fbpx

Сходинки до успіху: Тетяна Терехова про комплекс відмінниці, факапи в ефірі та виховання дітей

Сходинки до успіху: Тетяна Терехова про комплекс відмінниці, факапи в ефірі та виховання дітей

У кожного шлях до успіху свій – у когось це стрімкий миттєвий підйом на вершину, у когось – хитка драбина, якою потрібно підійматись поступово та обережно, а у когось – велика кількість сходинок, які не здолати без пауз на перепочинок. 

Наскільки крутими можуть бути ці сходи, що визначає успіх, як перестати за ним гнатися та як виховати до нього правильне ставлення у дітей, нам розповіла телеведуча Тетяна Терехова, крокуючи сходами Національного художнього музею України. Вона стала першою героїнею нашого спільного проекту з Nazary shoes – брендом взуття, створеним для того, аби надати впевненості та зробити комфортнішим життя навіть тих дівчат, які не шукають легких шляхів.  

Сходинки до успіху: Тетяна Терехова про комплекс відмінниці, факапи в ефірі та виховання дітей 1

Коли говориш, що успіх – це сходинки або дорога, звучить занадто пафосно. Але мені здається, що саме так воно є насправді, тому що іноді важко чітко для себе сформулювати кінцеву точку в глобальному масштабі. Хоча всі книги та семінари про успіх говорять, що перш за все потрібно поставити чітку мету, ким ти себе бачиш за рік, п’ять або десять. Але за кілька років спілкування з людьми, які на мій погляд досягли багато чого, власної роботи та спостережень, я міркувала про те, який шлях правильний. І прийшла до висновку, що правильного варіанту немає. Є люди, які вміють чітко розпланувати своє життя і ставлять перед собою мету. А є ті, хто просто робить свою роботу і намагається вдосконалювати світ по мірі своїх можливостей, крокуючи уявними сходинками чи стежками, без розуміння, куди вони їх заведуть. 

В мене виникає певне відчуття радості і задоволення після того, як ми створили проект або досягли правильної мети. Ось коли це виходить і я обертаюся назад, щоб побачити, що все пройшло добре і ефективно, то тоді я отримую заряд радості і натхнення на подальшу роботу.

З таким яскравим комплексом відмінниці, як у мене, звичайно, кожен факап на пару хвилин мене гальмує. Але тільки для того, аби проаналізувати, чому так вийшло і що пішло не так. Після цього я просто забираю з собою тільки корисні висновки, враховую їх і намагаюся йти далі з цими новими знаннями. Якщо сфокусуватися лише на невдачі, можна довго засмучуватися, а це тільки заважає.

Сходинки до успіху: Тетяна Терехова про комплекс відмінниці, факапи в ефірі та виховання дітей 2

Один із значущих факапів у моїй кар’єрі – це досвід роботи на «Євробаченні». Це був мій перший масштабний ефір у 2011 році, мені тоді було 19 і я з усією серйозністю підійшла до підготовки, де мені потрібно було виступити у ролі одного з коментаторів. Треба сказати, що коментатори включаються в роботу одразу після вітання ведучих. Вони перекладають все, одночасно слухаючи і себе, і колег на сцені, і колег в студії. І от, на момент початку конкурсу в навушник кажуть, що нас з моїм напарником Тимуром Мірошниченком не чути в ефірі. Ці 7-8 стартових хвилин були пеклом: ми погано чули ведучих шоу, слухали вказівки колег, не розуміли, в який момент звук пройде в Україні. І коли нарешті зазвучала перша конкурсна композиція, ми відключили мікрофони. Мій колега зняв навушники, відкинувся на спинку стільця і на емоціях вилаявся. Ці чотири слова першими пішли в ефір. Ми справді все вимкнули, але якісь неполадки у підключенні апаратури привели до такого казусу. Нам відразу почали кричати у вухо, що в ефірі звучить нецензурна лексика і нас почула вся країна. А я тоді могла чути тільки власне серцебиття. Так пройшов мій дебют.

Хоча це не особисто мій факап, але він мене багато чому навчив у житті. В першу чергу, коли бачиш мікрофон – тримати рот на замку. Навіть коли ти в перерві і йде реклама. Тепер для мене мірило того, що можна і не можна говорити в компанії – це уявляти мікрофон, який звучить на всю країну. І те, що я готова сказати, за що не соромно і за що можу відповісти – те і говорю. 

Ця ситуація позбавила мене від страху перед будь-яким прямим ефіром. З тих пір було багато різних важливих трансляцій і у мене жодного разу не було мандражу, адже все найгірше вже трапилося. 

Сходинки до успіху: Тетяна Терехова про комплекс відмінниці, факапи в ефірі та виховання дітей 3

В Україні є люди, на яких я рівняюся. Це пов’язано не лише з тим, що вони пройшли блискучий кар’єрний шлях, отримують високу зарплатню і запускають дуже масштабні проекти. А з тим, що паралельно з основною роботою всі ці люди роблять класні соціальні проекти. Для мене це показник людяності.

Нещодавно я була на презентації, куди мене запросила подруга. Вона брала участь у підтримці створення першого електромобіля для людей з інвалідністю. Це дуже надихає. Вони взяли корпус від автомобіля Smart і зробили так, що людина в інвалідному візку може заїхати в салон. Такі благодійні речі є, на мою думку, обов’язковим проявом успіху, коли ти думаєш не тільки про себе, гроші та власну значущість, а й намагаєшся ділитися чимось і допомагати іншим. Надихати, мотивувати, навчати – це все соціальна відповідальність.

Є різні приклади і різні шляхи розвитку подій. Є люди, які можуть дозволити собі нічого не робити або працювати з мінімальним навантаженням, але це залежить не стільки від виховання, скільки від особистого прикладу батьків. Це я зрозуміла вже зараз, коли у мене з’явились діти. Я приділяю багато уваги їм, щоб правильно спрямувати їх в потрібний момент, правильно щось пояснити. Для цього я використовую всі механізми сучасного життя: і читаю, і консультуюся з психологами, і питаю порад у досвідчених людей. Мій чоловік теж розуміє важливість показувати дітям все на особистому прикладі. Наприклад, якщо він пообіцяв синові, що приїде і побачить його ввечері перед сном, а ми затримались десь, то він починає нервувати і злитися, що вже час додому, бо він дав обіцянку дитині. І, здавалось би, що такого – ну пообіцяв і пообіцяв. Але як він потім у якийсь важливий момент пояснить дитині, що означає «тримати слово»?

Сходинки до успіху: Тетяна Терехова про комплекс відмінниці, факапи в ефірі та виховання дітей 4

На жаль, зараз є відчуття, що змінилися орієнтири і ми почали думати тільки про те, що таке успіх і як його досягти замість того, аби класно і якісно робити свою справу і отримувати від цього задоволення.

Карантин вніс глобальні корективи не тільки в сприйняття успішного життя, але і в саме життя і відчуття, яким воно може бути. Моє «докарантинне» життя виглядало так, як і у багатьох людей: намагаєшся все встигнути, щось робиш поверхнево, тому що поспішаєш поставити внутрішні галочки завершених справ. А карантин відрубав будь-яку активність, зачинив нас вдома, де я перший тиждень намагалася витримувати робочий графік з ранку до ночі. Проте потім я зрозуміла, що це виглядає смішно, дивно і переформатувалася: почала наводити порядок, прибирати і складати речі, звернула увагу на те, як виглядає мій дім. Після цього я перейшла зі своїми справами в спокійний режим: частина самоосвіти, частина робочого процесу, частина спорту, а весь інший час – для сім’ї і дітей.

На карантині мені допомогла книга Дейла Карнегі «Як перестати турбуватися і почати жити». Там було класне порівняння: «ви повинні сегментувати свій місяць і кожен новий день жити тільки в одному моменті». Таким чином ти не дивишся в минуле, не шкодуєш і не думаєш з тривогою, як буде завтра.

Сходинки до успіху: Тетяна Терехова про комплекс відмінниці, факапи в ефірі та виховання дітей 5

Я й справді за цей час зняла і туфлі на підборах, і кросівки, та навіть у спорті перейшла з функціональних тренувань на більш спокійний і ґрунтовний пілатес, який допомагає чути себе і знаходити рівновагу.

Перед карантином у мене був страх, що частина проектів закінчиться, нові я не зможу почати, і якийсь шматок часу просто провалиться у безодню. Були й сумніви в правильності шляху по життю. А ось на карантині, як не дивно, всі страхи кудись поділись, тому що єдине, що ти можеш робити – це сидіти вдома і виходити на балкон. Але навіть незважаючи на це, мої сходинки життя саме зараз прагнуть піднятися вище.

Nazary shoes – це перш за все елегантність. Коли ми розробляємо кожну унікальну пару взуття, ми піклуємося про високу якість, авторський стиль та комфорт. Виробництво, розташоване в Італії і України, гарантує високу якість взуття. А стиль взуття Nazary підкреслить будь-який образ.

Шоурум: Київ, вул. Лютеранська, 11а

Cайт: nazary.shoes

Інстаграм: @nazary.shoes

Продюсер: Олексій Прищепа

Фото: Ден Бобров

Відео: Денис Шаповал

Читайте також, яким був шлях до успіху співачки Злати Огнєвіч, художниці Лани Кауфман та дизайнеру бренду Nazary Shoes Олени Назарі.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59