fbpx

Поки ви не спали: вода, настояна на листях салату – новий засіб від безсоння

Поки ви не спали: вода, настояна на листях салату – новий засіб від безсоння

Якщо вам не допомагає тепле молоко, гаряча ванна, медитація чи рахування ягнят, щоб зануритись у спокійний сон, ми маємо для вас неочікувану альтернативу як засіб проти безсонні, що надійшла до нас прямісінько з ТікТок. Тамтешні блогери пропонують заливати листя зеленого салату окропом і своєрідну настоянку з нього пити замість травяного чаю. 

Як готувати 

Поки ви не спали: вода, настояна на листях салату - новий засіб від безсоння 1

Приготувати напій зі спа-ефектом простіше простого. Все, що вам потрібно, як завіряють інфлюенсери – це промити кілька листків салату ромена, помістити їх у склянку, залити окропом і дати їм настоятись. За десять хвилин ця чаша теплої зелені у ваших руках повинна зняти напругу, розслабити та допомогти благополучно віддатись в обійми сну. 

Так, знаємо, тут одразу виникає питання: невже все так просто і такий дивний вечірній ритуал справді може хоч якось вплинути на гігієну сну? 

Як це працює

Поки ви не спали: вода, настояна на листях салату - новий засіб від безсоння 2

Як пояснюють експерти, новий wellness-тренд, найімовірніше, бере початок з дослідження, проведеного корейськими науковцями у 2017 році, яке було опубліковане в журналі Food Science and Biotechnology. Його результат виявив, що салат ромен справді має розслабляючий ефект. Проте, слід мати на увазі, що це дослідження проводилось лише на мишах, і його ефективність на вплив людського організму достеменно не виявлений. Проте і не заперечує його можливу дію. 

Наука каже, що лактуцин і лактукопікрин – так звані фітохімікати або сполуки, що містяться в рослинах, зокрема в салаті, і є активними інгредієнтами, оскільки вони мають знеболюючий ефект, подібний до ібупрофену, а також заспокійливу дію. І у деякій концентрації, екстракти, що містять лактуцин, дійсно можуть сприяти швидшому засинанню та глибокому сну. Чи достатня концентрація речовини, якщо просто закинути салат в окріп – невідомо, стверджують спеціалісти. Але водночас вони сходяться на думці, що оскільки такий напій точно нікому не нашкодить, з ним можна спокійно експериментувати, відкриваючи для себе абсолютно нові ЗОЖ-орієнтири, навіть якщо він працюватиме як ефект плацебо. 

Що варто знати 

Поки ви не спали: вода, настояна на листях салату - новий засіб від безсоння 3

Якщо ви все ж зважились перевірити на собі релакс-ефект салатної води, просто переконайтеся, що ви використовуєте салат ромен (обирайте переважно зелені листя, хоча червоні теж містять необхідні речовини, проте в меншій кільксоті), оскільки, вміст лактуцину та лактукопікрину в ромені вищий, ніж в іншій зелені. Салат айсберг, до прикладу, навіть близько не виправдає ваші очікування.  

Якщо ви розраховуєте на яскраво виражений смак зелені в напої, то дарма. Настій салату має ледь відчутні освіжаючі ноти, не більше. Тому противники прісних напоїв можуть удосконалити смак, додавши до нього трохи м’яти, ромашки чи імбиру або ж травяного чаю – лише не чорного чи зеленого, що містить кофеїн. Інакше вся користь салату зійде нанівець, навіть не розпочавши дію.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59