fbpx

Вийшов тизер резонансного фільму «Мій юний принц»

Вийшов тизер резонансного фільму «Мій юний принц»

Компанія Real Pictures, яку заснували у 2019 році Олексій Гладушевський та Регіна Мар’янівська-Давидзон, показала тизер одного з найбільш обговорюваних українських фільмів «Мій юний принц». Режисером стрічки став Хачатур Василян.

Про що фільм?

Поль – 17-річний підліток з хворою психікою, що живе в шикарному маєтку, веде розгульний спосіб життя і проявляє нездорову прихильність до власної матері Софії, яка живе разом з ним. Незабаром в житті Поля і Софії з’являється молодий хлопець Антуан і його батько Марк. У Поля зав’язуються стосунки з Антуаном, а у Софії в цей час — з Марком. Але як би вдало все не складалося, поява Антуана і Марка веде всіх до трагедії.

Вийшов тизер резонансного фільму «Мій юний принц» 1

Чому всі обговорюють стрічку?

У вересні 2021 року фільм «Мій юний принц» став одним із переможців 17-го пітчингу Держкіно та отримав фінансування у розмірі 20 млн гривень. 26 жовтня на сайті petition.kmu.gov.ua зʼявилася петиція з вимогою відмінити фінансування фільму через порушення 161 статті ККУ та вилучити постери. «Вже на постерах фільму видно відкритий еротичний, гомосексуальний контекст фільму з використанням християнської символіки та алюзій на твори біблійної тематики як «Пʼєта» Мікеланжело, чи «Створення Адама» того ж автора. Найбільше обурення викликає постер з двома чоловіками і використання сакрального для християн розп’яття Ісуса Христа в еротичному поцілунку», – написав автор петиції. Також він додав, що цей фільм порушує 161 статтю кримінального кодексу України – «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками». На даний момент петиція зібрала 6710 підписів з 25000 необхідних.

Також проти фільму виступили депутати Львівської, Одеської та Житомирської облрад. Сьогодні на своїй сторінці у Facebook народний депутат України Віктор Мялик написав, що він зібрав 120 підписів колег народних депутатів з вимогою заборонити саме цей фільм. Кількома днями раніше він оприлюднив звернення до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля про скасування державного фінансування стрічки. «Кошти з державного бюджету мають іти на підтримку кінопроєктів, які пропагують традиційні українські цінності та не повинні витрачатися на стрічки, що порушують норми суспільної моралі», – зазначає Віктор Мялик.

Вийшов тизер резонансного фільму «Мій юний принц» 2

Погляд творців фільму

«Справді, у нас є ЛГБТ-лінія, справді є відносини головного героя з іншим хлопцем, які з’являються в середині фільму, але це не головна лінія. Це, швидше, метафорична історія – підлітки живуть у своєму закритому світі, і будинок нашого головного героя – метафора цього закритого світу, який вони самі для себе роблять ідеальним, але абсолютно не хочуть бачити, що відбувається у реальному світі», – розповідає продюсер фільму Олексій Гладушевський в інтерв’ю для kp.ua.

«Ніхто ще не бачив фільму, не читав сценарію. Тут один важливий момент – заборонити. Вже багато європейців чекають на реакцію, бо це буде перший прецедент в Україні справжньої цензури.

Ми йдемо від Росії, і показуємо пальцем, який у них там кошмар відбувається з погляду цензури. І тут самі робимо те, за що їх засуджуємо. Цензури за ідеологічними міркуваннями не було вже багато років.

Є авторське кіно. Якби ми робили за власні гроші цей фільм – ми б взагалі нікого не питали, а через те, що тут державні гроші – то для цього є комісія Держкіно і є експерти, яких вибрали офіційним шляхом. І вони вирішують. Якщо вони так вирішили, то, вибачте, дорогі. А на якій основі ви вважаєте, що ви експерти? Експерти читали сценарій, вони бачили тизер, вони все розуміють повністю, вони бачать сенс того, що відбувається», – зазначив кінопродюсер в матеріалі для kino.24tv.ua.

«Найгірше для мене як кінематографіста, що цю петицію створив також кінематографіст. Не можна судити про кіно, не подивившись його. Так, багато хто побачив постери і злякався, тому що наше суспільство звикло інтерпретувати все в чорному світлі. А правда в тому, що я на шиї теж ношу хрестик. Наше кіно далеке від політики, тут не про релігію, як і не про ЛГБТ. Це лише кілька шарів. Не збіднюйте історію своїми домислами», – розповів Хачатур Василян сайту currenttime.tv.

Вийшов тизер резонансного фільму «Мій юний принц» 3

Тизер

«Знаєте, я з дитинства люблю кіно! Дико люблю, безмежно, без лукавства та самообману, найчистішою любов’ю. Як Форрест Гамп любить свої цукерки, як Док свій Делоріан, як Кевін Маккалістер свою свободу. Для мене кіно, скільки я себе пам’ятаю, було щось на кшталт горокраксу, в якому заточено мою душу. Душа кочує з фільму до фільму. Десь затримується надовго, десь ні. Я згадую своє дитинство за фільмами, які дивився. Вони як гачки на карті пам’яті.

Все що ми любимо, народжується не зараз, не в кіношколах та вузах, це з’являється задовго до, практично завжди неусвідомлено, десь далеко під кіркою воно визріє, поки не стає видимим настільки, що з часом все складніше і складніше це ігнорувати.

Я це все до чого? Просто хочу, щоб ви дивилися короткий тизер до нашого майбутнього фільму із цією короткою прелюдією. Щоб ви подивилися його з такою самою любов’ю, насамперед до кіно, і лише до кіно. Бо тут нічого більше немає. Чиста, найчистіша любов до мистецтва. Гарного, естетичного, чесного, вільного мистецтва. Сьогодні магія залишилася лише у мистецтві. Цінуйте це», – поділився на своїй сторінці у Facebook режисер Хачатур Василян.

Тож давайте поринемо у магію кіномистецтва разом із тизером фільму «Мій юний принц».

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59