fbpx

Слідами “Нового Папи”: 8 захопливих серіалів на тему релігії

Слідами “Нового Папи”: 8 захопливих серіалів на тему релігії

Разом з початком Великого посту щорічно загострюються обговорення теми релігії та віри у сучасному суспільстві. У сьогоднішньому світі пункт, з яким асоціюють піст — відмова від їжі тваринного походження виявляється найпростішою задачею (не в останню чергу завдяки моді на веганство). Дедалі важче дотримуватись інших правил: обмежити шкідливі звички, ні з ким не конфліктувати, не тримати злість, бути чесним з собою та оточуючими. Ми ж пропонуємо придивитися уважніше до того, як розглядає релігію сучасна культура, і радимо кілька цікавих серіалів (окрім гучного повернення “Нового Папи”) про пошук віри.

Праведні Джемстоуни/The Righteous Gemstones

Слідами "Нового Папи": 8 захопливих серіалів на тему релігії 1

Це сатирична комедія з елементами драми про сім’ю фейкових проповідників, котрі заробили свої прибутки на тих, хто шукає віру. Голова сімейства швидко зрозумів, як можна нагріти руки на загубленому поколінні, яким потрібна своя рок-зірка у світі релігії. Хоча сам він далеко не завжди слідує Божому слову і грішить неадекватною поведінкою, жадібністю і навіть крадіжкою.

Проповідник/Preacher

Слідами "Нового Папи": 8 захопливих серіалів на тему релігії 2

Ще один серіал про антигероя-проповідника, оснований на серії фентезі-коміксів. У центрі сюжету спокусливий Джесі Кастер, в котрого вселилась істота, яка поєднує у собі одночасно сили добра і зла. Та проблема Джесі полягає не в боротьбі з істотою, а в пошуках Бога — у прямому розумінні. Він, його подруга та приятель-вампір вирушають до Нового Орлеана, де за чутками Бога бачили в останнє. На їхньому шляху, ясна річ, трапляються несподіванки різного ступеня драматичності. Але чого не зробиш, аби потрапити на аудієнцію до Всевишнього.

Бог мене зафрендив/God Friended Me

Слідами "Нового Папи": 8 захопливих серіалів на тему релігії 3

На відміну від попередніх видовищних серіалів, «Бог мене зафрендив» – легка та практично життєва екранізація про знаходження віри, яка стане до смаку навіть міленіалам. Історія розповідає про сина священника та атеїста Майлса, котрий веде не популярний подкаст про невіру у вищі сили. І тут, аби поставити його упередження під сумніви, з ним виходить на зв’язок сам Бог — ні, не являється йому в ефектній людській подобі, а просто додає його до друзів на фейсбуці. Через соціальну мережу Бог направляє Майлсу повідомлення та рекомендації, завдяки яким молодий чоловік повинен допомагати людям та переглянути своє ставлення до віри, милосердя та заповідей, на кшталт допоможи ближньому.

Ягнята Божі/Lambs of God

Слідами "Нового Папи": 8 захопливих серіалів на тему релігії 4

Цей міні-серіал всього у 4 серіях демонструє, як релігія у відірваному від суспільства та неконтрольованому жодною інституцією місці може переродитися в небезпечний культ. Так, мова йде про трьох монахинь, котрі живуть на одному з казково мальовничих островів Тасманії, далекого від будь-якої цивілізації. Сестри поклоняються неіснуючому ордену святої Агнії, супроводжуючи молитви дивними ритуалами. Їхню «ідилію» порушує священник, що прибув на острів з метою оцінити майно — власність Католицької церкви, котре в майбутньому планується використовуватись в комерційних цілях. Зрозуміло, що сестрам не до вподоби така ідея, і церковний ревізор швидко перетворюється на заручника. Проте, йому знадобилось небагато часу, аби зануритись у фантасмагоричний світ сестер та відчути до них симпатію.

Чудотворці/Miracle Workers

Слідами "Нового Папи": 8 захопливих серіалів на тему релігії 5

Легка екзистенціальна комедія може видатись банальною, проте саме такі сюжети повертають віру в людство. Так, тут Бог має цілком конкретне, трохи вередливе обличчя Стіва Бушемі. Він — очільник корпорації «Небеса» с купою департаментів, та навіть відділом обробки молитв — щось на кшталт служби підтримки. Коли Бог зневірюється у своїй діяльності та погрожує кінцем світу, працівники обробки молитв, янголи Еліза та Крейг, укладають з ним парі, зобов’язуючись за два тижні відповісти на найбезнадійніший запит від людини, тим самим рятуючи світ.

Зламаний/Broken

Слідами "Нового Папи": 8 захопливих серіалів на тему релігії 6

Отець Майкл — звичайнісінький священник у невеличкому бідному приході на півдні Англії. Здавалось би, чим менш населене містечко, тим менше повинно воно мати гріхів. Однак, щодня до отця Майкла звертаються зневірені парафіянин, котрі не те що шукають Бога, скоріше просто не мають з ким поговорити. Багатодітна мати-крадійка, жінка, на очах котрої поліція застрелила сина, офісний клерк з залежністю від ігрових автоматів — усі вони зі своїми пороками звертаються до отця Майкла, якому самотужки доводиться щоразу шукати вихід. Адже навіть йому не завжди легко давалось почути голос Бога. Про це повсякчас розповідають його спогади про жорстокість матері, нестерпні роки навчання в католицькій школі, де він повністю втратив довіру до вихователів. Яка ціна за таку моральну ношу і чи є нагорода за її тримання — на ці питання отець разом зі своїми підопічними намагається знайти відповідь.

Добрі передвісники/Good Omens

Слідами "Нового Папи": 8 захопливих серіалів на тему релігії 7

На передодні апокаліпсису на Землі з’являється Антихрист, який після свого 11-річчя повинен буде знищити все живе, почавши останню війну між пеклом і раєм. Ось тільки з волі випадку хлопчик потрапляє не в респектабельну сім’ю американського посла, а до милих провінційних британців. І поки дитина росте в любові та затишку, ангел Азірафаель і демон Кроулі, приставлені спостерігати за людством, всіляко намагаються запобігти кінцю світц. Як мінімум, тому що на Землі веселіше, ніж у загробному житті.

Месія/Messiah

Слідами "Нового Папи": 8 захопливих серіалів на тему релігії 8

Ще одна історія для перегляду, щоб нагадати собі про повагу та толерантність, а також привід поміркувати над вірою — серіал «Месія». В страждальній від терористів Сирії з’являється молодий чоловік, який заявляє про себе як про Месію, допомагає розвести війська та веде за собою тисячі фоловерів в пустелю, до кордону Ізраїлю. Поки глядач намагається розкусити головного героя, справді він Месія чи просто шахрай, його шанувальники чекають звичайного чуда на сьогоднішній повістці: від підняття рейтингу в інстаграмі до завершення війни. Нічого ж надприродного. То ж чи варто чекати на справжнього Месію, аби творити такі дива?

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59