fbpx

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів”

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів”

Ви здивуєтесь, але соцмережа ТікТок, яку критикують за потік безглуздих трендів, інколи пропагує справді щось вартісне. Цієї осені, наприклад, там можна знайти мільйони публікацій під хештегом #darkacademia (“темна академія”). Всі вони оспівують любов до європейської культури та літератури, а також популяризують інтелектуальне дозвілля. Ну і, звісно, ця естетика має деякі маркери гардеробу, який ідеально пасує осінній погоді. Розповідаємо, в чому полягає суть стилю “темна академія”. 

Що за “темна академія” 

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів” 1

Позначка “темна академія” характеризує цілий стиль життя зумерів, котрі раптом надихнулись літературними та кінематографічними творами, які романтизують студентське життя вихованців елітарного навчального закладу з їхніми таємницями, просякнутою снобізмом дружбою, в’язаними светрами в ромб, фанатичністю до читання друкованих книг та любов’ю до готичних інтер’єрів старовинних будівель університету і бібіліотек з багатою історією. 

Зараз саме час пограти в “темну академію”, коли надворі сльота, а карантинні обмеження знову зачиняють нас здебільшого вдома, даючи можливість більше часу витрачати на читання книг за чашкою кави. 

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів” 2

Хоча адепти “темної академії” цікавляться доволі широким періодом історії мистецтв – з 18 століття до 1940-х років, тому знаходить натхнення у речах з ретро-настроєм: паперових книгах, рукописних листах та нотатках, пір’яним ручкам та класичному університетському стилю в дусі “Ліги плюща”. 

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів” 3

Варто зазначити, що ця “академія” недарма “темна” – ця естетика все ж оспівує інтравертних героїв, які вічно борються з внутрішнім конфліктом, переживають трагедію, приховують якусь таємницю чи пов’язані з магією. Саме тому їх стиль базується на поєднанні класичного “преппі” та деякої готики. Так, тут важливий меланхолійний настрій, тому що у “темної академії” є й відгалуження, приміром – “світла академія” (light academia), де присутні всі такі ж атрибути, проте з нальотом оптимізму та веселощів. Але кого приваблюють щасливі люди? Тому у “темної академії” очевидно більше прихильників та ентузіастів. 

Що почитати та подивитись, аби поринути у потрібну атмосферу?

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів” 4
Книга “Секретна історія”, Донна Тартт

Як вже сказано вище, ті, хто ототожнює себе із субкультурою темної академії, має в принципі не розставатись з книгою, особливо, якщо це класична література – від Шекспіра та сестер Бронте до Достоєвського та Едгара Аллан По. Але для того, щоб відчути дух елітарної закритої спільноти студентів, варто прочитати чи перечитати кілька книг, які розповідають саме про таких героїв: “Повернення до Брайдсхеду” Івліна Во, “Якби ми були злодіями”, М.Л. Ріо, “Таємна історія” Донни Тартт, “Пікнік у Висячої скелі” Джоан Ліндсей та, звісно, всі книги Джоан Роулінг про пригоди Гаррі Поттера. 

Серед фільмів, які влучно відображають естетику “темної академії”, вважаються стрічки “Товариство мертвих поетів” (1989), “Мрійники” (2003), “Убий своїх коханих” (2013),  “Клуб бунтівників” (2014), а також серіали “Чарівники” (2015), “Відкриття відьм” (2018), “Моторошні пригоди Сабріни” (2018).

Що носять послідовники “темної академії” 

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів” 11

Пристрасть до знань також відображається в гардеробі похмурих “ботанів”. В одягі домінує темна палітра: чорний, шоколадний, хвойний зелений і бордовий контрастує з кремовим, молочним, золотистим і помаранчевим. Серед базового гардеробу – класика оксфордського образу: білі сорочки, блейзери, твідові брюки, тренчкоти, “дідусеві” кардигани та в’язані жилети, а також броги, лофери, чоботи челсі і культові Dr. Martens. Особливо ностальгуючі вихованки “академії” експериментують з гольфами до коліна та короткими плісованими спідницями, тоді як джемпери вільно носяться на плечах і легко зав’язуються спереду.

В’язаний жилет

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів” 12

Біла сорочка

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів” 13

Кардиган в ромб

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів” 14

Класичний блейзер

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів” 15
www.rosiebutcher.com

Строката спідниця

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів” 16

Сорочка поверх водолазки

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів” 17

Краватка

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів” 18

Берет

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів” 19

Стрічка у волоссі

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів” 20

Портфель

“Темна академія”: стиль, який нарешті зробив модними “ботанів” 21

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59