fbpx

Що у мами в голові: Олена Шоптенко

Що у мами в голові: Олена Шоптенко

Кашки та цукерки, книжки та розмальовки, крихітні штанці та перша святкова сорочка, мультфільми та казки, лего та майнкрафт, самокат та велосипед, педіатр та няня, похід в цирк та зоопарк, перші подряпини на колінах та синці на чолі, перші подорожі та перші посмішки. Що ще у мами в голові? Ми вирішили запитати про це у відомих матусь, запросивши їх до участі у спеціальному фотопроєкті до Дня матері. 

Спільно з українським брендом Kohai ми розробили для героїнь яскраві образи з аксесуарами, котрі наочно демонструють хоча б частину того впорядкованого хаосу, котрий безперервно вирує у голові будь-якої мами. 

У новій фотоісторії про те, що ж у мами в голові, ми поговорили із хореографом та танцівницею Оленою Шоптенко, мамою 3-річного Олексія. Вона розповіла нам про ключові моменти у вихованні сина, заборону на цукор, казки на ніч, раціональний дитячий шопінг та особливу в їхньому житті няню. 

Що у мами в голові: Олена Шоптенко 1

Що у мами в голові? В голові у мами каша! Гречана, кукурудзяна, рисова… Загалом вся та, що без глютену.

Я хвалю себе за те, що в три роки моя дитина все ще не знає, що таке шоколад та взагалі будь-який “нехороший” цукор. Коли мій син допомагає мені розбирати пакети із супермаркету, то беручи в руки печиво, він не знає, що це таке, і спокійненько кладе його на стіл, навіть нічого не підозрюючи, яка це може бути “пастка” для багатьох як дітей, так і дорослих.

Для мене харчування — точно не головний біль. В цьому плані мені дуже пощастило, тому що мій син майже завжди їсть із задоволенням. Я готую для нього сама. До речі, в цьому питанні мені дуже рятує мультиварка. Їжу для дитини я обираю максимально просту і здорову, тому для мене не складає труднощів її приготувати. Хоча іноді, коли і мені, і сину трохи набридає одноманітне меню, доводиться креативити. Але тут вам в допомогу — книга з дитячими рецептами.

Що у мами в голові: Олена Шоптенко 2

Для свого сина я намагаюся бути прикладом у всьому, чим можу. Як мінімум, ми разом чистимо зуби, разом готуємо, разом робимо якісь хатні справи. Я намагаюся показувати дитині, що дуже важливо рухатися, робити зарядку, бути активним. І, звісно, я завжди намагаюся показати йому, що любов — річ безумовна, що я буду любити його будь-яким і завжди.

Проблема материнства в тому, що іноді справи та обов’язки примушують маму забувати про те, що вона жінка, яка теж хоче на ручки.

У нас з дитиною є ритуал. Я завжди його вкладаю спати сама, а перед сном ми збираємо конструктор, а потім обов’язково читаємо книжки. Я навіть за назвою казки знаю, де ми зупинилися. У нас відпрацьована схема. Я звернула увагу, що улюблені казки у нього міняються раз на місяць — все досить систематизовано і зручно.

Що у мами в голові: Олена Шоптенко 3

Мій стиль одягу непомітно змінився з народженням дитини. Але не через якусь необхідність, а через моє власне бажання бути більш жіночною, мати більше суконь (в моєму випадку їх досить хоча б просто мати), частіше носити взуття на підборах. Проте, звісно, ходити з дитиною в сукнях і на підборах не дуже зручно. Тому коли я проводжу час із сином, я обираю простіший та зручніший одяг і, чесно кажучи, відчуваю себе у своїй тарілці, тому що я і раніше обирала здебільшого спорт-кежуал, з огляду на репетиційні процеси і вічні перебіжки із зали в зал. 

Я делегую частину своїх обов’язків. Але тут більше мова не про “мамські” обов’язки, а обов’язки загалом. Це допомагає мені побудувати графік так, аби весь вільний час я могла проводити із сім’єю. А взагалі-то, у мене є помічник. Це бабуся, яка знаходиться з дитиною, коли я працюю. І в цьому плані мені дуже пощастило, адже наша бабуся по професії — няня. Тому, безумовно, я повністю довіряю їй у всьому, що стосується розвитку дитини, догляду за нею, а також виховання. Тому що дуже багато інформації я черпаю саме від неї і з її досвіду.

Що у мами в голові: Олена Шоптенко 4

За натурою я дуже раціональна і прагматично ставлюсь щодо витрат на дитину. По-перше, тому що у мене хлопчик. По-друге, я і на покупках для себе не зриваюся. Я обдумано підходжу до питання покупки одягу для дитини, тим більше він зараз росте досить швидко. До речі, у мене не так багато речей, які він жодного разу не надягнув, чи які довго лежать в шафі, так і не вийшовши в світ. У мене якось в цьому плані все складається досить спокійно і злагоджено. Думаю, що з часом, коли Олексій не буде так швидко рости, я, напевно, буду вільніша щодо його гардеробу.

А ось щодо іграшок мені правда складно! Я дуже люблю його радувати, тому машинки купую часто.

Що у мами в голові: Олена Шоптенко 5

Я в ейфорії від своєї дитини кожен божий день! Щодня в нашому з ним житті відбувається щось неймовірне, нове і дуже смішне. Тим більше, в нього зараз такий зворушливий вік — майже три роки. Він зараз вже говорить, стає більш усвідомленим, міркує і розповідає, щось переказує, читає віршики, співає пісеньки… Спостерігати за цим — неймовірно. А найбільше зриває голову, це коли мій малюк підходить і цілує мене. І не просто торкаючись губами, а усвідомлено цілує, плямкаючи, кілька разів. Так, як його цілую я — по багато разів.

Kohai – український бренд жіночого одягу. Це базовий гардероб, який можна доповнювати, розбавляти аксесуарами і створювати нові образи. В основі бренду мінімалістичні речі, які залишаються актуальними поза часом і сезонів. Правильний крій, чіткі лінії, висока якість матеріалів і поєднуваність одягу один з одним.

Стиліст: Олена Атаманенко

Взуття: HAMELEON

Аксесуари: Tender gloves

Мейкап: Givenchy Beauty

Фото: Ден Бобров

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59