fbpx

Володимир Зеленський виступив на відкритті Каннського кінофестивалю

Володимир Зеленський виступив на відкритті Каннського кінофестивалю

17 травня у Каннах стартував ювілейний 75-й міжнародний Каннський кінофестиваль. До церемонії відкриття онлайн долучився Президент України Володимир Зеленський.

Він виступив із великою промовою щодо ситуації в Україні, а також закликав сучасних кінематографістів не ігнорувати усе, що зараз відбувається. У промові Президент також провів паралелі із сюжетами видатних кінострічок минулого та сучасністю. Усі аплодували стоячи.

Під час виступу Володимир Зеленський процитував частину монологу Чапліна з його першого звукового фільму «Великий диктатор»: «Людська ненависть пройде, і диктатори помруть, і влада, яку вони забрали в людей, повернеться до людей. І поки люди вмирають, свобода ніколи не загине…»

«Відтоді людство зняло чимало прекрасних кінокартин. Здавалося, що всі вже зрозуміли, що підкорювати людей можна прекрасним, збираючи їх біля екранів, а не потворним, збираючи їх у бомбосховищах.
Здавалося, що всі вже думали, що хоррор у вигляді повномасштабної війни, яка може охопити весь континент, більше не матиме продовження.
Але знову, як і тоді, є диктатор. Знову, як і тоді, є війна за свободу. Знову, як і тоді, потрібно, щоб кіно не було німим», – звернувся до гостей кінофестивалю Володимир Зеленський.

Раніше, також онлайн, Президент України виступив із промовою на церемонії нагородження музичної премії «Греммі».

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59