fbpx

Тренування красою: 6 кроків, як розвинути надивленість, про яку всі говорять

Тренування красою: 6 кроків, як розвинути надивленість, про яку всі говорять

Зізнайтесь, у вас буває так, що вам подобається чийсь персональний стиль, інтер’єр в гостях або ж оформлення сторінки в інстаграмі, але перейняти цю естетику собі у вас ніяк не виходить. Хоча, здавалося б, у вас для цього є всі можливості, просто не вистачає… смаку.  Але не засмучуйтесь! Хороша новина в тому, що зараз усі експерти сходяться на тому, що з “хорошим смаком” не народжуються, його набувають. А отже, якщо захотіти, його можна натренувати завдяки надивленості. 

Ви, певно, це чули у порадах буквально всіх лайфстайл та фешн-блогерів. Проте, що ж таке ця загадкова надивленість і як її отримати? Виявляєтся, все не так складно. 

Почнімо з того, що надивленість – це не якась абстрактна величина, а цілком відчутний досвід ба багаж знань, отриманий нами в результаті перегляду величезної кількості об’єктів мистецтва, моди, архітектури і так далі. Тому є абсолютно чітка послідовність дій, яка допоможе виробити в себе цю надивленість, якщо ви того захочете. Причому ці кроки універсальні й можуть застосовуватись як у формуванні стиля одягу чи фотографії, так і у створенні сайтів чи облаштуванні домашнього затишку.  

Встановіть регулярний графік 

Тренування красою: 6 кроків, як розвинути надивленість, про яку всі говорять 1

Помилка багатьох в тому, що вони не розглядають надивленість як конкретний скіл, котрий можна та потрібно тренувати. Як йога чи кулінарія не можуть просто так з’явитися у вашому житті та вписатись у ваш розклад (потрібно хоча б кілька навчальних відео на YouTube подивитись, аби зайнятись цими хобі), так само й надивленість потребує регулярних вправ, на які варто виділити окремий час у своєму графіку. Візьміть за звичку розпочинати ранок не з кави, а з перегляду сайтів про моду та дизайн. Або робіть це хоча б за кавою – такий собі приємний ранковий ритуал. Просто листайте сайти, інстаграм та Pinterest, дивіться ролики у тому ж YouTube, та зберігайте в окрему папку все, що вам візуально подобається. Разом з сніданком, який забезпечує енергію, дайте своєму мозку живлення естетикою та красою. Ви можете почати свою звичку з 30 хвилини на день і згодом збільшувати цей час до 1-2 годин. Звісно, тут точних статистичних даних немає, скільки часу потрібно на те, аби натренувати надивленість. Але в деяких джерелах зустрічаються дані про те, що людині потрібно витрачати приблизно 700 годин на рік, аби сформувати хороший візуальний смак.

Аналізуйте те, що бачите 

Тренування красою: 6 кроків, як розвинути надивленість, про яку всі говорять 2

Наступним етапом, коли ви зберете цілу колекцію естетичних референсів, почніть не просто споглядати, а й аналізувати те, що ви бачите. На відміну від інших видів дизайну, з модними образами це зробити не важко. Розкладайте луки на складові, фіксуйте кольорову гаму та пропорції, відмічайте для себе, що саме вам подобається у конкретному аутфіті, а що – ні. 

Не бійтесь копіювати 

Тренування красою: 6 кроків, як розвинути надивленість, про яку всі говорять 3

Навіть при певній надивленості важко самостійно почати складати власні стильні луки з нуля. Тому ми б радили спочатку спробувати копіювати – десь повність, а десь частково ті, які ви зберігали у своїх референсах. Не бійтесь, що на старті у вашому стилі буде читатись вплив фешн-зірок чи певного напрямку загалом. Тільки копіюючи, ви згодом зможете поступово удосконалювати луки, привностити щось своє, крок за кроком роблячи їх індивідуальними. Для того, аби вдало скопіювати образи зірок, можете слідквати за нашою рубрикою “Одягнутися в стилі”.     

Будьте відкритими до різноманіття 

Тренування красою: 6 кроків, як розвинути надивленість, про яку всі говорять 4

Якраз для того, аби остаточно не застрягти на етапі копіювання та не залишитися вічною тінню якоїсь інфлюенсерки, варто розширювати свої кордони надивленості і цікавитись не лише вдалими прикладами з фешн-індустрії, а й іншими креативними галузями та мистецтвом. Тому що алгоритм виглядає так: стиль формує смак, смак формує “відчуття прекрасного”. А от щоб сформувати останнє, потрібно дивитись усе, що стосується естетики глобально: живопис, інтер’єри, книги, фотографії, арт-об’єкти, ілюстрації, фільми, театральні постановки, серіали і таке інше. Причому зараз це робити простіше, ніж будь-коли. Можна навіть не подорожувати (хоча і це, звісно, необхідний фактор), а просто знайти час на віртуальні екскурсії відомими музеями світу, які зараз, в період пандемії, набули ще більшої популярності. 

Колекціонуйте прекрасне 

Тренування красою: 6 кроків, як розвинути надивленість, про яку всі говорять 5

З часом ваша надивленість перестане поміщатись в папку в ноутбуці, де зібрані просто вдалі фешн-луки. Коли ви почнете цікавитись, бачити та захоплюватись геніальними проявами естетики в будь-яких галузях мистецтва та просто в повсякденному житті, радимо вам накопичувати ці спогади не в голові – звідти вони доволі швидко вивітрюються. Використовуйте для цього дошку в Pinterest, а ще краще – заведіть телеграм-канал, де ви зможете зберігати не лише візуальні зразки, але й робити нотатки до них. Корисним буде те, що до каналу зможуть долучитись ваші друзі, колеги чи просто однодумці, аби обговорювати почабчене та ділитись власними враженнями та досвідом. Колективний брейнштормінг завжди виводить ваші знання на новий рівень. 

Не припиняйте вчитися 

Тренування красою: 6 кроків, як розвинути надивленість, про яку всі говорять 6

Надивленість – це той скіл, який потребує постійної прокачки та розвитку. Чим більш розвинений він у вас, тим більше він допомагає у побудові власного бренду, в якій би галузі ви не працювали. Врешті-решт, саме надивленість допоможе презентувати себе з найкращого боку офлайн і онлайн (у соцмережах), тому навіть якщо ваша робота не пов’язана на пряму з візуальними проявами, це додасть вам плюсів у співпраці з бізнес-проектами. Справа в тому, що не всі можуть зауввжити чи сформувати свій інтерес до вас як до персоналії, але абсолютно всі помітять ваш стиль, який у людей з високою надивленістю виражається у всьому – від зовнішнього вигляду та інстаграм-акаунту до уваги до деталей, які стосуються роботи. Ось чому важливо не нехтувати курсами, воркшопами, лекціями та онлайн-уроками, які дозволяють не лише отримувати нові знання, а й систематизувати набуті раніше.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59