fbpx

Топ-10 корейських фільмів про зомбі

Топ-10 корейських фільмів про зомбі

Хвиля популярності корейського кіно набула такої потужності, що, здається, корейці самі цього не очікували і тепер терміново знімають нові фільми. Втім і вже накопиченого архіву вистачить надовго. Ще недавно далеко не всі знали, що корейці знімають не тільки дарами та бойовики. Драма «Паразити» та серіал «Гра в кальмара» показав: проблеми, що хвилюють мешканців Корейського півострова, не менш актуальні й для нас. А після популярності стрічки «Усі ми мертві» з’ясувалося, що у Кореї вже давно і успішно знімають чудові зомбі-трилери. Ось приклади найкращих.

  1. «Потяг до Пусана»
Топ-10 корейських фільмів про зомбі 1

Полюбляєте хорори? Тоді ви напевно чули про цей фільм. Мабуть, тільки корейцям могло спасти на думку влаштувати зомбі-апокаліпсис в окремо взятому поїзді. Пасажирам, не зараженим вірусом, нікуди бігти, залишається боротися за виживання в складі, що мчить у далечінь. Не останню роль у фільмі грає тема класової нерівності.

2. «Потяг до Пусана: Півострів»

Топ-10 корейських фільмів про зомбі 2

Так, це той випадок, коли сіквел не поступився першій частині. Тут простору вже більше: зомбі блукають цілим півостровом. У цій стрічці більше екшна і «м’яса», так що слабкодухим краще її пропустити. Натомість у фільмі порушується тема ігор на виживання – за кілька років корейці розкриють її в серіалі на Netflix.

3. «#Alive»

Топ-10 корейських фільмів про зомбі 3

Треба віддати корейським кінематографістам належне: вони дуже швидко схоплюють головний порядок денний і встигають відобразити його на екрані, поки він ще актуальний. А іноді взагалі пророкують події. Як у цьому фільмі, що передбачив тему локдауну. Самотній геймер опиняється у пастці у власному будинку, який оточили голодні зомбі. Шансів вибратися майже нема, а запаси їжі вже закінчуються. Зрештою, йому вдається зв’язатися із сусідом, і разом вони планують втечу.

4. «Крик»

Топ-10 корейських фільмів про зомбі 4

У невеликому провінційному містечку населення виявляється заражено дивним видом чуми: їхні тіла покриваються виразками, а самі вони починають поводитися агресивно. Місцевий детектив досить неохоче розслідує ці події, доки вони не стосуються його дочки. В цей момент в місті з’являється турист з Японії, який, за чутками, має надприродні здібності.

5. «Станція Сеул»

Топ-10 корейських фільмів про зомбі 5

Прекрасний зразок анімації для дорослих. І при цьому приквел до того самого «Потягу до Пусана». І тут соціальна тема порушується ще гостріше. Якщо в оригінальному фільмі події розгортаються навколо виживання героїв, то персонажі цієї стрічки, колишня секс-працівниця та її бойфренд-сутенер, залишаться на узбіччі життя. Тут ми дізнаємося «нульового пацієнта» — бездомного, на чию дивну хворобу просто ніхто не звернув уваги.

6. «Чумова сімейка: Зомбі на продаж»

Топ-10 корейських фільмів про зомбі 6

Зміст фільму перегукується з гучними «Паразитами». У центрі сюжету – теж бідна сім’я ошуканців: вони заробляють на життя, інсценізуючи аварії та вимагаючи гроші. Але все змінюється, коли на автозаправці, що належить їм, опиняється жертва лабораторних експериментів – зомбі. Ось тільки з’ясовується, що його укус робить людину молодшою і здоровішою. Зрозуміло, сім’я вирішує перетворити це на бізнес.

7. «Зомбі по сусідству»

Топ-10 корейських фільмів про зомбі 7

У цій стрічці розповідаються відразу три історії про різні версії апокаліпсису. Одна з них – захоплення Сеула натовпом зомбі. Не без гумору показано, як саме це сталося: вчений з’їдає гниле яблуко, викидаючи залишки у сміттєпровід, вони потрапляють у годівницю для корів, заражена яловичина виявляється бургером, який з’їдає місцевий житель, запускаючи смертельний ланцюжок. У фільмі виконали камео кілька відомих корейських режисерів, а сама стрічка сповнена їдкої сатири на сучасну політику.

8. «Прорив»

Топ-10 корейських фільмів про зомбі 8

Династія корейських правителів постає перед загрозою, коли на країну нападають дивні істоти. На тлі атаки мерців відбувається жорстока боротьба за престол. Фільм не завоював особливої популярності, але сама ідея змішати жанр історичної драми та зомбі-трилер варта уваги.

9. «Школа зомбі»

Топ-10 корейських фільмів про зомбі 9

Взяти популярний жанр, а краще два, перемішати і додати абсурд – ідеальний рецепт корейського кіно. І цей фільм – чудовий приклад приготування. Звичайна школа Чиль Сон, звичайні учні та вчителі… були, поки свині, що повстали з могил, не перекусали весь педагогічний склад. Тепер школярам належить об’єднатися та перемогти зомбі-викладачів.

10. «Історії жахів»

Топ-10 корейських фільмів про зомбі 10

Ще один альманах у цьому списку. Тут чотири історії, які розповідає студентка коледжу, яку викрадає німий злочинець. Він змушує дівчину вигадувати страшні історії: якщо розповідь виявляється занадто простою, йому доведеться випити її кров – тільки так він може заснути. Зрозуміло, серед історій одна присвячена зомбі. Справа відбувається в машині швидкої допомоги, в якій група тих, хто вижив, мчить по міських вулицях, що кишать зомбі. На зап’ясті дівчинки помічають шрам. Військовий лікар переконаний: це укус зомбі. Медсестра має обрати: підкорятися його наказам чи допомогти дівчинці та її матері.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59