fbpx

Правильне світло та кристалічна ботаніка: 5 способів почуватись краще, якщо вже нічого не допомагає

Правильне світло та кристалічна ботаніка: 5 способів почуватись краще, якщо вже нічого не допомагає

Незважаючи на таке довгоочікуване літо за вікном, все більше оточуючих скаржаться на якусь непоборну втому, підвищену тривожність, розлади сну, стрибки тиску через погоду і загальний занепад організму, котрий у багатьох з нас залишився після перенесеного ковіду. Способи боротьби з негараздами у кожного свої – хтось налягає на вітаміни та корисну їжу, хтось звертається до психотерапевта, комусь допомагає лісова ванна та фрілуфтслів. А деяким з нас і цього замало. Тому ми вивчили ще кілька альтернативних велнес-трендів, які обіцяють покращити фізичне та ментальне здоров’я. 

Діджитал детокс 

Правильне світло та кристалічна ботаніка: 5 способів почуватись краще, якщо вже нічого не допомагає 1

Діджитал велнес є зараз однією з ключових ознак тенденцій здорового способу життя. На те є причини: з кожним роком наукові дослідження показують все більш вражаючі цифри, як час, проведений в смартфонах пов’язаний на рівень тривоги, стресу, проблемами зі сном, вигоранням та порушенням уваги. Ніхто не говорить про те, що ви маєте викинути ваш телефон або ноутбук чи видалити свої акаунти з усіх соціальних мереж. Проте намагайтесь відслідковувати, скільки часу на день ви витрачаєте на серфінг в інтернеті, і поступово зменшуйте цей час, ставлячи будильник чи нагадування. Не намагайтесь досягти всього й одразу, ставте перед собою скромні цілі – наприклад, обмеження до 3 годин в день в соціальних мережах, в поступово зменшуйте цю цифру. Головне, зосередитись на завданні та виконувати його щодня. Повторення – це ключ до формування здорових звичок.

Інтуїтивне харчування 

Правильне світло та кристалічна ботаніка: 5 способів почуватись краще, якщо вже нічого не допомагає 2

Усвідомлене або інтуїтивне харчування – не новинка в дієтології. Проте лише протягом останнього року цей підхід став зрозумілим та ефективним. Спеціалісти зазначають, що інтуїтивне харчування – це про те, щоб їжа в першу чергу давала відчуття ситості, а не обмежувала вас в чомусь, не вимагала їсти те, чого ви не любите та не дражнила вас відчуттям голоду. Нутриціолог Бріттані Елісон пояснює суть інтуїтивного харчування на простому прикладі. Ви хочете з’їсти морозиво. Але установки того, що воно шкідливе для здоров’я і фігури не дають вам цього зробити. Ви шукаєте компроміс. Знаходите безлактозне/малокалорійне/не солодке морозиво. Їсте його, але залишаєтесь не задоволеними та не ситими. Вам все одно хочеться звичайного морозива, і рано чи пізно ви на нього зірветесь, що призведе до переїдання. Адже до цього ви все ж намагались задовольнити апетит “більш корисними” продуктами і в результаті з’їли більше, ніж треба. Тому Бріттані завжди радить трохи потурати бажанням: хочеться морозива – з’їжте його і забудьте про це, просто рухайтесь далі без страждань та почуття провини. 

Скінімалізм

Правильне світло та кристалічна ботаніка: 5 способів почуватись краще, якщо вже нічого не допомагає 3

Ми кілька років підряд намагались освоїти складну 10-сходинкову систему щоденного догляду за шкірою, запозичену в азійських красунь. Тепер виявляється, що вона відійшла у минуле – можна видихнути. Затяжний карантин показав, що нічого страшного з вашим обличчям не станеться, якщо кількість доглядових продуктів зменшити у два, а то й три рази. Більш того, такий мінімалізм для шкіри виявився більш корисним та дієвим, ніж мультизволоження чи мультимаскінг, які часто перевантажували шкіру. “Залиште нарешті ваше обличчя у спокої”, – кажуть адепти скінімалізму і радять повернутись до звичної триступеневої системи догляду (очищення, тонізація, зволоження), якої, вони запевняють, цілком достатньо. 

Світловий велнес 

Правильне світло та кристалічна ботаніка: 5 способів почуватись краще, якщо вже нічого не допомагає 4

Коли ми себе погано почуваємо – менш активними, не сконцетрованими та втомленими, ми звикли звинувачувати у цьому недостаток сну. Однак експерти кажуть, що насправді нам варто рахувати не години, проведені в ліжку, а години при світлі. Причому тут варто відслідковувати при якому світлі ми ведемо свою активність. Вся справа у тому, що саме світло та його якість впливає на наш циркадний ритм (або внутрішній годинник). Ми не відкриємо для вас заново Америку, якщо скажемо, що для підвищення бадьорості та уваги слід більше знаходитись там, де є доступ до природного денного світла. Але реальність заключається в тому, що навіть влітку ми не так часто можемо дозволити собі працювати чи відпочивати на просто неба. Тому цього року справжнім велнес-мастхевом стануть пробуджувальні ліхтарі, які запускають ваші внутрішні годинники під час підйому, і постійно ввімкнені світильники, які забезпечать вам ті ж переваги, що і день, проведений на свіжому повітрі.

Кристалічна ботаніка 

Правильне світло та кристалічна ботаніка: 5 способів почуватись краще, якщо вже нічого не допомагає 5

Цей велнес-тренд сягає корінням до старовинних аюрведичних вчень і базується на тому, що рослини та кристали природного походження є органічними елементами, а отже, несуть в собі енергію і можуть об’єднати зусилля, щоб сприятливо вплинути на ваше самопочуття. Нову хвилю популярності рослинам та мінералам задала американська письменниця, ілюстратор і фанатка кімнатних рослин Таня Ліхтенштейн, опублікувавши свою першу книгу “Космічна ботаніка”. У цьому легковажному заголовку представлені різні комбінації рослин та кристалів для поліпшення сну, посилення концентрації та направлення енергії в потрібне русло. Такі комбінації швидко отримали підтримку у соціальних мережах, адже попри все, натюрморти із зелені та яскравих камінчиків ще й виглядають неймовірно фотогенічно. Плюс, з початку карантину зовнішні чинники змусили нас шукати альтернативні шляхи покращення фізичного та психічного здоров’я, і тут “кристалічна ботаніка”, яка обіцяє зміцнити імунну систему та зняти стрес, стала у нагоді. Серед перевірих найкращих поєднань вазонів та кристалів – сансевієрія + чорний турмалін і димчатий кварц, хлорофітум + рожевий турмалін, опунція + амазоніт, костенець гніздовий + селеніт, філодендрон + сердолік. Не дякуйте! 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59