fbpx

У США видали перший ґендерно-нейтральний паспорт

У США видали перший ґендерно-нейтральний паспорт

Державний департамент США оголосив про видачу першого американського паспорта із позначкою “стать Х”. Паспорт призначений для небінарних та інтерсекс-людей, які не відносять себе до ні до чоловічої, ні до жіночої статі.

Ще у червні держдепартамент пообіцяв, що дозволить громадянам самостійно обирати свій ґендерний маркер для паспортів і більше не вимагатиме медичного підтвердження, навіть якщо обраний маркер заявника не збігається зі статтю, зазначеною в інших документах. Як зазначив представник Держдепу Нед Прайс, очікується, що на початку наступного року всі відповідні системи та урядові форми будуть оновлені, і відповідна опція буде доступна всім заявникам на паспорт.

“Департамент надасть можливість використання гендерного маркера “X” для небінарних, інтерсексуальних та гендерно-нонконформних осіб при отриманні паспорта США, — йдеться в офіційній заяві. — Ми прагнемо просування свободи, гідності та рівності всіх людей, включаючи членів спільноти ЛГБТКІ+”.

Зазначимо, що США не перша країна, де вже діють подібні правила. Можливість отримання паспорта з позначкою «Х» у пункті про ґендерну приналежність вже існує у більш ніж десятці країн, серед яких Нідерланди, Німеччина, Австралія, Данія та Нова Зеландія.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59