fbpx

Як одягатись в екстремальні морози: 7 правил, що врятують від холоду

Як одягатись в екстремальні морози: 7 правил, що врятують від холоду

Коли за вікном -10 і хуртовина, а вам потрібно бігти у справах, варто одягати на себе не просто чим більше одягу, а зібрати його за правилами, які допоможуть зберегти здоров’я та не закрижаніти вже на зупинці громадського транспорту. 

Багатошаровість 

Як одягатись в екстремальні морози: 7 правил, що врятують від холоду 1

Продумайте свій комплект одягу так, щоб він мав щонайменше три шари: базовий – зазвичай це комплект надійної термобілизни (не з бавовни), другий шар – штани та кофта чи светр (ідеально для цього шару підходить фліс), які будуть мати функцію термоізолятора та третій шар – він може бути ще одягом (приміром, теплим светром чи жилетом), а може бути вже верхнім одягом. На цьому етапі важливо обирати одяг свого розміру. Інакше надмірний оверсайз дозволить вітру заморозити вас до кісток, а дуже вузький одяг не зможе утворити необхідний повітряний проміжок між шарами, який якраз і утримує тепло. Багато шаровість, до речі, доцільна не лише зверху – дві пари шкарпеток та рукавичок також допоможуть протистояти шквальним вітрам.

Термобілизна 

Як одягатись в екстремальні морози: 7 правил, що врятують від холоду 2

Навіть ті, хто стверджує, що ніколи не мерзне, повинні мати в шафі надійний комплект термобілизни, яка буде непомітною під одягом і навіть не зіпсує стильний образ, зате точно врятує від переохолодження. Головне, на що потрібно звертати увагу при виборі термобілизни – її матеріал. В жодному разі не робіть ставку на бавовну! Вона швидко вбирає вологу тіла та залишає її всередині. Тому трохи спітнівши в приміщенні, ви вийдете на вулицю в мокрій бавовняній футболці і вмить закрижанієте. Не бійтесь надавати перевагу синтетичним тканинам або шерсті мериноса. В термобілизні вони мають високотехнологічний склад, швидко поглинають вологу та відштовхують її від тіла. Ще на термобілизні є позначки щільності матеріалу в грамах. Зверніть увагу, що 150 г – розраховано на до -5 градусів морозу, 200 г – до -10 і далі за таким де принципом. 

Зніміть металеві прикраси 

Як одягатись в екстремальні морози: 7 правил, що врятують від холоду 3

З-під вищезгаданих шарів одягу все одно важко буде розгледіти нові сережки чи перстень. Тому не забудьте їх зняти, коли збираєтесь на двір, де температура падає нижче, ніж наш самоконтроль, коли в таку погоду вам потрібно їхати на роботу. Не важко здогадатись, що метал швидко охолоджується сам і стає джерелом холоду для вашого тіла. 

Взуття 

Як одягатись в екстремальні морози: 7 правил, що врятують від холоду 4

При виборі зимового взуття важливо звертати увагу не стільки на внутрішній матеріал його підкладки, скільки на розмір та товщину підошви. Зимове взуття – не той варіант, коли можна начхати на комфорт і взяти модель розміром менше просто, тому що вам вона подобається, а на вітрині залишалася остання пара. У зимових чоботах важливо відчувати простір, мати змогу одягти кілька пар шкарпеток та рухати пальцями ніг. Справа в тому, що на умовній карті тіла ноги знаходяться найдалі від серця, яке постачає кров, а значить – тепло всьому організму. Саме тому, ноги замерзають швидше за інші частини тіла, особливо, коли знаходяться в знерухомленому стані.Важливу роль відіграє підошва. Обирайте взуття з товстою не гумовою підошвою, тому що гума швидко пропускає холод. Придивіться до пінополіуретанового або Vibram матеріалу.  

Носіть шапку 

Як одягатись в екстремальні морози: 7 правил, що врятують від холоду 5

Це якраз той випадок, коли маму потрібно послухати та обов’язково одягати шапку – тих, хто не носить головні убори, покладаючи всі надії на капюшон, останній в мороз не врятує. Більше того, ідеальною формулою в завірюху буде шапка + капюшон – це теж про принцип багатошаровості, який покликаний утримувати тепло. 

Рукавички замість перчаток 

Як одягатись в екстремальні морози: 7 правил, що врятують від холоду 6

Ненависть до рукавичок зазвичай народжується ще десь у дитсадку. Мабуть, через незручність аксесуару та неможливість рухати пальцями. А дарма! У лютий холод радимо переглянути своє ставлення до надійних елементів утеплення. Тому що рукавички, завдяки тому, що тримають всі пальці вкупі, дозволяють їм зігрівати один одного та краще утримують тепло. Хоча для екстремальних морозів та довгих прогулянок у завірюху краще перестрахуватись тоненькими флісовими перчатками, які слід одягати під теплі рукавички. 

Шарф 

Як одягатись в екстремальні морози: 7 правил, що врятують від холоду 7

Зараз саме час поексмпериментувати з шарфом, який і так у вас практично весь рік лежить без діла. По-перше, широкий шарф слугує ще одним утелюючим шаром та додає образу елегантності. По-друге, він захищає дихальні шляхи від переохолодження, а отже – від застуди. Проте є одне “але”! Варто слідкувати за тим, аби шарф не прилягав занадто щільно до носу й обличчя та не утворював конденсат. Як тільки обличчя під шарфом спітніє, вся його користь обернеться протилежним ефектом. 

Читайте також: Чому всі знову у захваті від “уггів”

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59