fbpx

Відбілюючі смужки, зубна нитка і ультразвукова щітка: експерти про популярні стоматологічні пристрої

Відбілюючі смужки, зубна нитка і ультразвукова щітка: експерти про популярні стоматологічні пристрої

Реклама часто показує, як за допомогою одного застосування відбілюючих смужок можна зробити зуби білосніжними або вбити всі мікроби в роті завдяки ополіскувачу для порожнини рота. Ми ж вирішили розібратися, які популярні стоматологічні пристрої дійсно працюють. Про це нам розповідають лікарі українсько-швейцарської стоматологічної клініки Porcelain.

Василь Бакулін, лікар-куратор, ортопед. Стаж роботи – 6 років. Вегетаріанець, слухає рок-музику.

Відбілюючі смужки, зубна нитка і ультразвукова щітка: експерти про популярні стоматологічні пристрої 1
Василь Бакулін

Якими засобами, крім кабінетних маніпуляцій, можна відбілити зуби? Пам’ятайте, що найбезпечніший спосіб відбілювання зубів – це той, який порадив безпосередньо ваш лікар.

Відбілюючі смужки – це гнучкі пластини, які покриті лікувальним складом. За допомогою них в домашніх умовах можна зробити відбілювання та отримати стійкий і помітний ефект. Смужки стануть в нагоді тим, хто часто споживає чай, каву або палить. Крім цього, вони допоможуть прибрати пігментні плями на емалі, які залишилися після прийому деяких ліків або зняття брекетів, але вони роблять це не завжди рівномірно. Загалом чутливість зубів з’являється через утворення тріщин і відколів на зубній емалі, а також неправильного чищення.

Не використовуйте відбілюючі смужки, якщо ви:

1) молодше 18 років,
2) вагітні,
3) в процесі лактації,
4) із захворюваннями слизової оболонки порожнини рота,
5) з алергією на діючі речовини,
6) маєте протези або імпланти.

Видів відбілюючих смужок сьогодні існує безліч. Можна замовити їх де завгодно, покладаючись на власну інтуїцію, але, все ж, більш правильно проконсультуватися з фахівцем і скористатися іншим методом відбілювання зубів, а саме відбілюючими капами, які можна придбати прямо в клініці Porcelain.

Маркери для відбілювання – один з методів досягнення світлішого відтінку зубів. Дія така ж, як і в смужках для відбілювання, але в іншій формі.
Серед переваг:
1) можна використовувати в будь-який час,
2) за два тижні маркер освітлює зуби на 2 відтінки,
3) ефективно і економно у порівнянні з кабінетною процедурою у лікаря.
Але варто пам’ятати, що часте застосування маркера може спричинити підвищення чутливості зубів. Не рекомендовано використання маркера для відбілювання зубів дітям до 14 років і в разі алергії на складові речовини.

Філіп Хренов-Шимкін, лікар-гігієніст. Стаж роботи – 2 роки. Любить зимові активні види спорту.

Відбілюючі смужки, зубна нитка і ультразвукова щітка: експерти про популярні стоматологічні пристрої 2
Філіп Хренов-Шимкін

За допомогою яких засобів можна стежити за станом ротової порожнини, а реклама яких – просто красива реклама?

Amabrush – це бездротова автоматична електрична зубна щітка із силікону. Вона чистить зуби за 10 секунд в режимі хендс-фрі.
З одного боку, нею зручно користуватися, щоб прибрати великі залишки їжі під час робочого дня після обіду. З іншого боку, Amabrush не можна використовувати дітям самостійно і людям, у яких є будь-які порушення зубного ряду. Вона абсолютно не підходить для міжзубних проміжків і не вичищає області біля шийки зуба і восьмих зубів. Amabrush – швидше, модна іграшка, ніж якісний прилад для гігієни зубів.

Флос – це зубна нитка, один з найпоширеніших і ефективних у світі інструментів для очищення міжзубних проміжків. Флос необхідний в середньому 95% пацієнтів. Це важлива річ, яка повинна бути у кожного. З протипоказань – запальні процеси порожнини рота, міжзубного сосочка, травми, особливо якщо встановлена ортодонтична апаратура.

Ополіскувач порожнини рота буває як лікарський, так і повсякденний: для чутливих зубів, кровоточивих ясен, свіжого дихання, отримання відбілюючого ефекту і так далі. Серед плюсів можна назвати швидкий ефект, наприклад, запах з рота можна прибрати за 3 хвилини полоскання. Ефект від використання триває недовго. Ополіскувачі є додатковим методом домашньої гігієни.

Спонжі для чищення зубів – це маленькі поролонові напальчники або пристрої, які зафіксовані на тримач. Вони потрібні для чищення зубів з батьківської допомогою дітям до 3 років. Спонж чудово впорається з м’яким зубним нальотом, коли дитина не може ще самостійно чистити зуби або вони тільки починають прорізатися. Для маленьких дітей цей метод гігієни дуже важливий, так як за зубами потрібно починати стежити з самого раннього віку.

Палички Місвак – це паличка дерева сальвадора перського. Суть проста: потрібно правильно розжувати паличку, намочити і почистити зуби. Прихильники цього методу стверджують, що в паличках міститься 20-25 корисних речовин, які потрібні зубам. Це не є медичним засобом, який необхідно рекомендувати пацієнтам в маси, а скоріше, додатковий метод. Серед протипоказань – брекети і різні запальні процеси. Щетинки цієї палички досить агресивні і можуть в запалених яснах залишати занози. За відгуками деяких пацієнтів можна відзначити, що паличка досить ефективно очищає, але не дістає до бічних зубів. Тому зубну щітку ця паличка замінити не зможе.

Аліна Колякіна, лікар-гігієніст, дитячий лікар. Досвід роботи – 3 роки. Любить недільні прогулянки з собакою у нові кав’ярні.

Відбілюючі смужки, зубна нитка і ультразвукова щітка: експерти про популярні стоматологічні пристрої 3
Аліна Колякіна

Які стоматологічні засоби та гаджети будуть корисні кожному?

Ультразвукова щітка – це механічна зубна щітка, яка має генератор коливань високих частот.

Іригатор – це пристрій, який потоком води акуратно очищає міжзубний проміжок. Іригатором може користуватися будь-яка людина з постійним прикусом у віці від 16 років, особливо іригатор корисний людям з керамічними коронками, конструкціями, з вінирами і для людей з імплантатами. Серед протипоказань – вік до 16 років і період молочного прикусу, пародонтит в стадії загострення.

Скребок для язика забезпечує більш якісну гігієну порожнини рота, оскільки зуби – це тільки 40% ротової порожнини. На язиці скупчуються наліт і мікроорганізми. Скребок потрібен якраз для очищення цієї області. Це опціональний засіб домашньої гігієни, при бажанні його можна замінити на зубну щітку.

Таблетки для індикації зубного нальоту допомагають зрозуміти, де на зубах залишився наліт. Як ними користуватися? Розжовуємо таблетку перед чищенням зубів, чекаємо деякий час, споліскуємо і дивимося, де залишився наліт. Тепер можна чистити зуби. Також ці таблетки можуть використовуватися для контролю якості гігієни: в такому випадку спершу чистимо зуби, потім розжовувати таблетку, дивимося в дзеркало і посміхаємося, перевіряючи, як пройшла процедура. Якщо зуби не забарвилися, значить, із завданням впоралися. Показані для людей, які починають вчитися правильно чистити зуби. Протипоказання залежать від виробника: як правило, таблетки можна використовувати з 6-7 років.

Капи для мінералізації сприяють насиченню зубів мікроелементами. Вони допомагають зміцнити емаль в ділянках демінералізації і захистити зуби від можливого карієсу. Основна діюча речовина – не сама капа, а гель для мінералізації: певний склад з фтором або кальцієм, який під контролем стоматолога дозволяє якісно наситити мікроелементами емаль зубів. Капи виготовляються індивідуально для кожного пацієнта в тому випадку, якщо курс мінералізації проходить вдома. Якщо фторування відбувається в кабінеті у лікаря, то використовується стандартна капа для процедури.

Будьте обережні з тим, що пропонують таргетована реклама і агресивний маркетинг: смужки відбілюють, але не завжди, а щітки чистять, але не всі. Стоматолог, якому ви довіряєте – найкраща гарантія якісного і персонально підібраного догляду за ротовою порожниною.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59