fbpx

Психолог про те, як виховувати дитину, коли ви знаходитесь не в себе вдома

Психолог про те, як виховувати дитину, коли ви знаходитесь не в себе вдома

Протягом останніх двох місяців від початку війни багато мам, аби захистити своїх дітей від небезпеки, були змушені полишити власні домівки, попрощатись зі звичним укладом життя та різко змінити середовище, в якому діти не завжди поводять себе так, як хочеться батькам. Що з цим робити, розповідає педагог-психолог Марія Сичинська

Діти зараз поводять себе жахливо, і це нормальна реакція на ненормальну реальність. У нас часто немає сил, щоб адекватно реагувати на всі дитячі витівки. Але ми стараємось.

Ситуацію ускладнює те, що багато з нас зараз не в себе вдома. Навколо багато людей, яким можуть заважати крики та істерики нашої дитини. Що робити? Як виховувати дитину гуманно, коли нема сил і постійно переживаєш, шо «якось незручно».

Психолог про те, як виховувати дитину, коли ви знаходитесь не в себе вдома 1

Правило №1. Пам‘ятайте, що у вас в пріоритеті має бути ваша дитина і її психічне здоров‘я, а не те «що люди скажуть».⠀

Правило №2. Якщо поведінка дитини нестерпна, то причина не в дитині, а в тих умовах (зокрема у вашому ставленні), в яких вона знаходиться. Тобто не треба наказувати і «виховувати» дитину. Треба змінити свій підхід!

Правило №3. Крім вас нікому. Щоб ваша дитина поводилась «пристойно», нею треба займатись. Гратись, обіймати, казати слова любові, розповідати цікаві історії і встановлювати рамки. Без вас не посвятиться, не сподівайтесь.

Правило №4. Приберіть вже ґаджети. Досить заміняти ними себе цілими днями. Вже котрий день війни і вашим думкам «ну ще сьогодні хай подивиться, а завтра я вже приділятиму дитині час» пора втілитись в життя. Бо ґаджети більше ≈2х годин на добу гарантують проблеми з поведінкою.

Правило №5. Не бійтесь істерик. Не притискайте емоції дитини, а працюйте з ними! Часто для встановлення дисципліни треба пережити декілька істерик, щоб дитина адаптувалась. Далі буде легше. Але попередьте інших людей, що пару днів буде гучно, проте ви все контролюєте і це необхідно для спокійного майбутнього.

Правило №6. Хочете дисциплінувати дошкільня — грайтесь з ним. Дитина має хотіти грати за вашими правилам у повсякденному житті. Тобто це має бути цікаво і приємно.

Правило №7. Майже неможливо змусити дитину замовкнути силою. А якщо спробуєте, то ризикуєте зламати її характер. Заради чого?

Правило №8. Якщо вам незручно за поведінку дитини, вибачтесь. 

Вибачтесь за незручності, а не пресуйте дитину. Бо це ви не справляєтесь. Поведінка дитини — відповідальність батьків, а не дитини.

Більше інформації та порад щодо виховання дітей у теперішній непростий час ви можете знайти в акаунті Марії Сичинської.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59