fbpx

Схуднути як Адель: що потрібно знати про сіртфуд дієту

Схуднути як Адель: що потрібно знати про сіртфуд дієту

Не дивлячись на те, що зірки, інстаблогерки та інші кумири мілленіалів свою хорошу форму пояснюють правильним харчуванням та помірними спортивними навантаженнями, експерти, що з’їли собаку на цій темі, знають, що цього не завжди достатньо. І справді приголомшливі фігури вимагають досить вигадливих, систематизованих та обмежених систем харчування. Так, останні кілька тижнів фанати нутріціології обговорюють сіртфуд дієту, яка прогриміла новиною у 2016 році. 

Новій хвилі її популярності ми завдячуємо Адель, котра примусила обговорювати своє приголомшливе перетворення. Як стверджують знавці, саме сіртфуд дієта допомогла співачці позбутися 45 кг. Не знаємо, як іншим, а для нас це стало вагомою причиною, аби принаймні познайомитись з новою концепцією харчування трохи ближче. 

Схуднути як Адель: що потрібно знати про сіртфуд дієту 1
Адель

Що таке сіртфуд дієта

Офіційними засновниками сіртфуд дієти вважаються британські дієтологи Ейдан Гоггінс та Глен Маттен. Саме вони стали авторами однойменної книги-посібника «Sirtfood diet», в котрій вони детально описали свою інноваційну розробку. Причому спочатку ця система харчування була розроблена ними для спортсменів – футболістів, гонщиків і учасників морських регат, яким необхідно швидко досягати піку форми, підвищувати витривалість та впоратися зі стресами.

Схуднути як Адель: що потрібно знати про сіртфуд дієту 2
Ейдан Гоггінс та Глен Маттен

Якщо коротко, сіртфуд дієта – це система харчування, а основу якої лягають продукти, котрі підвищують рівень сіртуїнів у організмі. 

Схуднути як Адель: що потрібно знати про сіртфуд дієту 3

Сіртуїн – клас ферментів – група із семи білків, що присутні у всіх організмах, від бактерій до людини. Передбачається, що сіртуїн регулює багато процесів в організмі, серед яких старіння, опірність стресу, тривалість життя та метаболізм і здатність позбавлятись від накопиченого жиру. Саме завдяки позитивному впливу на останній, сіртуїн називають «білком довголіття» та «геном стрункості». 

Схуднути як Адель: що потрібно знати про сіртфуд дієту 4

Цікаво, що отримати сіртуїни ззовні неможливо, але їх можна синтезувати в організмі, у тому числі, за допомогою вживання деяких продуктів, які власне й називають сіртфудами. Тож автори сіртфуд дієти наполягають, що побудований на таких продуктах раціон зможе не лише позбавити від зайвої ваги, але й стане еліксиром молодості та профілактикою від ряду хвороб. 

Що можна їсти

Одразу скажемо, сіртфуд дієта включає дуже несподіваний набір продуктів. Деякі з них, навпаки, у багатьох концепціях харчування мають погану репутацію та заборонені до вживання. А тут ви спокійно можете насолоджуватись, скажімо, червоним вином, чорним шоколадом та кавою. Підозрюємо, що не в останню чергу «зелене світло» для цих продуктів зробило сіртфуд дієту фаворитом багатьох світових зірок та представників королівської сім’ї. Подейкують, що свою бездоганну форму на такій дієті тримають Піппа Міддлтон та навіть принц Гаррі.  

Схуднути як Адель: що потрібно знати про сіртфуд дієту 5

Загалом до зазначених сіртфудів відноситься листова капуста, гречана крупа, каперси, селера, чилі, чорний шоколад (з вмістом какао не менше 85%), кава, оливкова олія, зелений чай, матча, капуста кале, часник, фініки, рукола, петрушка, цикорій, червона цибуля, червоне вино (в ідеалі піно-нуар – ми розповідали, в чому його відмінності), соєві боби, темні ягоди (вишня, полуниця, ожина, чорниця, малина), куркума, волоські горіхи.

Схуднути як Адель: що потрібно знати про сіртфуд дієту 6

Але і це ще не все! Окрім вказаних інгредієнтів, в сіртфуд дієті важливу роль відіграє низька калорійність. Умови дієти передбачають вживання приблизно 1500 калорій на добу.

Схема сіртфуд дієти

Як і багато інших дієт, крім опорних продуктів, важливою умовою є те, за якою схемою їх потрібно вживати. Так, сіртфуд дієта триває три тижні та поділяється на умовно два етапи.

Перший етап триває 3 дні та є, очікувано, найжорсткішим випробуванням. Добова калорійність тут не повинна перевищувати 1000 ккал. А в денному меню – всього одна повноцінна страва із сіртфудів та спеціальний зелений смузі – зроблений також з тієї зелені, яку дозволяє раціон дієти. В його складі: капуста кале, рукола, петрушка, селера, яблуко, сік лимона, порошок матча і вода.

Схуднути як Адель: що потрібно знати про сіртфуд дієту 7

В наступні 4 дні калорійність розширюється до 1500 ккал, а меню дозволяє додати ще одну повноцінну сіртфудову страву в день. 

Загальні правила, котрих потрібно дотримуватись у перший тиждень дієти, це: пити смузі за 1-2 години до прийому їжі; не їсти після сьомої вечора; не пити алкоголь (замість нього – багато води, кави і зеленого чаю); на десерт можна дозволити шматочок темного шоколаду.

Схуднути як Адель: що потрібно знати про сіртфуд дієту 8

Другий етап, що продовжується протягом 14 днів, націлений на закріплення результату. Тут раціон можна розширити до звичних трьох прийомів їжі на день, але страви мають включати в себе сіртфуди. Смузі можна пити раз на день – перед сніданком. Але з раціону слід виключити напівфабрикати, скоротити кількість червоного м’яса (до 500 грам в тиждень). Проте можна їсти хліб та булочки (у помірній кількості) та пити червоне вино (3-4 рази на тиждень). 

Недоліки 

Так, усі хто спробував на собі сіртфуд дієту, дійсно, стверджують, що вона дозволяє швидко позбавитись від зайвих кілограмів. Але багато експертів застерігає, що сіртфуд харчування має ряд суперечливих недоліків, які стають на противагу його ефективності. Серед них – гранично низька калорійність, яка передбачає обов’язкову консультацію у лікаря перед тим, як сідати на дієту. Тому що є люди, яким такі обмеження у їжі категорично протипоказані! Ще одним підводним каменем дієти, яку критикують деякі лікарі, є все ж вузький вибір продуктів, який не забезпечить організм рекомендованим рівнем білків, жирів та вуглеводів, а також вітамінів та корисних речовин. З цього ж випливає й іще один суттєвий мінус дієти. Через низьку калорійність меню вона викликає почуття втоми та голоду, яке унеможливлює звичний розклад життя. 

Схуднути як Адель: що потрібно знати про сіртфуд дієту 9

Тому перш ніж спробувати повторити подвиг Адель, проконсультуєтесь з лікарем та добре зважте, чи готовий ваш організм до подібних експериментів. Або ж, у якості альтернативи, розгляньте волюметричну дієту.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59