fbpx

Топ-3 документальні стрічки про українство, які повинен подивитися кожний

Топ-3 документальні стрічки про українство, які повинен подивитися кожний

Протягом останніх двох місяців у багатьох з нас зникла звичка дивитись фільми, серіали, відео та будь-який розважальний контент — не на часі. Але, з іншого боку, зараз потрібно відволікатись та не картати себе за те, що цікавитесь чимось ще, окрім новинних зведень. Ми радимо звернути увагу на список документальних стрічок про українство від ілюстраторки Марії Кристопчук, який не залишить нікого байдужим. А ми, з її дозволу, ділимось ним з вами.

“Вони пришвидшують пульс, вкривають шкіру сиротами й торкають найпотаємніших сердечних струн”, — каже про враження від стрічок Марія. 

«Весільний спадок»

«Весільний спадок» @spadok.official – це чудовий екскурс весільними обрядами XIX–XX ст. восьми етнокультурних регіонів України. Реконструкція унікальних традицій, народного вбрання, яке змушує ставити фільм на паузу й розглядати деталі, фантастичний музичний супровід, який, ймовірно, потрапить до вашого плейлиста. Роз’яснення змісту обрядів. Вражаюче, красиво, сакрально!

(Маленький цікавий «інсайт»: серед населення Слобожанщини, яке складалось як з українців, так і росіян, існувало негласне правило – українці не одружувались з росіянами. Жили поруч, спілкувались – так, але не родичались).

«Соловей співає»

Стрічку потрібно не просто переглянути, а почути. «Соловей» нагадує про витоки, оголює ідентичність. В дійсності знаю кількох людей, для яких ця стрічка стала переломним моментом у житті. Це не дивно. Просто перегляньте, якщо не бачили, й почуйте. Головне – почуйте.

«Спадок нації»

«Спадок нації» – перша українська документальна стрічка про вишиванку. Тут і щемні розповіді онуків про збережені сорочки репресованих прабабусь, й унікальні узори, й історії наших сучасників. Про вишиту сорочку не лише як атрибут, а як культурний феномен.

Переглянути стрічку можна на Ютуб каналі «День вишиванки».

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59