fbpx

Варто спробувати: що таке бамія і як її готувати, щоб відновити сили

Варто спробувати: що таке бамія і як її готувати, щоб відновити сили

Чай каркаде – один з традиційних напоїв у холодну пору року. Але про те, що у червоного гібіскуса, з якого роблять напій, є сестра – знає ну дуже мало людей. А шкода. Адже бамія – це скарбниця корисних елементів, її можна легко виростити навіть на власному балконі, а ще вона допоможе у спробах позбутися залежності від кави. Розказуємо детально, за що вам варто полюбити бамію.   

Трішки географії

Варто спробувати: що таке бамія і як її готувати, щоб відновити сили 1

Вважають, що коріння бамії їстівної росте з Африки. Там її назва звучить як «окуру». Втім, про цю рослину знають і в Індії, і в арабських країнах (там її називають подібно до української – бамья). А от в англомовних країнах цей овоч має подібну до мови-оригіналу назву – «окра». 

Незважаючи на купу назв на різних мовах, сама рослина відносно нещодавно (у порівнянні з іншими овочевими культурами) розпочала свою міжнародну подорож. Все пов’язане із работоргівлею. Раби, котрих перевозили в різні куточки світу, хотіли зберегти щось своє, рідне та звичне, тож дуже часто одним з елементів, який рятував їх від голоду ставала бамія. Так окра поширилася у Бразилії, згодом по всій Америці, а паралельно про неї почали говорити і в європейских країнах.

Трішки біології

Варто спробувати: що таке бамія і як її готувати, щоб відновити сили 2

Бамія, або ж окра – це ніби ще один елемент у тотожності кабачок чи цукіні. Але насправді, це дійсно 3 різні рослини. Можна сказати, що бамія – рослинний синонім звичайної нам аскорбінової кислоти з аптеки, адже рослина багата цією сполукою. А також іншими вітамінами, наприклад, А, В та С, залізом та кальцієм. Це значить, що споживання плодів бамії сприяє відновленню сил. 

Також плоди багаті на фолієву кислоту, тож страви з цим інгредієнтом позитивно вплинуть на здоров’я вагітних та молодих мам. Деякі спеціалісти навіть рекомендують додавати її до дитячого раціону.

Варто сказати, що окра зовсім не калорійна, добре засвоюється і дозволена хворим на діабет. Окрім цього, плоди мають багато природнього слизу, тож споживання буде корисним для тих, у кого гастрит або виразка шлунку, та кого вже нудить від відварів на основі льону.

Трішки кулінарії

Варто спробувати: що таке бамія і як її готувати, щоб відновити сили 3

Перш ніж приготувати бамію, знайте, що найкраще обирати молоді плоди довжиною до 12 см, насиченого зеленого кольору. Недостиглі або ж надто великі варіанти будуть надто жорсткими та прісними, а ви не зрозумієте, чого всі так її розхвалюють. Але якщо вам пощастило обрати най-найідеальніші плоди, ми маємо кілька рецептів, які сповна розкривають потенціал бамії.

Маринована бамія

Варто спробувати: що таке бамія і як її готувати, щоб відновити сили 4

Тут можна згадати про наших бабусь, які щоосені намагаються зробити якнайбільше консервацій. Тож якщо можете, попросіть їх замаринувати ще й ці цікаві плоди. Вигадувати нічого не треба – бамія ідеальна із часником, кропом, а якщо ж хочеться чогось особливого, тоді можна додати ще й дрібку гострого перцю.

Чипси з окри

Варто спробувати: що таке бамія і як її готувати, щоб відновити сили 5

Легкий та незвичайний снек, який дуже апетитно хрумтить. Усе, що треба – це висушити стиглі плоди за невеликої температури, додати улюблених спецій та насолоджуватися! Це значно краще за снеки з селери або ж морквяні палички.

Бхінді

Варто спробувати: що таке бамія і як її готувати, щоб відновити сили 6

Це одна з найкращих страв у Індійській кухні. Тут є все, що ми любимо: хрумка текстура, насичений смак, а готується бхінді за кілька хвилин. Розкажемо по секрету: найкраще окру готувати за методом стір-фрай, тоді можна домогтися найкращої ідентичності традиційній страві.

Альтернативна кава

Насіння бамії не обов’язково викидати. Спробуйте їх обсмажити та перемолоти за аналогією з кавовими зернами. Такого ж заряду кофеїнової бадьорості ви не отримаєте, однак напій ефективно зігріє, адже насіння трохи «з перчиком», та ще й не зашкодить самопочуттю.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59