fbpx

Неггінг: як захиститись від стосунків, де над вами завжди сміються

Неггінг: як захиститись від стосунків, де над вами завжди сміються

Психологічне здоров’я обох партнерів грає чи не найголовнішу роль у стосунках. І мова не лише про романтичний аспект, але й про міцну дружбу. Останнім часом найбільше уваги приділяють токсичності, але як розпізнати на етапі знайомства людину, з якою взагалі не варто мати спільного? І тут вам, як не дивно, допоможуть жарти.

Те, що колись ми звали жахливим почуттям гумору або ж невдалим підкатом отримало власну назву – «неггінг». Цим терміном називають вкрай невдалі компліменти, які мають негативний вплив. Згадайте ситуації, коли хтось невдало пожартував, але це вплинуло на вашу впевненість – це і є неггінг у дії. Такий собі звивистий спосіб зробити вас більш вразливими до романтичних звершень.

Чому про це говорять

Неггінг: як захиститись від стосунків, де над вами завжди сміються 1

Емоційна маніпуляція (неггінг) на початку стосунків може бути настільки тонкою, що ви можете думати, ніби вам почулося або ж і взагалі не зважати на вислови партнера, вважаючи, що це просто такий тип гумору.

Одначе із часом ви почнете завважувати, що це не один невдалий жарт, а систематичні голочки, які злітають з язика людини. Й усе це – частина брудної маніпуляції, яка також є частиною аб’юзивних стосунків.

Втім, шанси на те, що у вашого співрозмовника відсутнє почуття гумору також є. А щоб вам точно було зрозуміло, перед вами хитрун або ж безталанний клоун, ми зібрали найтиповіші шаблони, які і є неггінгом.

Компліменти: «Ти надто гарна аби бути самотньою», «Цей макіяж робить тебе гарною», «А ти і справді розумна».

Такі «компліменти» містять приховану образу, покликану підірвати внутрішню впевненість в собі. Вони можуть ринути з вуст партнера, подруги або ж колеги, які хочуть піднести себе.

Нав’язливі поради

Неггінг: як захиститись від стосунків, де над вами завжди сміються 2

Щоразу ви опиняєтеся в ситуації, коли співрозмовник має власну думку на все, але ви чітко не розумієте, вас критикують чи хвалять.

Постійний нагляд

Неггінг: як захиститись від стосунків, де над вами завжди сміються 3

Ви завжди відчуваєте напруження та не можете навіть спокійно попити води, бо будь-яка ваша дія провокує ще болючіший коментар у вашу сторону.

Розмови лише про іншу людину

Неггінг: як захиститись від стосунків, де над вами завжди сміються 4

Коли кожна розмова кінець-кінцем зводиться до пліток або ж критики іншої людини, а про себе партнер завжди говорить тільки хороше – це типовий прояв неггінгу із нарцисичними нотами.

На вас нема часу

Неггінг: як захиститись від стосунків, де над вами завжди сміються 5

Так, іноді у кожного з нас є дні, коли купа справ навалюється всепоглинаючою лавиною. Але коли людина знаходить відмовки для зустрічі щоразу, коли ви дзвоните а потім ви споглядаєте її веселі сторіз з вечірки – це не те, як мають виглядати стосунки, побудовані на довірі.

Зневага до ваших досягнень

Неггінг: як захиститись від стосунків, де над вами завжди сміються 6

Той момент, коли у вас раптово з’являється синдром самозванця, хоча це для вас не характерно. Ви починаєте дещо применшувати свої здобутки, коли розповідаєте про них близькій людині.

Вас не чують

Неггінг: як захиститись від стосунків, де над вами завжди сміються 7

Щоразу, коли ви вказуєте на грубість чи недоречність слів, людина вигадує спосіб сказати, що просто дражнить вас або жартує.

Даємо відсіч таким «компліментам»

Неггінг: як захиститись від стосунків, де над вами завжди сміються 8

Як і більшість емоційних маніпуляцій, неггінг може бути настільки тонким і підступним, що ви й не одразу його помітите. Проте його слова з деяким підтекстом поступово виснажують та впливають на вашу самооцінку.

Перш за все, серйозно поговоріть із партнером, колегою, подругою щодо ваших почуттів. Реакція скаже все: якщо людина шокована, засмучена та готова попрацювати над своєю поведінкою, можливо, варто дати їй шанс. Але якщо ваш партнер відкидає ваші почуття та відмовляється взяти на себе якусь провину – досить витрачати час на спілкування, яке не робить вас щасливим.

Навколо так багато цікавих людей, які дійсно піклуються про вас, приділіть увагу їм. Це не тільки розширить ваше коло спілкування та відволіче від негативу, але й сприятиме вашому успіху та здоров’ю.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59