fbpx

Пояснюємо на гіфках: як правильно мріяти, щоб все здійснилося

Пояснюємо на гіфках: як правильно мріяти, щоб все здійснилося

Дуже практична інструкція з ефективного мріяння від нашої нової колумністки Віки Мальцевої. 

Понеділок, листопад, мені 35, я готую панкейки доньці. На голові – рожевий рушник, у руці – лопатка. Поливаю млинці сиропом і… завмираю. Це все зі мною вже було!

Нарешті згадую. Вперше я побачила фото панкейків у журналі “Yes”. На початку нульових, у розпалі підліткової самотності, посеред кримінального району Одеси. Тоді складені ідеальною стопкою млинці здалися мені символом добробуту. Я кінематографічно уявила, як одного разу зустріну кохання, народжу доньку, куплю кухню без ручок і готуватиму на ній такі самі панкейки. Спокійна, щаслива, з рожевим рушником і лопаткою.

Пояснюємо на гіфках: як правильно мріяти, щоб все здійснилося 1

Дзеркальне, немов скріншот здійснення мрії з точки зору психології – норма, а не привід бігти за рецептом на антипсихотичні препарати. Мрії визначають майбутнє – хоч і звучить це як реклама кросівок.

Якою має бути мрія, щоб вона здійснилася?

Нахабною.

Пояснюємо на гіфках: як правильно мріяти, щоб все здійснилося 2

Покоління 30+ виховувалося з установою “Багато мріяти – шкідливо”. Нас вчили мріяти про реальне: гарячу воду, шкільний атестат, вижити. Уявляти себе креативним директором Chanel, якщо твої батьки працюють на тракторному заводі вважалося збоченням. Однак сенс мрії саме в її алогічності. Сенс – вийти за коло актуальних можливостей і побачити хоча б контури можливостей потенційних. 

Деталізованою.

Пояснюємо на гіфках: як правильно мріяти, щоб все здійснилося 3

Коли ти, майбутній креативний директор Chanel, п’яту годину поспіль роздаєш біля метро пробники турецьких парфумів, у тебе є два варіанти. Перший – залишитися в реальності. Відшукати всі помилки на табличках жебраків, засвідчити таїнство народження шаурми, підтягнути рівень володіння нецензурною лексикою.

Варіант номер два – зануритися у мрії. Ніби у грі Minecraft створити світ, де тобі до нестями захочеться жити. Продумати все: жарти, якими ти розважатимеш байєрів, стіл, завалений ескізами, присмак кави на перемовинах, звук оплесків після показів. Обличчя під час фантазування має бути ідіотським – це важливо.

Нейробіологи кажуть: мрії створюють нові нейронні зв’язки. Чим детальніше картинка, тим вірогідніше, що людина її реалізує. Адже без зусиль цей майнкрафт так і залишиться віртуальним. 

Щирою.

Пояснюємо на гіфках: як правильно мріяти, щоб все здійснилося 4

Про це важко зізнаватися навіть собі – наші мрії зазвичай такі ж недосконалі, як і ми. Дуже хочеться думати про себе красиво: “Я мрію про великий будинок з мансардою” (коли насправді – про ліпосакцію підборіддя і побачення з колишнім однокурсником). Або: “Я мрію написати роман-антиутопію та здобути Букерівську премію” (хоча по-чесному – рік провалятися на островах і нічого, взагалі ні-чо-го не робити). Фейкові мрії збирають лайки у соцмережах, але не проходять модерацію підсвідомості, тому не збуваються.

Дитячою.

Пояснюємо на гіфках: як правильно мріяти, щоб все здійснилося 5

Наші внутрішні діти всі як один нестерпні розбишаки. Вони часто-густо змушують нас робити дурниці. Піксі з ірокезом після року відрощування волосся – та легко! Вірши Ліни Костенко в телеграм колишньому о третій ночі – вже з двома галочками у спільному чаті.

Але саме дитяча частина нашої психіки вміє мріяти по-справжньому. Так несамовито, що у всесвіту просто немає шансів ухилитися від цього “хочу”. І тоді з нами відбувається магія: знайомства, ідеї, шанси, випадкові збіги та статистичні похибки, неочікувані зізнання та новорічні дива…  Рожеві рушники, лопатки, віщі панкейки.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59