fbpx

У пошуках дива: що читати з дітьми на зимових канікулах, аби виховати любов до книг

У пошуках дива: що читати з дітьми на зимових канікулах, аби виховати любов до книг

Найкращі зразки нової дитячої літератури, перевірені примхливою увагою сучасної малечі, радять засновниці видавництва «Readtokid» та мами, чиї діти не випускають з рук книги — Анна Багрій та Ксенія Діска.

У пошуках дива: що читати з дітьми на зимових канікулах, аби виховати любов до книг 1
Анна Багрій,
засновниця видавництва «Readtokid», мама Петра (8 років) та Ореста (7 років) 

«Наші книги для зимового читання мало чим відрізняються від книг для незимового читання. Адже ми з дітьми читаємо завжди, за будь-якої погоди. Звісно, концентрація різдвяного настрою дещо підвищується, хоча знайти небанальну новорічну історію та ще задачка. Для ідеального балансу відсоткова частка книжок завжди така – по третині веселих, душевних та пізнавальних. А ще секрет в тому, що вони все одно в певному прошарку всі мають бути веселі, або ви читаючи, робите їх такими, щоб діти не нудьгували. Недавно я прочитала всього «Барона Мюнхгаузена» з німецьким акцентом. Коли я забулася і почала читати нормально, мене потуркали в ногу… Для зимового читання, коли ви загорнете свої клубочки в плед, заварите їм чаю і спечете печива, я раджу вам таких книжок. Пізнавальних, душевних і веселих». 

«Йдуть свята», Моніка Утник-Стругала

У пошуках дива: що читати з дітьми на зимових канікулах, аби виховати любов до книг 2

Повільна, атмосферна, затишна, завдяки ніжним ілюстраціям у наївному стилі. Чому ми святкуємо Різдво? Як переплітаються християнські свята зі святами інших віросповідань та навіть з язичницькими, міфологічними? Прочитати про те, хто розносить подарунки в різних країнах світу, які колядки співають, що їдять за святковим столом і подивуватися. Бо так, до прикладу японці полюбляють їсти фаст-фуд у «KFC». А в деяких країнах на Різдво звикли ошукувати одне одного і робити капості – як на перше квітня! Хтось їсть круглі фрукти, хтось грюкає каструлями, хтось виходить на двір до головної ялинки міста, хтось розпалює вогнища, б’є посуд, розмальовує ляльок – але всі ми об’єднані цим головним святом переходу. Книга – гарний привід поговорити, яку традицію обирає для себе ваша родина. Можливо, ви знайдете для себе цікаві звичаї, які приємно буде здійснити у період адвенту!

Замовити: www.yakaboo.ua

«Хлопчик на ім’я Різдво», Метт Гейг 

У пошуках дива: що читати з дітьми на зимових канікулах, аби виховати любов до книг 3

Якщо ви готові до лонгріду, а «Гаррі Поттер» вже прочитаний, то це те, що вам потрібно! Історія, яка будить в дорослих ту внутрішню дитину, про яку всі так багато говорять. А дітям розповідає про те, як можна обдаровувати інших, навіть коли з іграшок у тебе одна гнила ріпка. Захоплива подорож, неймовірні магічні пригоди, чарівна дружба! На білих снігах Лапландії оголюються найглибші почуття кожного з нас – нічого не приховаєш. Діти лежать тишком і хочуть дізнатися, що станеться з малим Ніколасом, що вирушив на пошуки батька туди, де занадто холодно, щоб вижити. І ми читаємо історію, як із власного доброго, але понівеченого серця, хлопчик народжує справжню щиру ідею!

Замовити: book-ye.com.ua

«Веселе життя домашніх тварин», Джеймс Кемпбелл, Роб Джонс

У пошуках дива: що читати з дітьми на зимових канікулах, аби виховати любов до книг 4

Ну, і обіцяна весела книга! Збірка пустотливих байок про тварин, і якщо вас не інтригує розділ – «Що незаконно робити на коні», то я здаюся. Раджу читати цю книгу, аби позбуватися упереджень, вільно спілкуватися з дітьми на будь-які теми і сміятися так, щоб аж боліло обличчя. Особливий кайф посміятися з модних назв собак: Бульдарки, Кокер-Пу, Чихуапси, Лабрадудлі…такі взагалі є? І вигадати декілька своїх. 

Замовити: www.ranok.com.ua

У пошуках дива: що читати з дітьми на зимових канікулах, аби виховати любов до книг 5
Ксенія Діска,
співзасновниця видавництва «Readtokid», мама Савелія (3 роки) 

«Для нас книга — це друг, пригода, насолода, підтримка і ще багато чого! Мені хочеться, щоб якомога більше дітей любили книжки так само, як і ми. І щоб багато різноманітних книжок було в кожній домівці. Проте, книжки не завжди влучають в серце, іноді за красивою обкладинкою може чекати розчарування. Аби запобігти такій прирості, хочу поділитися одним із своїх численних перевірених списків must read — впевнена, щось відгукнеться і вам. А так як новорічна атмосфера нас оточує аж два місяці, почну саме із новорічної добірки». 

«Різдвяна ялинка», Аксель Шеффлер

У пошуках дива: що читати з дітьми на зимових канікулах, аби виховати любов до книг 6

Тут немає хітроспетінь сюжету або складних підтекстів. Все просто і зрозуміло для дитини не тільки завдяки мінімальному тексту, але і через неймовірні ілюстрації Аксель Шефлер, які можна довго розглядати. Два друга — мишка і кролик — живуть звичне життя дитинчат перших рочків. Шусть і Шуня багато граються, ходять один до одного в гості, ліплять сніжки, снігову бабу, переодягаються, роблять «калюжку»… При цьому проживають багато емоцій, як радісних, так і не дуже, та їхня дружба від цього не руйнується. В книзі «Різдвяна ялинка» Шусть вирішив схитрувати, з’ївши усі смаколики з новорічної ялинки (той ще ласунчик!). Звісно йому стало зле, проте Шуня його пожаліла, він в свою чергу вибачився і друзі вигадали, чим прикрасити ялинку і без смаколиків! Це не єдина яскрава книга із серії, Шусть і Шуня — герої цілої добірки бестселерів. Я мрію, щоб усю серію вкладали в «пакунок малюка», навіть не запитуючи батьків, адже з такими скарбами дитина має право познайомитись.

Замовити: artbooks.ua

«Цурпалко», Джулія Дональдсон

У пошуках дива: що читати з дітьми на зимових канікулах, аби виховати любов до книг 7

Тата-палку, так-так, саме палку, висмикнув зі свого звичного життя собака і тут почалися його пригоди. Він був палкою-пірналкою, чіплялкою, мечем дуелянта, биткою, пострілялкою… Все закінчилось добре, але не без допомоги Санти. Ми з сином обговорили, як ми б могли використати Цурпалка, якби він опинився у нас! Дуже стимулююча уяву вправа! Але якщо ваша дитина ще зовсім крихітка-однорічка, то почати знайомство з творчістю Джулії Дональдсон краще із книги «Де моя мама», а пригоди «stick man» відкласти принаймні до двох років. 

Замовити: bizlit.com.ua

«Новорічні канікули», Інна Була 

У пошуках дива: що читати з дітьми на зимових канікулах, аби виховати любов до книг 8

Цей віммельбух ми купили на Новий рік, коли сину було 2 роки і вже тоді він його з цікавістю розглядав та прослідковував героїв з першої до останньої сторінки. Улюбленець був Дід Мороз і його олень, які на кожному розвороті щось вигадували, так як роботи за декілька днів до Нового року у них ще не було — каталися на гірці, ходили по морозиво, потрапили в оранжерею і метро. Мої улюбленці в книжці — сім’я з трьох чоловік, які очікували на поповнення і на останньому розвороті їх було вже четверо. Дуже кумедно намальовано, як у мами почалися перейми, як її везли у пологовий, а тато із старшою дочкою купили дитяче ліжечко. В моєму дитинстві віммельбухів не було. І яке щастя, що моя дитина має змогу насолоджуватись цим жанром книги! Єдине, не помиліться з віком, на якій він розрахований: для однорічок елементів на сторінці повинно бути не дуже багато і вони мають бути доволі крупних розмірів на сторінці. Чим старша дитина, тим кількість деталей і сюжетів на розвороті можна збільшувати.

Замовити: epicentrk.ua

«Червона одежина для маленької пташини», Джен Фернлі

У пошуках дива: що читати з дітьми на зимових канікулах, аби виховати любов до книг 9

Великоформатна книга, неймовірні на дотик сторінки, дуже гарні ілюстрації. За сюжетом добра пташка віддає свої теплі жилетки семи різним тваринам, а сама ледве не замерзає. Але Санта «все бачить», забирає її з собою, де його дружина зв’язала вільшанці нову довічну одежину! І тепер кожен, хто дивиться на вільшанку, відчуває тепло і радість. Мій син рахував, скільки залишилось жилеток і дуже переймався, що пташка замерзне. Книжка дуже добра, атмосферна і сприяє розвитку дуже модного сьогодні «емоційного» інтелекту.

Замовити: bookish.kiev.ua

«Малюк санта», Джонатан Стуцмен 

У пошуках дива: що читати з дітьми на зимових канікулах, аби виховати любов до книг 10

Скажу одразу, що в два роки моя дитина не розуміла всіх нюансів і гумору книжки, але з радістю розглядала численні ілюстрації. А цьогоріч, коли малому вже три, для нас вона стала топовою. А у мене аж виступають сльози радості, які є в наш час чудові книжки. Тільки уявіть: Санта «вигорів», втомився, перестав вірити у магію Різдва і загадує знову стати малим! Що й стається. Різдво під загрозою, але ж у Санти є чисельна команда ельфів, які мудрують, як таки врятувати Різдво. Особливо мені смішна частина книжки, де ельфи няньчать маленького Санту і вчать вмінню дорослого Санти робити «хо-хо-хо»… Віра дівчинки в магію Різдва рятує ситуацію!

Замовити: www.megakniga.com.ua

«Чарівна Майстерня Санти. Що може піти не так?», Еліс Долан

У пошуках дива: що читати з дітьми на зимових канікулах, аби виховати любов до книг 11

На сторінках книжки ми дізнаємось, що робить Санта щомісяця в очікуванні різдвяної ночі. В січні він і його команда влаштовують гучну вечірку, де йому вже псують настрій ельфи тим, що звітують — вони не впораються наступного року, дітей стає все більше, потрібні помічники! А вже у лютому ці помічники (спойлер: це пінгвіни) з’являються і задають пригод кожному наступному місяцю. Книга схожа на віммельбух — мало тексту, але багато гумору і деталей, які відкриваються при кожному наступному прочитанні. 

Замовити: www.yakaboo.ua

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59