fbpx

Варто спробувати: вести щоденник бажань правильно

Варто спробувати: вести щоденник бажань правильно

У житті іноді так хочеться трошки пригальмувати та зрозуміти, яким шляхом необхідно рухатися далі. І це стосується будь-чого: роботи, стосунків, винаймання житла тощо. І тут відчуття очікуваного прояснення одними лиш медитаціями складно досягнути. І от тут допоможе щоденник бажань. Така собі книга життя, куди варто записувати свої думки, мрії, цілі, плани чи інші речі, яких ви хочете досягнути.

Варто спробувати: вести щоденник бажань правильно 1

Існує тисячі технік та методик ведення щоденника. Ми зібрали найголовніші поради, які допоможуть звести думки докупи та почати змінювати своє життя вже зараз.

Щоденник без оцінок

Варто спробувати: вести щоденник бажань правильно 2

Щоденник бажань дає змогу зрозуміти, чого ми насправді хочемо, незалежно від масштабів: змінити роботу, купити нарешті квартиру або ж навіть полетіти у космос. І головне, що завдяки нотуванню можна на все поглянути ніби збоку, зловити відчуття, коли частинки пазлів нарешті з’єдналися.

Тут все серйозно: важливо зосередитися, не відволікатися під час заповнення, чітко сформулювати цілі, а також налаштуватися на успіх. 

Висловлення хоча б на письмі своїх емоцій, сподівань чи прагнень очищує голову від настирливих думок та дає простір для чіткого планування. До того ж, дослідження показують, що занотовування своїх емоцій допомагає давати їм раду в майбутньому.

У чому магія

Варто спробувати: вести щоденник бажань правильно 3

Ідея полягає в тому, щоб вказати та продумати усе якомога детальніше, ледь не відчути насправді життя своєї мрії. 

По суті, щоденник – це своєрідна форма дошки бажань, але в іншій формі. І якщо дошка діє скоріше як додатковий мотиватор, то із написанням бажань все глибше. Письмо вважають найдієвішим способом переконати свою підсвідомість. Це як озвучити щось потаємне найближчій подрузі, тільки у письмовій формі усі думки знаходять початок свого матеріального відображення.

Окрім констатування бажань у щоденнику варто записувати й невеличкі кроки, які допоможуть рухатися в жаданому напрямку. Таким чином ви створюєте реальний план, який перетворюється на справжні сходинки до мрії.

Найперше, що треба для початку – це місце для записів та образна ціль (на цьому етапі конкретика не потрібна). Іноді люди обирають вести щоденник в електронному форматі, але гуру з афірмацій вважають, що ефективніше взяти до рук звичайну ручку. 

Головні деталі

Варто спробувати: вести щоденник бажань правильно 4

Навчитися виявляти свої істинні бажання на початку може бути важко. Звучить клішовано, але головне – це почати. 

По-перше, пишіть за покликом серця – усе, що приходить в голову. Якщо ж ви не впевнені, про що написати, тоді можете просто поділитися емоціями. У випадку, коли страх чистого аркуша надто сильний – є лайфхак: ведіть блокнот з кінця до початку. Так ваш рівень стресу знизиться, адже ви завжди перед очима будете бачити білесенький аркуш, а ніхто з допитливих нишпорок не побачить ваші плани. 

По-друге, продумайте пріоритетність. Коли ви виписали усе, до чого лежить душа, розсортуйте цей список від найбільш важливого, що на 1000% зробить вас щасливим. І це щастя затримається не на кілька секунд. Щось, що може докорінно змінити ваше життя на краще. Ідеально, якщо у топі списку буде щось з не надто матеріального. 

По-третє, знайдіть час на обдумування кожної з цілей. Тобто відверто поговоріть із внутрішнім «Я», визначте, чому ви обрали саме ці аспекти. Ви хочете жити на Балі тому, що практикуєте йогу та хочете поглибити знання, чи просто хочете таке ж тіло як у моделей на Балі? Визначте головне джерело, яке мотивує вас. Ідеально, якщо ваша мета не підживлюється негативними емоціями. Викреслюйте ті цілі, яких хочете досягти із заздрощів або з бажання комусь щось довести. 

Варто спробувати: вести щоденник бажань правильно 5

Далі складіть мапу. Не вимальовуйте ріки й океани, а просто випишіть можливі щаблинки: невеличкі досягнення, корисні звички або ж речі, які у майбутньому точно стануть в нагоді. Також зазначте курси, які вам не завадить пройти, аби покращити свій рівень майстерності. 

Наостанок рекомендують подякувати Всесвіту за те, що ви вже маєте. А опісля відкритися усьому новому. Головне – це бути чесним з собою та не боятися рухатися в обраному напрямку. 

Бонус! Після етапу виявлення цілей та бажань напишіть лист самому собі: ким ви бачите себе за 5 років, ким ви хотіли б бути. Так само, до найтонших подробиць. Тут уже не обов’язково чекати купу років. Навіть за 6 місяців з моменту написання ви можете перечитувати свої бажання та порівнювати зі своїм шляхом зараз. До того ж, це ефективний спосіб образно позначити свій шлях до успіху на карті Всесвіту.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59