fbpx

Пояснюємо в гіфках: чому не можна часто розчісувати волосся

Пояснюємо в гіфках: чому не можна часто розчісувати волосся

Так, останнім часом ми чуємо поради від спеціалістів, які суперечать традиційним б’юті-ритуалам, як от, наприклад, голлівудський тренд відмови від купання чи популярність сколотого манікюра. Але експерти нового покоління знаходять вагомі аргументи, аби перевчити нас від шкідливих звичок. Остання з таких, виявляється — часте розчісування. Пояснюємо, чому це насправді шкодить нашому волоссю, а не навпаки.  

Будь-яке розчісування наносить мікротравми 

Пояснюємо в гіфках: чому не можна часто розчісувати волосся 1

Здавалось би, чим така безневинна процедура, як розчісування, може бути небезпечною? Але насправді, кожне розчісування — це крихітна, але все ж травма для волосся. Саме під час розчісування частіше за все волосся пошкоджується, ламається та стає тонким на деяких відрізках. Тому спеціалісти сходяться на тому, що волосся достатньо прочісувати зранку — одразу після сну, та ввечері — безпосередньо перед. А маніакальні розчісування за кермом, на роботі, при кожному поході у вбиральню — не просто зайві, а й згубні для здоров’я локонів. 

Не варто розчісуватись перед душем

Пояснюємо в гіфках: чому не можна часто розчісувати волосся 2

Додаткові приводи для розчісування протягом дня виникають, коли ми ходимо в душ. Проте спеціалісти кажуть, що перед душем не обов’язково користуватись гребінцем. Для того, аби волосся добре помити та забезпечити проникнення кондиціонеру чи маски, достатньо просто розпустити його, або ж максимум – легенько прочесати пальцями, аби розплутати пасма.  

Не можна розчісувати й одразу після душа 

Пояснюємо в гіфках: чому не можна часто розчісувати волосся 3

Шкідливо розчісувати й мокре волосся! Коли вам після душа хочеться відразу потягнутись за гребінцем, тому що потім вони будуть “в жахливому стані”, ви дієте кардинально неправильно. Справа в тому, що вологі пасма найбільш вразливі. Їхній верхній лусочний шар ще привідкритий і в такому стані пошкодити волосся простіше простого. Тому якщо після сушки волосся воно пушиться і не вкладається гладенько, знайте, причиною може бути якраз знущання гребінцем над мокрим волоссям. Якщо ж ви боїтеся, що після сушки волосся буде сильно заплутаним, підсушіть його феном хоча б трішки, потім нанесіть засіб для легкого розчісування, що не потребує змивання, а вже потім пройдіться по довжині гребінцем. 

Розчісуватись слід у напрямку від кінчиків до коренів

Пояснюємо в гіфках: чому не можна часто розчісувати волосся 4

Розчісуйте волосся від кінчиків до коренів, а не навпаки. Спочатку акуратно розплутайте кінчики гребінцем, а потім піднімайтесь вгору. Тримайте пасма рукою, щоб не тягнути їх і не травмувати волосяні фолікули. Також допустимий й зворотній спосіб розчісування: опустивши голову вниз та роблячи рухи від шиї до чола.

Часте розчісування коренів призводить до зайвої жирності 

Пояснюємо в гіфках: чому не можна часто розчісувати волосся 5

Якщо вже протягом дня вам потрібні додаткові причини розчесатись, пам’ятайте, що краще обмежитися лише кількома рухами по довжині чи кінчиками волосся. Додатковий “масаж” коренів пришвидшує неприємний процес жирності волосся. 

Важливо користуватись правильним гребінцем 

Пояснюємо в гіфках: чому не можна часто розчісувати волосся 6

Частіше за все додаткове бажання розчесатись виникає тоді, коли волосся у незадовільному стані. Щоб уникнути таких неприємностей, слід обирати правильні інструменти по догляду за волоссям. Для жорсткого волосся підійде гребінець із міцних матеріалів з крупними зубцями, а для тонкого, навпаки, необхідний гребінець з м’яким рухливим ворсом. Для густого довгого волосся також стане у нагоді масажна щітка. А щітка з продувом допоможе додати зачісці об’єму та гнучкості. Головне — обирати гребінці з натуральних матеріалів: із щетини, дерева, кістки. Або з м’яких синтетичних матеріалів на зразок силікону або карбону. В жодному разі не користуйтесь щіткою круглими наконечниками на щетинках. Вони сприяють тому, що волосся ще більше плутається та ламається. 

Волосся краще збирати перед сном 

Пояснюємо в гіфках: чому не можна часто розчісувати волосся 7

Для того, аби уникнути важких випадків заплутання і занадто інтенсивного розчісування протягом дня, слід “приборкувати” волосся перед сном. Довге можна збирати у легку косу. А для коротких стрижок спробуйте використовувати сіточки для сну. Такі прості способи допоможуть уникнути ковтунів та заломів. 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59