, коли не було жінки, котра раніше допомогла нам на кухні і за її відсутності я готувала їсти самостійно. А ще з’явився час, аби перебрати в домі всі шафи, шухляди, полички. Щось там поскладала, а щось взагалі викинула.

Багато одягу та взуття стало абсолютно не потрібним. Виникло бажання носити тільки комфортні та затишні речі. З’явилося більше часу на перегляд та прослуховування нової та старої музики і кінофільмів. 

Планів щодо подорожей за кордон немає. Ми й раніше ніколи не вміли планувати, всі поїздки були спонтанними. А зараз, коли життя вже навчило нас, що можна просто бажати, а не планувати, щоб не засмучуватись, будемо проводити багато часу за містом, ходити по гриби, на рибалку, тренуватися, читати та пристосовуватися до нових форм в дружбі, в роботі та мріяти про щасливе майбутнє.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59