fbpx

У Будапешті з’явились мурали, що очищують повітря

У Будапешті з’явились мурали, що очищують повітря

У столиці Угорщини, Будапешті, в рамках проекту City Forests створили екологічний мурал площею в 500 квадратних метрів, який може очищувати повітря.

Угорські митці створили на стінах багатоповерхівок екологічно чисті графіті. Вони намальовані спеціальною фотокаталітичною фарбою, до складу якої входять унікальні пігменти. Під впливом сонячного світла вони активізуються: поглинають токсичні домішки в повітрі і перетворюють їх в нешкідливі нітрати.

Один з авторів проекту «Міський ліс» Барнабас Янковіце розповів, що ця робота, площею 500 квадратних метрів, здатна очищувати повітня не гірше, ніж 500 дерев. На стіні художники зобразили пейзаж: вид на ліси і річку з висоти пташиного польоту. Над намальованою прірвою символічно зображено нитку, по якій йде людина, а тримає її ластівка в своєму дзьобі. Мета проекту — привернути увагу до проблеми забруднення повітря і нестачі зелених насаджень в містах.

До речі вже не вперше вуличні художники створюють роботи, що допомагають очищати повітря в місті. Минулого року в Варшаві (Польща) також створили мурали, які можуть поглинати забруднюючі частини з повітря.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59