fbpx

Страшно до тремтіння: найстрашніші фільми жахів в історії за версією наших читачів

Страшно до тремтіння: найстрашніші фільми жахів в історії за версією наших читачів

Нещодавно ми опублікували рейтинг найстрашніших фільмів жахів в історії кіно, який склали експерти сайту Broadbandchoices. Проте наші читачі на Facebook вщент розкритикували список, натомість поділились своїми варіантами найстрашніших фільмів, які ще з юності залишили в їхній пам’яті моторошний слід. Ми обрали стрічки з найвлучнішими коментарями наших дописувачів і склали свій рейтинг найстрашніших жахливчиків. 

«Джиперс Кріперс» (2001)

Страшно до тремтіння: найстрашніші фільми жахів в історії за версією наших читачів 1
Досі для меня страшний «Джиперс Кріперс» – цей жах, загадка, невідомість, і від цього ще страшніше.

Не сперечаємось! Сюжет картини знайомить з безтурботними підлітками Тріш і Деррі – братом та сестрою, які взяли старий пікап, аби відвідати свою стареньку маму, що живе в іншому штаті. Однак по дорозі їм зустрічається старий, розбитий, облитий брудом фургон, який несподівано виїжджає на них прямо з кукурудзяного поля. Діти сильно лякаються, але не надають цьому великого значення. Однак незабаром фургон з’являється на їхньому шляху знову і знову, а його власник зупиняється біля церкви, в підвал якої скидає щось підозріло схоже на людські тіла. 

«Шина» (2010)

Страшно до тремтіння: найстрашніші фільми жахів в історії за версією наших читачів 2
А «Покришку» дивилися? Жуть, а не кіно!

Цікаво, що «Шина» – не типовий хоррор з елементами абсурду та навіть комедії. Десь посеред спекотної рівнини, недалеко від шосе, з пилу і сухої трави викопується потерта покришка. Спочатку вона невпевнено перекочується через пластикову пляшку, потім тисне скорпіона, а на наступний день, застосовуючи телепатію, вже підриває голови випадковим водіям. Слідами шини йде загін поліції на чолі з шерифом, який занадто часто відверто на камеру і стверджує своїм колегам, ніби все кругом безпричинна ілюзія, що залежить лише від наявності глядачів.

«Лепрекон» (1993)

Страшно до тремтіння: найстрашніші фільми жахів в історії за версією наших читачів 3
Для мене щє з дитинства і по сьогоднішній день фільм «Лепрекон» – то є комплекс на все життя, то є страх та капець! Щоб ви розуміли, я літом ніколи ноги з-під ковдри не висуну…

А боятись, дійсно, є чого! Хоча фільм заснований на ірландській народній легенді. Після поїздки в Ірландію американець Ден О’Грейді повертається додому з мішком золотих монет. Він пояснює дружині, що пограбував самого лепрекона. Чоловік ще не знає, що привіз у валізі чарівного ірландського гнома, спраглого повернути золото. Лепрекон зводить в могилу і свого кривдника, і його літню дружину. Але на цьому підступи чудовиська не закінчуються. За десять років в будинок покійних О’Грейді приїжджає молода та примхлива красуня Торі разом з батьком. Вона боїться померти від нудьги в тихій глушині, поки над нею не нависає реальна загроза в особі чарівного і злобного гостя з Ірландії.

«Відьма» (2015)

Страшно до тремтіння: найстрашніші фільми жахів в історії за версією наших читачів 4
Фільм «Відьма» 2015 року практично не має страшних моментів, але сам по собі він дуже страшний

З нашою читачкою згодні й кінокритики, які називають «Відьму» естетським хорором, знятим не за канонами – без кривавих фонтанів, моторошних монстрів та шокуючого натуралізму. Тут дія розгортається в XVII столітті в Новій Англії. Після вигнання зі своєї плантації фермер-колоніст разом з сім’єю перебирається на віддаленну ділянку, розташовану біля самого лісу. З чуток, ця земля належить відьмам, які непроханим гостям не раді. Майже відразу ж починають відбуватися дивні і лякаючі події: домашні тварини стають агресивними, ферму наздоганяє неврожай, а закінчується все тим, що пропадає дитина. Параноя серед людей наростає з кожним днем, а винуватицею у всьому називають юну селянку Томасіну. Незабаром віра, відданість і любов кожного члена сім’ї піддасться жорстокої перевірці на міцність. І хто знає, до чого це призведе?

«Шість демонів Емілі Роуз» (2005)

Страшно до тремтіння: найстрашніші фільми жахів в історії за версією наших читачів 5
Мені було дуже страшно переглядати «Шість демонів Емілі Роуз». Як подумаю, що він на реальних подіях!

І справді, стрічка заснована на реальних подіях, що відбулись у 1976 році, і від цієї історії – мороз по шкірі. Фільм розповідає її так: адвокат-агностик втрачає спокій, коли починає вірити своєму клієнтові – священику, звинуваченому у вбивстві з необережності під час невдалого сеансу вигнання злих духів. Обряд екзорцизму закінчився смертю для молодої дівчини, яка страждала чи то від епілепсії, чи то й справді мала зв’язок з демонами. 

«Прокляття» (2004)

Страшно до тремтіння: найстрашніші фільми жахів в історії за версією наших читачів 6
Вразив фільм «Прокляття», особливо друга частина. Потім боялась дивитись в темні закутки

Східне сприйняття містики відрізняється від банальних страшилок європейців. У місцях, де вмирають люди, навіки поселяється прокляття, що чекають нових жертв. Одного разу потрапивши в смертельну пастку, людина вже ніколи не зможе з неї вибратися. Душа чергового покійного додасть сили прокляття, і воно буде вбивати знову і знову. Початок легендарної франшизи доводить, що японські примари – найстрашніші в світі.

«Відьма із Блер» (1999)

Страшно до тремтіння: найстрашніші фільми жахів в історії за версією наших читачів 7
«Відьма із Блер» колись ввела меня в істерику

Популярний фільм, який дійсно свого часу позбавив сну ціле покоління школярів та студентів, однозначно вартий перегляду, якщо ви любите полоскотати нерви! Троє студентів збираються знімати документальний фільм про відьму з Блер. Після інтерв’ю з місцевими жителями вони дізнаються легенду про неї і відправляються в ліс, де можна відшукати одне з місць, де були колись знайдені жертви відьми. Але незабаром друзі розуміють, що заблукали. А вночі біля їхніх наметів ще й чуються дивні звуки, схожі на плач і кроки. Обстановка починає загострюватися і студенти потихеньку впадають в паніку. У лісі вони виявляють загадкові символи, фігури з хмизу та купки каменів. А через деякий час один зі студентів – Джошуа, безслідно зникає.

«Діти кукурудзи» (1984)

Страшно до тремтіння: найстрашніші фільми жахів в історії за версією наших читачів 8
Страшне кіно… Де кукурудза гектарами шелестить, а в ній бігають-літають всілякі страховидла…брррр

Ох, ми теж з такими ж відчуттями згадуємо екранізацію книги Стівена Кінга. Спочатку перед нами спокійне життя маленького містечка. Тут, у місті, оточеному кукурудзяними полями, з’являється 12-річний проповідник Ісаак. Він закликає дітей вбивати дорослих, щоб їх кров’ю наситити спраглі поля. Ісаак забороняє дітям грати, переконуючи принести себе в жертву полям у день 18-річчя. Багато хто намагається тікати, але марно – він наздоганяє їх! Як бідолахам врятуватись від чудовиська у тілі підлітка? 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59