fbpx

Сон на обід: чому денний сон має стати постійною звичкою

Сон на обід: чому денний сон має стати постійною звичкою

Цей рік з огляду на пандемію коронавірусу та світову кризу додав ще більше стресу в життя, а його й без того було немало: безперервна робота, відсутність достатнього відпочинку та збалансованого раціону, тривожність та страх не встигнути реалізувати заплановане. Лікарі кажуть, що це головні причини багатьох проблем зі здоров’ям, які особливо часто зустрічаються у амбітних жителів великих міст. Але експерти знайшли новий спосіб боротьби з ними – це денний сон.

У Нью-Йорку, Лондоні, Токіо, Мадриді, Парижі, Дубаї останнім часом стали популярними заклади нового покоління – nap bars – бари для сну. Після дослідження американських вчених, які вияснили, що 58% людей у мегаполісах постійно поспішають, жертвують повноцінним сном, обідом та вихідними заради робочих справ, настільки виснажуються, що вдень крадькома дрімають у власних автомобілях, де навіть кілька хвилин відпочинку важко назвати якісними та зручними. Тому замість нових гастро-точок популярністю почали користуватись заклади, які хоч і називаються барами, пропонують задрімати не на барній стійці.

Сон на обід: чому денний сон має стати постійною звичкою 1
Бар Pauz, Брюссель, Бельгія

Вони оснащені затишними кабінками з ліжками, гамаками, де можна відчути гавайський чілл або ж влаштуватись в суперзручному кріслі з підставкою для ніг, аби задрімати після перегляду улюбленого серіалу. 

Сон на обід: чому денний сон має стати постійною звичкою 2
Бар Casper, Нью-Йорк, США

Медики кажуть, що не дарма таких місць з’являється все більше. Денний сон справді сьогодні та альтернатива відпочинку та джерело енергії, яких нам шалено не вистачає у сучасному ритмі життя. 

Переваги денного сну 

Покращення пам’яті 

Сон на обід: чому денний сон має стати постійною звичкою 3

Дослідження показали, що сон відіграє важливу роль для зберігання спогадів. Денна дрімота допоможе краще засвоїти речі, вивчені напередодні – це стосується і словесного нагадування, і сприйняття почуттів, і моторики. 

Підвищення продуктивності

Сон на обід: чому денний сон має стати постійною звичкою 4

Якщо виконувати робочі завдання протягом усього дня без перерви з метою економії часу, ефективність такої роботи погіршується і, як показує практика, працівник, який не відволікається на паузи відпочинку все одно не встигає виконати більше справ. Тому навіть короткий денний сон допомагає бути більш послідовним, продуктивним та бадьорим навіть під кінець робочого дня. 

Підняття настрою 

Сон на обід: чому денний сон має стати постійною звичкою 5

Якщо ви вже зранку відчуваєте роздратування, подавлений стан та апатію, не пошкодуйте обідньої години на дрімання або просто відпочинок з відкритими очима. Експерти кажуть, що положення лежачи допомагає розслабитись та покращити настрій, навіть якщо занурюватись у сон. 

Бадьорість 

Сон на обід: чому денний сон має стати постійною звичкою 6

Впевнені, ви знайомі з відчуттям, коли у другій половині дня ви різко починаєте почуватись сонними та ослабленими, що заважає будь-якій активності. Спеціалісти-сомнологи наполягають не боротись з важкими повіками, а просто віддатись 30-хвилинному сну, який підзарядить ваші батарейки та дозволить бути бадьорим аж жо вечора. 

Як правильно практикувати денний сон 

Розрахуйте фази сну 

Сон на обід: чому денний сон має стати постійною звичкою 7

Різні фази сну дають різну користь мозку і тілу. Лікарі кажуть, що перші 20 хвилин сну наповнюють людину енергією і підвищують уважність. Якщо спати трохи довше – ви ввійдете в стадію повільного сну (SWS), коли мозок починає обробляти спогади і інформацію. Фаза швидкого сну (REM) йде далі, в ній ви бачите сни. Якщо ваш денний сон триватиме 90 хвилин – ви отримаєте оптимально збалансовану дозу всіх трьох фаз та будете почувати себе чудово. 

Короткий сон краще, ніж довгий 

Сон на обід: чому денний сон має стати постійною звичкою 8

Проте, якщо у вас немає стільки часу, тоді краще обирати для дрімоти короткі проміжки часу – до 45 хвилин. Якщо ви зануритесь у 2-годинний сон, ви можете впасти у глибоку фазу, котра вас ще більше втомить і забезпечить важкий вихід зі сну, дезорієнтацію, а також складний перехід до роботи. До речі, існує думка, заснована на відомих дослідженнях NASA 1994 року, яка доводить, що ідеальний денний сон повинен продовжуватись рівно 26 хвилин! Тоді в експерименті брали участь пілоти, які дрімали протягом 25,8 хвилин і були на 50% уважнішими та виконували завдання на 34% краще, ніж їхні колеги, які зовсім не спали вдень.

Кава перед сном

Сон на обід: чому денний сон має стати постійною звичкою 9

Так, ви правильно зрозуміли, експерти радять випити чашку кави, перш ніж віддатись сну. Пояснюється це так: чашка кави перед денним сном розбудить вас вчасно. Відразу після пробудження ви будете готові зосередитися на наступному занятті. До слова, японське дослідження 2003 року показало, що дрімати з кофеїном в крові більш ефективно в боротьбі з денною втомою, ніж без нього.

Очистіть голову 

Сон на обід: чому денний сон має стати постійною звичкою 10

Багатьом заважає заснути надактивний розум. Щоб позбутися від цієї проблеми, запишіть думки в щоденник або спробуйте медитацію або йогу для сну. Так можна зняти стрес і зробити перерву.

Набір для сну стане у нагоді 

Сон на обід: чому денний сон має стати постійною звичкою 11

Красива маска на очі, беруші та зручна подушка для шиї зроблять ваш сон вдалішим, де б ви не були. Не полінуйтесь запастись таким мінімумом для дрімоти, зберігаючи набір в офісі чи у автомобілі. 

Перетворіть сон на звичку

Сон на обід: чому денний сон має стати постійною звичкою 12

Як тільки ваш мозок та тіло набудуть цієї звички, ви навчитеся швидко засинати та навіть прокидатися в потрібний час. При цьому, ви будете відчувати себе максимально продуктивними.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59