fbpx

Світова реакція на перемогу України на Євробаченні-2022

Світова реакція на перемогу України на Євробаченні-2022

Цієї ночі у Турині учасники гурту Kalush Orchestra виграли на пісенному конкурсі «Євробачення-2022», а отже наступного року Україна прийматиме у себе нових конкурсантів. Друге місце за Великою Британією, а третє посіла Іспанія.

Україну найвищими балами підтримали 28 країн-учасниць, тож гурт набрав рекордний 631 бал. Більше балів здобував лише португалець Сальвадор Собрал у 2017 році, коли Євробачення проходило у Києві.

«Наша мужність вражає світ, наша музика підкорює Європу! Наступного року Україна прийматиме «Євробачення»! Втретє у своїй історії. І вірю – не востаннє. Ми зробимо все, щоб одного дня учасників і гостей «Євробачення» приймав український Маріуполь. Вільний, мирний, відбудований!
Дякую за перемогу Kalush Orchestra та всім, хто віддав за нас свої голоси! Впевнений, не за горами наш переможний акорд у битві з ворогом. Слава Україні!» – такими словами гурт та всю Україну привітав Володимир Зеленський у офіційному телеграм-каналі.

І хоча Президент України запропонував провести Євробачення у відбудованому Маріуполі, а мер Києва Віталій Кличко нагадав, що Києву не вперше приймати пісенний конкурс, у твіттері пропонують, аби Євробачення-2023 відбулося, наприклад, у деокупованому та вільному Криму.

Із перемогою, поки що на Євробаченні, Україну привітали й інші міжнародні політичні діячі. Серед них прем’єр-міністр Великої Британії, голова Ради Європи Шарль Мішель та президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Усі вони також відвідували Україну за час повномасштабної війни.

Також привітань долучились попередні переможці Євробачення-2021.

До речі, напередодні конкурсу Сергій Притула анонсував у твіттері, що зможе провести пряму трансляцію, якщо слухачі задонатять до благодійних фондів на користь української армії. Він очікував, що на такій імпровізованій трансляції вдасться зібрати 1 млн гривень, але попередньо за час ефіру вже зібрано більше 2,5 млн гривень.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59