fbpx

У дусі Хелловіну: 9 кращих серіалів, від яких холоне кров в жилах

У дусі Хелловіну: 9 кращих серіалів, від яких холоне кров в жилах

Вже цього вікенду світ святкуватиме Хелловін, який за звичних обставин ми б радили провести на гучній маскарадній вечірці у зухвалому костюмі якось кінематографічної нечисті. Так, цьогоріч заборонені багатолюдні заходи, але не веселощі! Аби перейнятися містичним духом Хелловіну, пропонуємо вам кілька моторошних та захопливих серіалів на вихідні, без очевидних варіантів, на кшталт «Американської історії жахів» та «Твін Пікс». 

Батьківщина: Форт Салем/ Motherland: Fort Salem (2020)

У дусі Хелловіну: 9 кращих серіалів, від яких холоне кров в жилах 1

Уявіть собі альтернативну реальність, де відьом не переслідують та спалюють на вогнищах, а запрошують стати основною військовою силою для США. Триста років тому відьмам вдалося домовитися з урядом, і тепер вони використовують свої надздібності на благо людства в якості універсальних солдатів. Відповідальну місію беруть на себе три дівчини-новобраниці, які для своїх цілей використовують зброю і магію. І хоча за жанром це шоу характеризують як фантастичні пригоди з домішками політичної драми, місцями воно настільки моторошне, що навіть кінокритики обіцяють вже після перших трьох серій деякі суспільні місця вражені глядачі будуть обходити десятою дорогою. 

Зло/ Evil (2019)

У дусі Хелловіну: 9 кращих серіалів, від яких холоне кров в жилах 2

Хто скучив за серіалами з паранормальними явищами, які примушують серце битись частіше? В центрі сюжету скептично налаштована психологиня, яка разом зі священником та технічним експертом береться за розслідування справ, які преса називає «чудом» та «містикою». І, скажемо відверто, ці детективні перипетії, що розкривають темні сторони людської натури, не для людей зі слабким серцем!   

Я – зомбі/ iZombie (2015) 

У дусі Хелловіну: 9 кращих серіалів, від яких холоне кров в жилах 3

Якщо вас не бентежить мертва красуня, що поїдає чужі мізки і розплутує складні кримінальні справи, тоді цей серіал для вас. Студентка медичного факультету Олівія Мур через фатальну помилку стала зомбі і тепер змушена влаштуватись на роботу в морг, аби мати постійний доступ до свіжих мізків та при цьому, звісно, ретельно приховувати свою сутність. Але зміна пішла їй на користь – разом з незвичайним апетитом дівчина отримала здатність бачити, як її «жертва» була вбита. Цей скіл допомагає їй подружитись з поліцією та долучитись до розслідування гучних справ. 

Майстри жахів/ Masters of Horror (2005)

У дусі Хелловіну: 9 кращих серіалів, від яких холоне кров в жилах 4

Якщо вам імпонує формат серіалу-антології, де кожен епізод є закінченою історією, а «Американська історія жахів» вже вивчена вздовж і впоперек, то саме час звернути увагу на трохи забуту збірку жахів. Кожен сезон складається з чортової дюжини моторошних історій, тому бутафорської крові та ідей для хелловінських костюмів (раптом ви все ж вирішите урізноманітнити будні домашньою хоррор-вечіркою) повинно вистачити на всіх.

Привиди маєтку Блай/ The Haunting of Bly Manor (2020)

У дусі Хелловіну: 9 кращих серіалів, від яких холоне кров в жилах 5

«Привиди маєтку Блай» – другий сезон хоррор-антології, яка почалася два роки тому з «Привидів будинку на пагорбі». За сюжетом молода американка отримує роботу гувернантки у заможного британського адвоката та має доглядати за його племінниками. Незабаром після приїзду в маєток вона починає помічати, що там відбуваються досить дивні речі. «Якщо коротко, нові «Привиди» нагадують «Абатство Даунтон», де половину мешканців викосило, а другу половину турбують грізні духи і нездатність американки заварювати чай», – іронічно зазначають критики. Проте ця меланхолічна хоррор-сторі вже припала до смаку глядачам та отримала статус однієї з найгучніших новинок осені. 

Страшні казки/ Penny Dreadful (2014)

У дусі Хелловіну: 9 кращих серіалів, від яких холоне кров в жилах 6

Шанувальникам костюмованих історій сподобається стилізований містичний хоррор, дія якого відбувається в похмурій Вікторіанській Англії. Жителям Лондона постійно докучає нечисть усіх можливих видів – перевертні, вампіри, мерці. Серед них зустрічаються й популярні літературні герої, наприклад, Доріан Грей, Франкенштейн та Дракула. Епізоди готичного шоу будуються на сюжетах з дешевої містичної літератури, популярної в XIX столітті, та часом майстерно балансують між сатирою та відвертим жахом. 

Пітьма/ Dark (2017)

У дусі Хелловіну: 9 кращих серіалів, від яких холоне кров в жилах 7

Якщо ви передивились серіал «Дуже дивні справи» ще минулого Хелловіну, тоді радимо звернутись до шоу «Пітьма», який називають його німецькою версією. Проте ця телеоповідь значно понуріша та нагнітає саспенс в кращих традиціях «12 мавп». Серіал захоплює та жахає своїм розслідуванням, хоча южетна зав’язка не така вже й оригінальна: у маленькому німецькому містечку Вінден нічого не відбувається вже кілька поколінь поспіль. З місцевих визначних пам’яток виділяються атомна станція, яку планують скоро закрити, і таємничі Вінденскі печери, які відомі своїм розгалуженим лабіринтом тунелів. В цьому тихому лісовому містечку таємничим чином зникає хлопчик і практично всі жителі кидаються на його пошуки.

Французька революція/ La Révolution (2020)

У дусі Хелловіну: 9 кращих серіалів, від яких холоне кров в жилах 8

Ще одна новинка сезону, котрій приписують славу і вищезгаданої «Пітьми» і гучного іспанського телехіта «Паперовий дім». «Французька революція» пропонує свій альтернативний варіант розвитку відомих історичних подій, що разюче відрізняється від опису в шкільних підручниках. Події розгортаються в далекому 1787 році, де молодий Жозеф Гильотен, ім’ям якого названа гільйотина, розслідує серію загадкових вбивств і з’ясовує, що французькі аристократи повально заражені невідомим вірусом, що впливає на психіку та змушує їх вбивати простолюдинів. Останні в свою чергу, аби врятувати життя, беруть в руки доступну їм зброю та повстають проти свавілля заможної влади. Кривавих видовищ та інтриг тут вдосталь! 

Земля монстрів/ Monsterland (2020)

У дусі Хелловіну: 9 кращих серіалів, від яких холоне кров в жилах 9

Восьмисерійна хоррор-антологія, в основі якої лежить збірка оповідань Натана Баллінгруда «Озерні чудовиська Північної Америки» має на меті не стільки залякати глядача (хоча й не без цього), скільки відкрити очі на те, що справжні монстри – це не зубасті русалки, занепалі янголи та інша нечисть, що населяє Америку, а звичайнісінькі люди, з якими цим міфічним істотам не поталанило зіткнутися. Серед героїв шоу – сумна офіціантка, до якої зазирає маніяк, що нівечить людям обличчя та роздає їй життеві поради. Або, наприклад, адвокатесса, яка свариться зі своєю дружиною, що страждає від психологічного недуга, та чує її лише тоді, коли та починає заживо згнивати. Як ви розумієте, серіал забезпечує і жагу хоррору, і поживу для роздумів. 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59