fbpx

Свято на самоті: неромантичні, але захопливі книги до Дня закоханих

Свято на самоті: неромантичні, але захопливі книги до Дня закоханих

Поки хтось вирушить на романтичні побачення, безліч людей 14 лютого принципово залишаться вдома. Тому що День святого Валентина – це свято, яке викликає засудження стільки ж, скільки захоплення. Для тих, хто вважає всі ці рожеві листівки та походи на вечерю при свічках повною нісенітницею, у нас є пропозиція. Провести чудовий лютневий вечір за книгою. Ми спеціально обрали такі твори, які дуже важко назвати романтичними.

«Загублена» Ґіліян Флінн

Свято на самоті: неромантичні, але захопливі книги до Дня закоханих 1

Найкращого варіанта для початку цього списку і бути не може. Бестселер New York Times і основа для страшного фільму, «Загублена» вже отримала статус одного з найкращих романів десятиліття. Ця історія кохання, дія якої відбувається в американському містечку, не така проста, як здається на перший погляд. Це стає зрозуміло, коли дружина головного героя Ніка зникає у річницю їхнього весілля. Перші 50 сторінок навіть важко припустити, що зав’язка виллється в жорстокий трилер про брехню та підступність.

«Іди і будь щаслива» Кетрін Сентер

Свято на самоті: неромантичні, але захопливі книги до Дня закоханих 2

Ця книга про кохання. Але вона потрапила до цього списку не випадково. Адже головним об’єктом кохання тут виступає сама героїня. Маргарет Джейкобсон має все, про що мріє жінка: діти, прекрасна робота, чудовий наречений. Але все руйнується раптово. Тепер, лежачи в лікарні, їй доведеться переглянути всі свої установки. І допоможе їй у цьому її терапевт: він підкаже, як не провалитися в жалість до себе та побудувати нові плани на життя, знайшовши справжнє кохання.

«Велика маленька брехня» Ліян Моріарті

Свято на самоті: неромантичні, але захопливі книги до Дня закоханих 3

Ви напевно дивилися або, принаймні, чули про гучний однойменний серіал HBO. Але навіть якщо сюжет вам знайомий, буде цікаво прочитати першоджерело. Моріарті вдається дуже глибоко поринути у психологію сімейних відносин, де чоловік – типовий аб’юзер, а дружина – його добровільна жертва.

«Марлі і я» Джон Гроген

Свято на самоті: неромантичні, але захопливі книги до Дня закоханих 4

І знову книжка, яка отримала свою кіноадаптацію. Цей роман теж про кохання – до собаки. Але це зовсім не наївна зворушлива розповідь про дружбу з домашніми улюбленцями. Марлі – жахливий собака, що приносить суцільні біди і створює хаос. Вміння любити когось із усіма недоліками – виклик, який життя кидає його господарям. Так, приготуйте серветки – вам неодноразово доведеться заплакати, поки ви читаєте цей блискучий твір.

«Маленька книгарня щастя» Дженні Колган

Свято на самоті: неромантичні, але захопливі книги до Дня закоханих 5

Якщо вже мова зайшла про несподівані об’єкти кохання, продовжимо цим чудовим твором. Головна героїня, Ніна, пристрасно закохана у книги. Її бібліотеку закривають, і вона залишається ні з чим, адже в книгах є сенс її життя. І тут вона вперше в житті наважується на відчайдушний крок – їде до Шотландії, купує старий фургон та відкриває пересувну книжкову лавку. Цей крок приносить у її життя багато несподіваних змін.

«Там, де раки співають» Делія Оуенс

Свято на самоті: неромантичні, але захопливі книги до Дня закоханих 6

Дивна та трохи сюрреалістична книга. Кіа живе на березі болота у маленькій хатині. Своїми друзями вона вважає звірів та птахів. Місцеві намагаються її уникати, вважаючи дівчину чи то дивачкою, чи втіленням зла. Мало кому відомо, що її покинули в дитинстві. Глибоко всередині Кіа мріє бути коханою, але, швидше за все, ніколи не наважиться що-небудь зробити у цьому напрямку. Раптом у її житті з’являється Тейт, котрий закохується в її болото. Між ними народжується дивне порозуміння, яке переростає в дружбу. Книга біолога Оуенс – ода любові до природи.

«Все те незриме світло» Ентоні Дорр

Свято на самоті: неромантичні, але захопливі книги до Дня закоханих 7

У цій книзі вам слід слідкувати за двома лініями. Вернер дорослішає у Німеччині у роки Другої світової. Марі-Лора в ті ж роки росте в Парижі, вона засліпила ще в дитинстві, і лише турбота батька допомагає їй долати труднощі. Доля поєднає французьку дівчинку та німецького хлопчика – тоді, коли навколо вирує війна. Їм доведеться пізнати, що є радість кохання та гіркота смерті. І все це – під пісню Claire De Lune, яка лунає з радіоприймача.

«Горгулья» Ендрю Девідсон

Свято на самоті: неромантичні, але захопливі книги до Дня закоханих 8

Книга канадського письменника з розмаху кине вас у справжню драму – жахливу автоаварію, до якої потрапляє головний герой. Ще вчора він був успішною порнозіркою, чиє життя складалося з суцільних вечірок та наркотиків. А сьогодні йому залишається лише планувати самогубство. І, можливо, до цього все й прийшло б, якби в його палату не зайшла інша пацієнтка, Маріанн Енгел, скульпторка, що спеціалізується на горгульях. Далі розгортається вкрай дивна і заворожлива історія їхнього кохання, але яка відбувається в XIV столітті – фантазія Маріанн. Хто вона – душевнохвора чи ангел, що прийшов, щоб вилікувати його душу?

«Схиблені на вині» Бʼянка Боскер

Свято на самоті: неромантичні, але захопливі книги до Дня закоханих 9

Кохання можна знайти де завгодно – навіть на дні келиха. На сьогоднішній день на Землі є лише близько 250 майстрів-сомельє світового рівня. Б’янка Боскер вирішила стати однією з них і вивчила всі тонкощі світу поціновувачів вина. Проте книга про алкоголь лише наполовину. За захоплюючими розповідями про напій письменниця сховала роздуми про вміння чути свої справжні бажання, любов до своєї справи та відкритості світу.

«Три правди про себе» Джулія Баксбаум

Свято на самоті: неромантичні, але захопливі книги до Дня закоханих 10

Через два роки після смерті матері Джессі вона з батьком переїжджає з Чикаго до Лос-Анджелеса. Тепер вони житимуть із новою дружиною батька та її сином-підлітком. Героїні доводиться адаптуватися у новій школі, але здебільшого вона залишається самотньою. Її дні прикрашає листування з найкращою подругою і робота в маленькій книгарні. Все змінюється, коли вона починає отримувати електронні листи від когось на ім’я «Хтось/Ніхто». Його по-справжньому цікавлять її проблеми, більше того, незнайомець хоче стати її ментором та допомогти впоратися з труднощами. Зрозуміло, Джессі цікаво з’ясувати, хто стоїть за цими листами, до того ж вона починає відчувати нові для неї емоції. Але чи варто їй знати правду?

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59