fbpx

У Японії з’явився міністр з самотності

У Японії з’явився міністр з самотності

Багато людей переживали важкі часи і до пандемії, а через режим самоізоляції ситуація у деяких країнах навіть погіршилась. Наприклад, у Японії, де з’явилась необхідність ввести посаду міністра з питань самотності.

Прем’єр-міністр Японії Есіхіде Суга оголосив про появу нової посади в уряді — міністра з самотності. Відповідальним за проблеми самотніх людей став діючий міністр з регіонального розвитку Тецусі Сакамото.

Міністр зазначив, що зв’язки між людьми в сучасному суспільстві і так розмивалися, а пандемія коронавірусу ще більше обмежила їх контакти і зробила проблему очевидною.

«Що стосується мети цього призначення, то мова йде про рішення громадських проблем, зумовлених старінням суспільства з низькою народжуваністю. Також сюди відноситься проблема самогубств, в першу чергу серед жінок і молоді», — сказав генсек кабміну Кацунобу Като.

Проблеми одиноких жителів, за його словами, загострилися в країні під час пандемії. У 2020-му число самогубств в Японії збільшилося вперше за 11 років, досягнувши 20 919. На думку експертів, в період епідемії найбільш стресовими факторами стали відсутність зайнятості та посиленний догляд за дітьми та будинком.

В обов’язки міністра з самотності увійде контроль роботи декількох урядових організацій, мета яких запобігати самогубства, доглядати за людьми похилого віку та дітьми з бідних сімей.

До речі, уряд Японії не першим започаткував таку посаду, адже ще у 2017 році її у Великобританії заснувала екс-голова британського уряду Тереза ​​Мей.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59