fbpx

Створено маску, що знищує коронавірус

Створено маску, що знищує коронавірус

У той час як походження вірусу досі викликає у вчених питання, способи боротьби із ним стають все більш прогресивними. І мова не тільки про сучасні вакцини, а й про засоби індивідуального захисту, наприклад, маски.

Дослідники з Національного автономного університету Мексики UNAM створили захисну маску, здатну нейтралізувати коронавірус. Свій винахід вчені назвали SakCu: Sak означає срібло на мові майя, а Cu — абревіатура елемента “мідь”. За словами вчених, при контакті з наношаром срібла і міді мембрана SARS-CoV-2 розривається, і його РНК пошкоджується.

Для того, щоб перевірити чи працює маска, дослідники взяли рідину з вірусом у пацієнтів, яким був поставлений діагноз COVID-19. В ході експерименту вчені з’ясували, що якщо вірусна концентрація була високою, то маска знищувала до 80% вірусу за 8 годин, а якщо низька — то сліди вірусу зникали за 2 години.

Експерти також зазначили, що SakCu не становитиме небезпеки для оточуючих навіть в разі неправильної утилізації, на відміну від багатьох інших масок. Крім того, нова маска є багаторазовою, її можна прати до 10 разів, так як вона не втрачає свої біоцидні властивості.

На жаль запустити маску у масове виробництво не вийде, адже на базі університету вчені можуть виробляти не більше 200 масок в день.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59