fbpx

Що подивитись на вихідних: 8 фільмів, які допоможуть подолати прокрастинацію

Що подивитись на вихідних: 8 фільмів, які допоможуть подолати прокрастинацію

Саме явище прокрастинації вивчається наукою нещодавно, і, на жаль, досі не можна стверджувати, що його природа ясна. Є думки, що в корені – страх перед невдачею, перфекціонізм, вигоряння, банальна лінь. Але всі ці симптоми психологи зводять до єдиного знаменника: прокрастинація – очікування «правильного» настрою для виконання завдання (особливо неприємного).

Мабуть, усім відомо, що зазвичай «ідеальний» час так і не настає, і врешті-решт справа залишається не зробленою. Але найжахливіше – весь цей час прокрастинатор зазнає емоційного дискомфорту: нас тяжить невиконане зобов’язання. Психологи рекомендують відпустити ситуацію та виділити собі конкретний час на байдикування. А вже потім взятися за справу. Як провести цей час? Можна присвятити його відеоіграм та скролінгу стрічки в соцмережах, а можна переглянути фільм. Причому такий, який створить правильний настрій і зможе мотивувати до діяльності. Ось кілька прикладів стрічок, які можуть допомогти подолати прокрастинацію.

  1. «Спілка мертвих поетів»
Що подивитись на вихідних: 8 фільмів, які допоможуть подолати прокрастинацію 1

Вже класика – це приклад кіно, яке можна включити в шкільну програму як підручник життя. Блискуча робота Робіна Вільямса не може не змусити хоч би на поверхневому рівні переглянути свої життєві установки. Він грає вчителя, якого запрошують працювати у престижну школу для хлопчиків. Методи, які він запроваджує в освітній процес, шокують учнів (і глядача). Але у міру того, як розвивається сюжет, у героїв стрімко руйнуються їхні старі уявлення про життя, нав’язані їм батьками та суспільством. Пізнати світ, прагнути досягнення цілей, подолати страх перед роботою – все це виявляється захоплюючою грою, де переможцем може стати кожен.

2. «Приховані фігури»

Що подивитись на вихідних: 8 фільмів, які допоможуть подолати прокрастинацію 2

Часом для того, щоб надихнутися, потрібно подивитися на те, як інші справляються з непереборними труднощами. І тоді власні бар’єри здаються не такими високими. Цей фільм – саме такий випадок. Не варто розповідати, в якому становищі були афроамериканці в середині минулого століття. Героїням цієї стрічки довелося зіткнутися із сегрегацією. Їхнє становище посилюється ще й тим, що вони жінки. З цим «багажем» три подруги-вчені ставлять собі завдання відправити астронавта в космос і виграти космічну гонку, а заразом – довести самим собі, що вони здатні на більше, ніж думали.

3. «Скарб»

Що подивитись на вихідних: 8 фільмів, які допоможуть подолати прокрастинацію 3

Як би у продовження теми попереднього фільму, ця картина показує: обставини бувають ще гіршими. Тут ще більше несправедливості, а режисура побудована таким чином, що дивитися стрічку подекуди справді важко: випробування героїні часом надто жорстокі. Неграмотна чорна дівчинка-підліток, яка живе в кримінальному Гарлемі, страждає надмірною вагою і вагітна другою дитиною, зачатою від її батька. Вхідні дані вже здатні шокувати. Їй випадає шанс круто змінити своє життя, яке за всіма законами мало б котитися під укіс. Цей фільм може стати своєрідним челенджем: якщо в неї вийде, то не спробувати самій просто соромно.

4. «Гра в імітацію»

Що подивитись на вихідних: 8 фільмів, які допоможуть подолати прокрастинацію 4

Ця стрічка теж може стати чудовим мотиватором. Бенедикт Кембербетч грає геніального математика, який має зламати код знаменитої німецької шифрувальної машини. Від цього залежить чи не весь результат Другої світової. З цим грузом на плечах він береться за завдання і демонструє, як любов і захопленість своєю справою здатні перетворити на ніщо всі труднощі, що виникають.

5. «Вогні святого Ельма»

Що подивитись на вихідних: 8 фільмів, які допоможуть подолати прокрастинацію 5

Ще одна класика родом із 80-х. Тут є одна складність: потрібно абстрагуватися від антуражу тієї епохи, що сьогодні виглядає безглуздим, і зосередитися на героях. Це випускники коледжу, які вчора закінчили навчання і виявилися викинуті у велике життя, не маючи жодного уявлення, що з ним робити. Джоел Шумахер у кожного з персонажів впровадив яскравий характер та власні методи пізнання світу. Підсумком стала інструкція з виживання у цьому дивному світі, де немає одного правильного підходу, але є вибір – здатися чи боротися.

6. «Крихітка на мільйон доларів»

Що подивитись на вихідних: 8 фільмів, які допоможуть подолати прокрастинацію 6
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 91

Якщо є фільм, який бере участь у всіх списках «мотивуючих» картин, то це він. Клінту Іствуду вдалося з сюжету типової спортивної драми зробити вдумливу правдоподібну історію про офіціантку, яку береться вчити боксу літній тренер, який давно опустив руки. Не чекайте успіху через подолання труднощів, це не продовження Роки. З перших кадрів зрозуміло: тут не буде нудотного хепі-енду, а ймовірну перемогу неминуче затьмарять життєві реалії. Але тим і цінна ця стрічка, адже головне – перемога над собою, а не зовнішній успіх.

7. «Вигнанець»

Що подивитись на вихідних: 8 фільмів, які допоможуть подолати прокрастинацію 7

Цей фільм про сучасного Робінзона – одна з низки мотивуючих стрічок з Томом Хенксом у головній ролі. Сприймати історію клерка, що опинився на безлюдному острові, буквально – значить упустити суть. Вочевидь, острів – метафора величезного світу, де людина людині вовк. І навіть якщо немає живого суперника, їм часто стає саме життя. Є лише два варіанти – здатися і визнати поразку або знайти в собі глибоко заховані ресурси та побудувати пліт, що випливе до порятунку.

8. «Прогулянка. Наїзниця. Родео»

Що подивитись на вихідних: 8 фільмів, які допоможуть подолати прокрастинацію 8

Здається, назва передає разом весь сюжет. Але це не спойлер. Головне – подивитися, що саме допомагає героїні дійти того, про що вона мріє. Це приклад того випадку, коли ми не сумніваємося у власних силах і все веде нас до мети, коли життя раптом підкидає такі випробування, як хвороба. І те, що вчора здавалося рутиною, перетворюється на гру на виживання. Героїня закохана у кінний спорт та не мислить без нього свого життя. Опинившись в інвалідному візку, вона змушена скласти важкий іспит на силу волі, самовладання та пристрасть до життя.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59