fbpx

Встигнути все: як встановити часові межі, які люди поважатимуть

Встигнути все: як встановити часові межі, які люди поважатимуть

За інерцією влітку нам дні здаються довшими, розслабленими та безтурботними. Плюс, цього року літо видається особливим після скасування жорстких карантинних обмежень, тому ми радо надолужуєм згаяне – не відмовляємо у зустрічі жодним знайомим, затримуємось на ланчах у затишних кафе протягом робочого дня, годинами базікаємо по телефону, а потім… нічого не встигаємо. Тому всі просунуті експерти з тайм-менеджменту обговорюють зараз, як зробити так, аби час працював на вас.

Коли ділова годинна зустріч розпочинається із обговорення запланованої відпустки та трендів літнього одягу, а в результаті розтягується на дві години, ви намагаєтесь бути ввічливими зовні, але всередині наростає роздратування на людину, яка так нахабно зазіхає на ваш час. Адже ця зайва година за пустими балачками примусить вас довше затриматись в офісі, потрапити в затори дорогою додому та провести менше часу з сім’єю. Знайома ситуація? 

Тоді вам слід терміново навчитись відстоювати свій час і розподіляти його так, аби жодна проноза не могла порушити ваш графік. Ось кілька лайфхаків. 

Бронюйте власний час 

Встигнути все: як встановити часові межі, які люди поважатимуть 1

Якщо вам потрібна пара годин на день чи на тиждень для розумової діяльності, аби обдумати новий проект, прописати робочу концепцію чи бізнес-план, забронюйте для себе цей час. Не сподівайтесь, що ви зможете зробити це у будь-яку вільну хвилину – скажімо, під час прийняття ванни в кінці тижня, перед сном чи в обідню перерву, коли залишитесь працювати вдома віддалено. Повірте, у такі моменти вам точно хтось заважатиме: дитина захоче, щоб ви з нею пішли на прогулянку, з ванни вас витягне незварена вечеря, а перед сном вас може скосити мігрень, і всі ваші плани на “вільний час” підуть коту під хвіст. Тому призначте конкретну дату та час для зустрічі з самою собою і бажано запишіть цей “мітинг” в календарі під кодовою назвою – скажімо, “зустріч з партнерами” чи “похід до косметолога”. Словом, щось таке, що б ви точно не скасували. Тому що (знаємо з власного досвіду) позначка “час для себе” в календарі може легко зміщуватись, якщо виникнуть інші термінові справи.

Не звинувачуйте себе 

Встигнути все: як встановити часові межі, які люди поважатимуть 2

Якщо вам потрібен час на роздуми чи просто на відпочинок та перезарядку від буденних справ – не засуджуйте себе. Будьте до себе поблажливішими та зі спокійною душею вирушайте в парк, на шопінг чи в улюблене кафе, якщо відчуваєте таку потребу, замість того, аби витрачати час на чергову зустріч по роботі з людиною, яка не принесе вам задоволення від спілкування. Не бійтесь відмовити у зустрічі на каву, якщо розумієте, що ця зустріч справді буде лише заради кави.

Попереднє спілкування 

Встигнути все: як встановити часові межі, які люди поважатимуть 3

Ми знаємо, як буває незручно відмовляти у зустрічі. Ми боїмося, що на нас образяться, сприймуть не як командного гравця чи просто не запросять наступного разу. Тому ми потрапляємо в цикл “Завжди кажи “так”, який насправді забезпечує нам ведмежу послугу. Аби цього уникнути, не бійтесь попередньо по телефону зясувати, що саме хоче від вас людина, яка просить вас про зустріч, як ви їй можете допомогти, скільки часу це займе. Такі елементарні уточнення допоможуть спланувати зустріч так, аби вона не порушила ваш щільний графік. А інколи подібні питання й взагалі можуть вирішитись в телефонному чи онлайн-режимі. До речі, розповсюджена помилка думати, що якщо ви просите когось про послугу, це обов’язкового потребує особистої зустрічі. 

Делегуйте справи

Встигнути все: як встановити часові межі, які люди поважатимуть 4

Якщо ви взяли на себе купу обов’язків і вже якийсь час їх сумлінно виконуєте, у вашій свідомості закарбовується сценарій, що це ті справи, які можете зробити лише ви самі. Знайте, що це не так! Незамінних людей не існує. Тому не соромтесь просити про допомогу, якщо вам потрібно себе розгрузити. Делегуйте по можливості частину робочих справ колегам, візьміть тимчасового персонального асистента, попросіть рідних посидіти з дитиною чи найміть няню на вечір, замовте вечерю із закладу – не бійтесь сторонніх докорів у тому, що ви погана мати чи господарка. А головне – не дайте цим докорам проникнути у ваше сумління. 

Вчіться підбирати слова

Встигнути все: як встановити часові межі, які люди поважатимуть 5

Аби ваша відмова у зустрічі не звучала грубо чи образливо, вчіться правильно підбирати слова, які пояснюють причину вашого рішення. Погодьтесь, переконливіше та зрозуміліше звучить фраза “Я не можу перенести тренування” чи “Забрати дочку зі школи – мій пріоритетний обов’язок”, аніж просто “Я не можу сьогодні зустрітись з вами”.   

15-хвилинні перерви 

Встигнути все: як встановити часові межі, які люди поважатимуть 6

Коли складаєте список справ на наступний день, місяць чи тиждень, обов’язково закладайте між ними 15-хвилинні перерви. Так, протягом дня вони можуть скластися у зайву годину чи дві додаткового часу. Але можливість швидко прийняти душ, перекусити, зробити зарядку для очей чи почитати книгу у ці 15 хвилин позитивно відзначаться на вашій продуктивності у перспективі. Просто повірте, ніхто не може робити справу за справою та зустріч за зустріччю без можливості видихнути. І ви теж не можете! Навіть, якщо зараз вам здається, що це не так. 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59