fbpx

Вони ще є: ветерани Другої Світової війни поділились своїми спогадами

Вони ще є: ветерани Другої Світової війни поділились своїми спогадами

Команда ГО “Сила дівчат” за участі команди нашого сайту та за ініціативи Єлизавети Юрушевої відзняли серію соціальних відеороликів з ветеранами Другої Світової війни в межах проекту до Дня пам’яті та примирення, який вшановується сьогодні, 8 травня. 

Героями відеороликів стали останні з тих, хто брав участь в бойових діях, або “прирівняні до учасників бойових дій”. Попри це, навіть через 76 років після закінчення війни вони добре пам’ятають трагічність подій та живо діляться спогадами і емоціями, які назавжди залишили слід у їхньому серці. 

Леонід Федорович та Галина Аркадіївна Земницькі, 95 та 92 роки

Галина Аркадіївна була зв’язковою в партизанському загоні. До війни встигла закінчити 5 класів. В 1943 році заарештована та вивезена в Німеччину. В 1945 році повернулась та продовжила навчання. Останні роки працювала в бібліотеці, звідки й вийшла на пенсію.

Леонід Федорович у період окупації перебував у м. Харків. Після визволення Харкова призваний до лав Радянської армії. Брав участь у визволенні м. Каунас. Має 26 орденів та медалей.

Подружжя має дві доньки, дві онучки та 6 правнуків.

Беспала Ганна Григорівна, 94 роки

Народилася в селі Мартинівка, що на Черкащині. В 15 років була вивезена в Німеччину, де працювала дояркою. Після звільнення з полону працювала у госпіталі. За добросовісну працю має почесні грамоти. Нагороджена медалями до 60-ти та 70-ти річчя пам’яті про Другу світову війну.

Неодружена, дітей немає. Любить вишивати.

Ковальов Михайло Миколайович, 93 роки

В 1948 році був направлений для проходження служби в групу радянських окупаційних військ до Німеччини. Має медалі «За бойові заслуги», «За Перемогу над Німеччиною», «За військову доблесть», «Захисник Вітчизни».

Вдівець, має дочку, правнука та правнуків.

Володимир Григорович Горьовий, 94 роки

Інвалід війни. Був водієм військової машини. На даний час вдівець, дітей немає.

Побірченко Семен Павлович, 95 років

Коли завершилась Корсунь-Шевченківська битва, Семенові ще не виповнилося 18 років. Але польовий військкомат призвав його та інших ровесників до армії. У березні 1944 року був у навчальному полку в Білій Церкві, а вже у травні потрапив на фронт – автоматником і сержантом. Визволяв Західну Україну, пройшов Сандомирський плац­дарм у Польщі, був учасником штурму Берліна.

Відео: Андрій Чернега, Євген Артеменко

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59