fbpx

Що подивитись у вихідні: 9 вражаючих документальних байопіків, які нададуть вам сил

Що подивитись у вихідні: 9 вражаючих документальних байопіків, які нададуть вам сил

Напередодні вихідних ми підготували для вас підбірку потужних документальних фільмів-біографій, на випадок, якщо вам набридли серіали. Ці стрічки, звісно, не змінять ваше життя, але підкинуть причини для переосмислення деяких аспектів, додадуть сил та, можливо, хоч трохи покращать настрій, коли руки зовсім опускаються. 

“Becoming: моя історія”, (2020)

Що подивитись у вихідні: 9 вражаючих документальних байопіків, які нададуть вам сил 1

Ім’я Мішель Обама відоме у всьому світі, але щоб зробити його таким та досягти визнання, знадобився довгий шлях роботи над собою. Ця стрічка-натхнення розповідає про надії та мрії колишньої першої леді, досягнення та уважний погляд на життя, що стоїть поза очима громадськості. Документальний фільм охоплює книжковий тур Обами в 2019 році після виходу її однойменної автобіографії. Супроводжуючи її в 39 містах по всій країні, автори фільму дають дізнатись про неї трошки більше, ніж відомо всім: про роботу Мішель як адвоката, її дитинство, життя з Бараком і те, як воно – бути мамою двох дочок, виховуючи їх у Білому домі.

“Всередині мозку Білла: Розшифровка Білла Гейтса”, (2019)

Що подивитись у вихідні: 9 вражаючих документальних байопіків, які нададуть вам сил 2

Цей документальний міні-серіал досліджує життя Білла Гейтса, якого ви, звісно, знаєте як колишнього генерального директора Microsoft та ветерана інноваційних технологій. Але крім роботи в IT-галузі, Гейтс також відомий своїми масштабними благодійними проєктами, які він втілював в рамках роботи Фонду Білла та Мелінди Гейтс, співзасновником якого він є. Тому стрічка дивує глядача, розкриваючи зовсім інший бік Білла Гейтса, розповідає про його роботу у боротьбі зі зміною клімату, відданість покращенню умов життя в країнах, що розвиваються, та про його дитинство, котре він не надто часто згадує в пресі. 

“Що сталося, міс Сімон?”, (2015) 

Що подивитись у вихідні: 9 вражаючих документальних байопіків, які нададуть вам сил 3

Цей байопік заглиблюється в життя легендарної співачки, актриси та активістки Ніни Сімон. Фільм може не відповісти на питання “Що сталося, міс Сімон?”, але він підказує нам, чому це питання потрібно ставити і чому воно буде звучати дуже довго. Творці фільму переглянули годинник автобіографічних зйомок, щоб склеїти єдину хроніку, здатну показати особистість блискучої артистки і абсурдність часу, в якому вона опинилася. У зеніті своєї слави Симон кинула сім’ю, країну, кар’єру, численних шанувальників, припинила виступати і поїхала до Ліберії. Тож стрічка ставить питання: як, стикаючись з брудом, зберігати витонченість і розмах своєї особистості?

“Цікава історія Італо Феррейра”, (2021) 

Що подивитись у вихідні: 9 вражаючих документальних байопіків, які нададуть вам сил 4

Це доволі короткий, але дуже життєствердний фільм про справжню ікону у світі серфінгу – 27-річного спортсмена Італо Феррейра. Сюжет розповідає, як хлопчина з рибальського селища здійснив величезний шлях до мрії та у 2021 році зміг привезти з Токіо олімпійське золото. Дивовижно, як юнак починав робити свої перші кроки у серфінгу на шматку пінопласту і в результаті підкорив найпотужніші хвилі планети, залишаючись при цьому доброю та наївною дорослою дитиною, яка не полишає мрій. 

“Майкл и його “джордани”, (2020) 

Що подивитись у вихідні: 9 вражаючих документальних байопіків, які нададуть вам сил 5

Для тих, хто подивився гучний документальний хіт про баскетболіста Майкла Джордана “Останній танок”, рекомендуємо менш обговорювану та не менш яскраву стрічку “Майкл та його “джордани”, яка розповідає не лише про велич постаті спортсмена, але про його створену спільно з брендом Nike бізнес-імперію, побудовану на випуску кросівок Air Jordan. Цей кейс досі вивчають на факультетах маркетингу і розбирають в підручниках з просування, а рідкісні екземпляри взуття продаються на аукціонах за сотні тисяч доларів. Сюжет являє собою захопливу розповідь про те, як з’явилася ідея продавати мрію “будь як Майкл”, як розгорілась війна NBA через “дуже яскраві “джордани” на полі”, як ретельно Nike контролюють свої поставки, розпалюючи ажіотаж серед фанатів та як “джордани” стали культом вуличної моди і маркетинговим міфом.

“Гемінґвей”, (2021) 

Що подивитись у вихідні: 9 вражаючих документальних байопіків, які нададуть вам сил 6

Серіал присвячений історії життя людини, яка перевернула уявлення читачів про жанр оповідання в літературі. Головний персонаж проєкту завжди був майстром коротких, але дуже насичених творів. Серіал робить акцент на широкому огляді кар’єри і творчості Ернеста Гемінґвея, його вплив на літературу і культуру загалом і дає багато тем для роздумів, які стануть у нагоді навіть тим, хто досі не був шанувальником творчості письменника. Постать автора тут розкривають ексклюзивні інтерв’ю з відомими письменниками, науковцями і сином Гемінґвея Патріком. Всі вони досліджують кропіткий процес, в ході якого письменник написав свої знамениті твори. 

“Джим і Енді: інший світ”, (2017) 

Що подивитись у вихідні: 9 вражаючих документальних байопіків, які нададуть вам сил 7

Режисер Крис Сміт зняв фільм про фільм Мілоша Формана “Людина на Місяці” 1999 року, де за роль Енді Кауфмана Джим Керрі отримав “Золотого глобуса”. Документальна стрічка показує підготовку Керрі до ролі за методом Станіславського, яка допомагає актору ідеально вжитися в характер персонажа, а також знову закохатися у його гумор. Це зворушливе та водночас серйозне кіно, що спонукає замислитись про те, що в мистецтві часто немає великої радості без великого болю.

“Меня полюблять після моєї смерті”, (2018)

Що подивитись у вихідні: 9 вражаючих документальних байопіків, які нададуть вам сил 8

Відомий режисер Орсон Уеллс назавжди змінив кінематограф, але його останній фільм “Інша сторона вітру” залишився незавершеним і з незрозумілих причин припадав пилом на полиці десятиліттями та був непоміченим індустрією. Отож, це закулісна історія про творця одного з найбільш незаслужено забутих фільмів в історії кіно.

“Джон Кеннеді-молодший”, (2016) 

Що подивитись у вихідні: 9 вражаючих документальних байопіків, які нададуть вам сил 9

Це історія про сина президента США, в якому після смерті його батька, вся країна бачила свого власного сина. Хлопчик, все життя якого проходила під пильним наглядом репортерів і стала справжнісіньким реаліті-шоу – зворушливим, романтичним та, врешті-решт, трагічним. Оточуючі були впевнені, що Джон Кеннеді-молодший втілить американську мрію в реальність, адже для цього у нього було все, що потрібно. Але, ставши дорослою людиною і тільки почавши проявляти цілеспрямованість, він загинув молодим. В результаті він запам’ятався лише як син впливового батька. “Документальний фільм «Джон Кеннеді-молодший» варто подивитися не для того, щоб розширити свій кругозір, а для того, щоб наочно вивчити інструкцію про те, як бути хорошою людиною”, – так про фільм писав свого часу Esquire. 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59