fbpx

В Україні заборонили використовувати пластикові пакети

В Україні заборонили використовувати пластикові пакети

1 червня Верховна Рада прийняла закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території України, а документ вже опублікували на парламентському порталі.

Верховна Рада у другому читанні затвердила законопроект, який передбачає заборону на поширення пластикових пакетів в магазинах, аптеках, закладах харчування та компаніям з надання різних послуг. Зазначається, що термін адаптації складе 9 місяців, і за цей час українцям запропонують альтернативу пакетам, які потрапили під заборону.

Винятком стануть пластикові пакети із максимальним розміром 225х345х450 ​​мм, що використовуються для м’яса, риби та сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою. Проте такі пакети планують заборонити з 2023 року, коли для них з’явиться альтернатива.

Відповідно до закону, поширення пластикових пакетів буде каратися штрафом від 1700 до 3400 гривень. За повторне порушення буде стягуватися штраф від 3400 до 8500 гривень.

У пояснювальній записці сказано, що законопроект «спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх поширення з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій».

Закон вступить в силу на наступний день після публікації в разі, якщо його підпише президент України. На сайті Верховної Ради також сказано, що більшість статей документа набудуть чинності через шість місяців після цього, а заборона на поширення пакетів і покарання за це почне діяти через дев’ять місяців з моменту опублікування закону.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59