fbpx

Вчені розповіли, як Covid-19 впливає на психологічний стан

Вчені розповіли, як Covid-19 впливає на психологічний стан

Після будь-якої хвороби має пройти певний час для того, щоб організм відновив сили. Та виявляється, що ті люди, хто переніс Covid-19, відчувають більш неприємні наслідки хвороби.

Авторами дослідження стали вчені з Миколаєва, які спостерігали за понад 300 людей. Для того, щоб отримати найбільш коректні результати, вони дослідили людей з усіх регіонів України у віковій категорії від 18 до 60 років і старше. Але найактивнішими виявилися мешканці Західної України, а також жінки.

У результаті дослідження з’ясувалося, що у 63% респондентів після одужання смакові відчуття повністю не відновлювалися тривалий час — від тижня до місяця і більше. А 76% відповіли, що досі не повернулися до психологічного та фізичного стану, який був у них до хвороби. У 74% змінилася поведінка, звички, уподобання і реакції.

«Зараз оговорюється можливість внести «постковідний синдром» в міжнародну класифікацію хвороб. Тому мої питання були спрямовані на психологічний і фізіологічний стан, зміну поведінки, емоцій, почуттів, патологічні симптоми, характерні для гострого стресового стану, ставлення до хвороби і т.д.», — розповіла автор дослідження, кандидат психологічних наук Руслана Мороз.

Також вона зазначила, що після хвороби люди певним чином переосмислили своє життя. Зокрема, деякі люди відзначили, що тепер прагнуть частіше гуляти на природі, дихати свіжим повітрям, стали більше дбати про себе і ближніх, а ще переоцінюють погляд на роботу і стосунки.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59